Problem z wycieraczkami nie działają biegi pośrednie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Bartezzzz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn sty 16, 2006 01:28
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Problem z wycieraczkami nie działają biegi pośrednie

Post autor: Bartezzzz » pn paź 05, 2009 20:39

Witam,

Posiadam Golfa IV rocznik 2000 i mam następujący problem z wycieraczkami:
Kiedy popycham manetkę wycieraczek o jeden stopień wyżej wycieraczki pracują w normalnym tempie. Jak daje jeszcze wyżej pracują szybciej i to jest naturalne ich zachowanie. Jednak jest na manetce taka mała przekładnia, która służy do biegów pośrednich od najwolniejszego do najszybszego przełożenia. U mnie na każdym przyłożeniu wycieraczki pracują tak samo, czyli przejadą raz a potem trzeba czekać, czekać i jeszcze raz czekać. Tak dzieje się na każdym stopniu przekładni. Błagam pomocy, co może być nie tak, bo szczerze mówiąc denerwuje mnie jak jest leki deszcz non stop walić w tą manetkę ;)



bogmaj22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 20:25
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

problem z wycieraczkami brak biegów pośrednich

Post autor: bogmaj22 » pn paź 05, 2009 20:57

Mam dokładnie to samo.W serwisie dowiedziałem się,że nie działa manetka.


bogmaj

Awatar użytkownika
kornata_m
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob maja 31, 2008 13:15
Lokalizacja: LUBIN

Post autor: kornata_m » ndz paź 11, 2009 14:28

Witam.
Z tego co ostatnio wyczytałem w instrukcji obsługi to ten mały przełącznik do zmiany czasu przerwy działa tylko w "pierwszym biegu" na pozostałych nie ważne co ustawisz to nie wpłynie to na szybkość pracy wycieraczki.
Ja mam podobny problem z tym że u mnie wycieraczki pracują na każdym biegu tak samo i na dodatek baaaardzo wolno. Z tego co wyczytałem to obstawiam że wysiadł przekaźnik wycieraczek. Jak wymienię i coś się zmieni to dam znać.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » ndz paź 11, 2009 15:09

kornata_m pisze:Ja mam podobny problem z tym że u mnie wycieraczki pracują na każdym biegu tak samo i na dodatek baaaardzo wolno.
kornata_m, twój problem jest w tym temacie! i od tego należy zaczac! . Czyli czysczenia! Bo pewnie sie zacierają mechanizmy! Gdyby ci walnął przekaznik to wcale by nie chodziły!! http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=55632&start=0


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
kornata_m
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob maja 31, 2008 13:15
Lokalizacja: LUBIN

Post autor: kornata_m » ndz paź 11, 2009 15:44

hmmm.... rzeczywiście objawy pasują, chyba masz rację zacznę od tego :grin: Dzięki za pomoc

Edit:
Rzeczywiście zatarła się jedna tulejka, ta od kierowcy-ponoć to typowe
Ostatnio zmieniony wt lis 10, 2009 22:00 przez kornata_m, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 183 gości