Luz drazka zmiany biegow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 06, 2008 15:45

golfik88, masz już wszystko wyjaśnione, szkoda rozważać, kupuj zestaw i wymieniaj tulejki i resztę platyków. Rób to za jednym zamachem, bo dostęp do pomarańczowej tulei i do jabłka lewarka nie jest miły i szkoda dwa razy potem do tego wracać


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob wrz 06, 2008 15:47

do kład nie :bigok:



Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: golfik88 » sob wrz 06, 2008 15:48

Dokladnie to wyczyszcze i zobacze co jeszcze chodzi luzem :grrr:



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob wrz 06, 2008 16:08

Obrazek



Awatar użytkownika
KuScH
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 15:42
Lokalizacja: Zd Wola

Post autor: KuScH » sob paź 03, 2009 13:12

Witam. Odświeżę troszkę temacik. Mnie również dopadły luzy mechanizmu sterowania skrzyni biegów owocują ogromnym luzem lewarka i utratą (niestety w długiej trasie) piątego biegu. Mam pytanko co do kulki która jest na drugim zdjęciu, czy ją można dokupi osobno?? A jeśli nie to jakie ona powinna miec wymiary i z jakiego materiału powinna by wykonana. U mnie to co pozostało po niej przypomina bardziej tulejkę, dzięki której mam jakieś 4,5cm luzu lewarka. Pozdrawiam



suruwczak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:52
Lokalizacja: Nekla
Kontakt:

Post autor: suruwczak » sob paź 03, 2009 13:36

Witam
Też miałem ostatnio problem z luzem dźwigni zamiany biegów i z wkładaniem biegów. Wymieniłem wszystkie cięgna(nie są drogie) ale to nic nie dało okazało się że wyrobił się mechanizm który w moim przypadku znajduje się od góry skrzyni nie wiem jak to dokładnie się nazywa ale znajdują się tam takie rynienki po których chodzi kulka(kulka ta jest na sprężynie) która jest umieszczona w śrubie którą wkręca się od góry(mechanizm ten ustawia biegi w literę H) na szczęście miałem drugą identyczną skrzynie więc nie było źle. Niestety nie wiem jak w takim wypadku wygląda naprawa tylko tego mechanizmu.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
KuScH
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 15:42
Lokalizacja: Zd Wola

Post autor: KuScH » sob paź 03, 2009 13:49

a masz może jakieś foto??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 537 gości