Nowy rozrusznik cyka pomocy !

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

Nowy rozrusznik cyka pomocy !

Post autor: MartinV » pt paź 02, 2009 22:21

Witam mam bardzo duży problem z którym sobie poradzić nie mogę wcale ;/ Mam golfa III 1.6 93r i niedawno zakupiłem sobie nowy rozrusznik stary był dobry ale akurat nadazyła sie okazja kupic nowy no ale gdy założyłem ten nowy tu pojawił się problem po przekręceniu kluczyka cyka czasami załapie za 1 razem na strzała czasami za 3 a czasami za 10 ale cyka gdy nie łapie myślałem ze coś w środku zapieczone wiec mój elektryk mi go rozebrał przeczyścił nasmarował wszystko ale nadal nic dodam że jak założę z powrotem stary to chodzi bez problemu ? Co to może być bo już sił nie mam ;/



Awatar użytkownika
bombel-g2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: śr gru 12, 2007 14:26
Lokalizacja: SŁOKÓW/OPOLE
Kontakt:

Post autor: bombel-g2 » pt paź 02, 2009 22:45

elektromagnes łapie-cyka -bo prąd podaje ale nie szarpnie-. zrób z dwóch jeden-skoro tamten był ok. - i bedzie git.... :bajer:
Ostatnio zmieniony pt paź 02, 2009 22:45 przez bombel-g2, łącznie zmieniany 1 raz.


Kamil
tel.792310032 kupię katalizatory wszystkie
Monowtrysk w PN-nce już śmiga... aż miło

MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

re

Post autor: MartinV » pt paź 02, 2009 22:58

bombel-g2 pisze:elektromagnes łapie-cyka -bo prąd podaje ale nie szarpnie-. zrób z dwóch jeden-skoro tamten był ok. - i bedzie git.... :bajer:
czyli to wina elektromagnezu?



Krycha3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 21:07
Lokalizacja: Brańsk

Post autor: Krycha3 » pt paź 02, 2009 23:04

Nom i ja mam to samo jak o 5 rano masturbuje rozrusznik to cyknie ze 3 razy zanim zaciągnie silnikiem...Jeśi auto jet cieple to pali za pierwszym ale także bez efektów (rozrusznik strasznie chelczy i trzeszczy) w tym tygodniu zawioze do naprawy zobaczymy co powiedzą...



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » pt paź 02, 2009 23:29

Problem leży w bendiksie (nie wysuwa wałka) lub w zużytych szczotkach reszta raczej się nie psuje.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » pt paź 02, 2009 23:42

skoro stary dawal rade nie bylo trzeba zmieniac, koszt naprawy/regeneracji napewno byl by tanszy niz kupno nowego, najwyzej jak stary padnie i bedzie w nim wlacznik dobry to przekrec do nowego i bedziesz dalej smigal
Krycha3 pisze:Nom i ja mam to samo
nie to samo tam, wlacznik jest uszkodzony, a u ciebie pali dobrze na cieplo
Jacek75 pisze:Problem leży w bendiksie (nie wysuwa wałka) lub w zużytych szczotkach reszta raczej się nie psuje.
tu wszystko sie psuje, i zle piszesz jak problem moze byc w bendiksie skoro za wysuwanie jego odpowiedzialny jest wlacznik?



MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

Post autor: MartinV » pt paź 02, 2009 23:58

k3fir pisze:skoro stary dawal rade nie bylo trzeba zmieniac, koszt naprawy/regeneracji napewno byl by tanszy niz kupno nowego, najwyzej jak stary padnie i bedzie w nim wlacznik dobry to przekrec do nowego i bedziesz dalej smigal
Krycha3 pisze:Nom i ja mam to samo
nie to samo tam, wlacznik jest uszkodzony, a u ciebie pali dobrze na cieplo
Jacek75 pisze:Problem leży w bendiksie (nie wysuwa wałka) lub w zużytych szczotkach reszta raczej się nie psuje.
tu wszystko sie psuje, i zle piszesz jak problem moze byc w bendiksie skoro za wysuwanie jego odpowiedzialny jest wlacznik?
No ale kurcze nowy i takie cyrki możliwe ze to elektromagnes bo jak wspomniałem za którymś razem odpali załapie



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » sob paź 03, 2009 07:49

A czy oba rozruszniki są takie same? Czy mają taką samą moc? U mnie przyczyną tego, że cykał, a nie odpalał był gruby kabel idący do rozrusznika - przegnił.



MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

Post autor: MartinV » sob paź 03, 2009 11:27

Lipek81 pisze:A czy oba rozruszniki są takie same? Czy mają taką samą moc? U mnie przyczyną tego, że cykał, a nie odpalał był gruby kabel idący do rozrusznika - przegnił.
tzn ten model co ja mam to jest do tego auta ale to nic z kablami bo stary działa na strzał a nowy wariuje tak



Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » sob paź 03, 2009 11:30

MartinV pisze:No ale kurcze nowy
nowt now ze sklepu z gwarancja?
czy nowy regenerowany?



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » sob paź 03, 2009 11:41

u mnie też tak było pomogła wymiana kabla który idzie id elektromagnesu do szczotkotrzymacza nie był już w najlepszym stanie i cykało bo nie miał jak prąd przepłynąć :) był cały zaśniedziały i porozrywany :)



MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

re

Post autor: MartinV » sob paź 03, 2009 13:25

k3fir pisze:
MartinV pisze:No ale kurcze nowy
nowt now ze sklepu z gwarancja?
czy nowy regenerowany?
Oczywiście nówka ze sklepu full komplet i chyba sobie poradziłem z tym problemem ściągłem elektromagnes i tam była taka gruba tulejka wdusiłem do końca i ta sprężynę założyłem odwrotnie i narazie wszystko śmiga cacy zobaczymy jak długo ;] dzieki za pomoc



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 228 gości