[mk3]wspomaganie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

[mk3]wspomaganie

Post autor: andrus » sob lut 11, 2006 12:15

Witam :)

Moj kolega za moja namowa :D sprawil sobie mk3,jednak wersje CL.
Zastanawiamy sie teraz jak wyglada sprawa z zalozeniem wspomagania.Jakie sa za i przeciw oraz jakie czesci bysmy potrzebowali.Jakie sa koszta tych czesci wiedzac ze zalozymy to sami.Czytalem kiedys ze wszystkie wyjscia i mocowania sa seryjnie wiec to nie problem.Czy duzo to roboty i jakie sa spostrzezenia kogos kto to robił.
Prosze o rady i pomoc.
Wersja CL,rok `93 poj. dostojne 1.4 :jezor:
Najlepiej biorac pod uwage czesci oryginalne ale uzywane :chytry:

Pozdrawiam :D
Ostatnio zmieniony sob lut 11, 2006 12:27 przez andrus, łącznie zmieniany 2 razy.



Pikus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: śr sty 25, 2006 17:58
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Re: [mk3]wspomaganie

Post autor: Pikus » sob lut 11, 2006 12:21

andrus pisze:Witam :)

Moj kolega za moja namowa :D sprawil sobie mk3,jednak wersje CL.
Zastanawiamy sie teraz jak wyglada sprawa z zalozeniem wspomagania.Jakie sa za i przeciw oraz jakie czesci bysmy potrzebowali.Jakie sa koszta tych czesci wiedzac ze zalozymy to sami.Czytalem kiedys ze wszystkie wyjscia i mocowania sa seryjnie wiec to nie problem.Czy duzo to roboty i jakie sa spostrzezenia kogos kto to robił.
Prosze o rady i pomoc.


Pozdrawiam :D

Ja powiem tak zeby zalozyc wspomaganie to jest koszt okolo 600 zl za komplet tak staly na allegro. A potrzebne Ci bedzie dosc troche zeczy. Przekladnia kierownicza, pompa, mocowania pompy(1.4 i 1.6 maja inne niz 1,8 i 2,0) do tego 3 przewody i zbiorniczek na plyn. Pozdrawiam aha no i pasek do napedzania pompy.



Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » sob lut 11, 2006 14:13

Halo Panowie nie wierze ze nikt tego nie robił :bajer:

Wypowiadać mi się tu szybciutko :bigok:

Kto jeszcze zasluzy sobie zarobi punkcik na koniec,jakos musze Was tu zachecic :)



Awatar użytkownika
bolek78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt sie 02, 2005 21:14
Lokalizacja: bedzin
Kontakt:

Post autor: bolek78 » sob lut 11, 2006 17:25

pompa wspomagania kosztuje okolo 300-450 natomiast przekladania to jest koszt kolo 1000
kupujac w skepie



Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » sob lut 11, 2006 17:31

ale ogólnie grzebania to jest duzo?nie wiem dokonca co trzeba zrobic jak sie dowiemy to podejmiemy sluszna decyzje wiec prosze o rady co i jak robic:)

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » sob lut 11, 2006 18:49

No jak pisza koledzy! roboty wpinezke! i kasy troszke tez tyle ze jak moge zasugerowac to proponyje nowa pompe ale zamiennik! bo uzywana to niewiadomo w jakim stanie sie kupi a zamiennik kosztuje 200-250PLN! przekładnie kierowniczą to kupi uzywana za jakies 500PLN taka oczywiscie w stanie nadajacym sie do montazu bozloma to za 200 znajdzie! a roboty coniemiara!! zastanawiam sie tylko bo ja tez mam wersje CL i mam wspome ale inny motorek i to pewnie dlatego!
Pozdrawiam serdecznie



Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » sob lut 11, 2006 23:41

Tak to jest 1.4 '93 i nie ma wspomy.



Pikus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: śr sty 25, 2006 17:58
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Post autor: Pikus » ndz lut 12, 2006 01:45

Arcturus pisze:No jak pisza koledzy! roboty wpinezke! i kasy troszke tez tyle ze jak moge zasugerowac to proponyje nowa pompe ale zamiennik! bo uzywana to niewiadomo w jakim stanie sie kupi a zamiennik kosztuje 200-250PLN! przekładnie kierowniczą to kupi uzywana za jakies 500PLN taka oczywiscie w stanie nadajacym sie do montazu bozloma to za 200 znajdzie! a roboty coniemiara!! zastanawiam sie tylko bo ja tez mam wersje CL i mam wspome ale inny motorek i to pewnie dlatego!
Pozdrawiam serdecznie


Z ta pompa to sie zgodze lepiej nowa ale zamiennik ale z przekladnia to nie bo skad bedziesz mial pewnosc ze gosc chcacy sprzedac przekladnie za 500 to ona bedzie dobra ?? a za 200 nie ?? tu jedenynie chodzi o to czy ma wycieki a jak nie zamontujesz jej do auta to nie bedziesz wiedzial. Ja kupilem do swojego caly komplet za 222.50 zl okazja byla na allegro i wszystko okazalo sie sprawne takze cena jaka zaplacisz za dany elemnt nie ma znaczenia.

Roboty troszke jest ale dla znajacych temat nie zajeblo by to duzo czasu. Jezeli twoj silnik to jest 1.4 to musisz kupic lape do tej pompki ona jest razem z napinaczem a stara lape wywalasz ewenualnie miec MIGA i cos idze pokombinowac dla chcacego nic trudnego. Jezeli masz wszystko co potrzebne to w pol dnia powinienes sie wyrobic. najgorzej jest tylko z przekladnia z lapa i popa to zaden problem a z wezami i zbiorniczkiem zeby je podlaczyc to juz wogole. pOzdrawiam



Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » pn lut 13, 2006 01:10

Ok mysle ze da rade,a jak z podlaczeniem pompy jak to idzie dokladnie?
I jak jest z funkcjonowaniem takiej wspomy pozniej?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 324 gości