Komputer pokładowy mk IV TDI POMOCY

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sliwy
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 18:09
Lokalizacja: SI

Komputer pokładowy mk IV TDI POMOCY

Post autor: sliwy » ndz paź 04, 2009 12:15

Witam w moim mk IV TDI nie idzie przełączać funkcji komputera pokładowego ciagle mam właczone średnie spalanie chwilowe i innych funkcji nie idzie przełaczyć . Proszę o pomoc co to może być ??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz paź 04, 2009 12:57

wcześniej dało się przełączyć ? wiesz jak się przełącza czy nie wiesz i piszesz że się nie da ?
Na prawej manetce (od wycieraczek) masz przyciski góra i dół, one są od przełączania funkcji. Pod spodem jest przycisk RESET do kasowania wskazań.
Jak przyciski nie działają to chyba będziesz musiał sprawdzić połączenia tej manetki.



sliwy
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 18:09
Lokalizacja: SI

Post autor: sliwy » ndz paź 04, 2009 13:28

Wiem jak się przełącza pewnego czasu działało dało się przełączać , a teraz nic naciskam i nic się nie dzieje .



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » ndz paź 04, 2009 16:13

sliwy pisze:Wiem jak się przełącza pewnego czasu działało dało się przełączać , a teraz nic naciskam i nic się nie dzieje .
Rozbierz manetkę- można ją rozkręcić od tyłu.
Podejrzewam,że któryś ze styków Ci nie łapie i stąd taka akcja u ciebie.
Miałem kiedyś podobnie,okazało się ,że w środku było sporo syfu zmieszanego z płynem do nabłyszczania plastików :grrr: - wyczyściłem wszystko - zapodałem specjalnego płynu-do czyszczenia połączeń elektrycznych i działa do dziś.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

sliwy
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 18:09
Lokalizacja: SI

Post autor: sliwy » ndz paź 04, 2009 17:39

Rozebrałem manetkę wyczyściłem nalałem tez takiego specjalnego płynu do elektryki i dalej nic nie reaguje .

[ Dodano: 04 Paź 2009 18:00 ]
Znacie może jakiś schemat instalacji elektrycznej tego komputera pokładowego . Bym sobie go przejrzał cały .



greg

Post autor: greg » ndz paź 04, 2009 19:09

sliwy pisze:nacie może jakiś schemat instalacji elektrycznej tego komputera pokładowego . Bym sobie go przejrzał cały .
adres mail na pw z dopiskiem schemat mfa - golf 4 tdi



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 414 gości