Brak iskry

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Brak iskry

Post autor: serafin74 » sob paź 03, 2009 14:17

Witam.Mam taki problem który zdarzył juz mi sie wczesniej,ale cos pogrzebałem i sie naprawiło.Problem polega na tym iz długi czas jezdziłem autem i wjechałem na podwórko i na drugi dzien juz nie odpaliłem.Sprawdziłem swiece i niema iskry.Tak miałem juz wczesniej ale niewiem jak to zrobiłem.Prosze o pomoc



wojtass31
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 00:36
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: wojtass31 » sob paź 03, 2009 14:49

Moze cos z cewka nie tak??



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » sob paź 03, 2009 16:28

Cewka, czujnik halla i moduł zapłonowy te trzy rzeczy do sprawdzenia, na forum mnóstwo tematów o takiej tematyce bez problemu znajdziesz porady jak to wszystko sprawdzić.



Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: serafin74 » ndz paź 04, 2009 16:17

Dzieki za rady i napewno to sprawdze.Wczoraj poszedłem sprawdzac i zdjołem niewiem jak to sie nazywa(kopułka) (rozdzielacz) tam gdzie rozdziela iskre na swiece.Niewiem jak nazwa tego bo nie jestem jeszcze taki doswiadczony.Potem zdjołem nastepna rzecz co sie obraca w kopulce i w srodku tego jest styk.Przeczysciłem go i zalozylem spowrotem i odpalił odrazu.Wiec niewiem co jest tego przyczyna.Prosze podajcie mi nazwy tych rzeczy bo niewiem czy dobrze podałem ich nazwy.Pisze zeby ktos wiedział na przyszosc tez.



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » ndz paź 04, 2009 16:56

Tak jak piszesz to na co nakładasz kable to kopułka a to co wyjąłeś ze środka to palec rozdzielacza zapłonu. Kup sobie nowa kopułkę i nowy palec będziesz miał na dluższy czas spokuj i pewność że w drodze Ci się nie zepsuje, tym bardziej że te części nie są drogie.



Awatar użytkownika
robertkamila
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 13:34
Lokalizacja: Rzepnowo

brak iskry

Post autor: robertkamila » ndz paź 04, 2009 16:59

To co rozebrales to kopulka zaplonowa i palec rozdzielacza.Mialem ten sam problem ale po wyczyszczeniu autko nie pracowalo rowno okazalo sie ze styki byly mocno juz nadpalone wymienilem na nowe jest git autko chodzi bez problemu.pozdro.


Moj Golfik:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3240071#3240071

Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: brak iskry

Post autor: serafin74 » pn paź 05, 2009 09:59

Tak rozebrałem i wyczysciłem wszystkie styki w kopułce zapłonowej i palec rozdzielacza.Patrzac na styki które sa w kopułce to musze przyznac ze nie wygladaja za ciekawie i tez wymienie na nowe,bo to moze byc przyczyna,bo obrty w aucie tez sa nierówne i byc moze od tego własnie.Dzieki za rady i mam nadzieje ze jak bede miał jeszcze problem to zwróce sie do Ciebie.No cóz nie jestem mechanikiem i cos niecos potrafie sobie zrobic,no ale nie wszystko,Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 208 gości