Nie działa podświetlenie bo czyszczeniu kratek nawiewu!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

AJM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 19, 2009 17:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nie działa podświetlenie bo czyszczeniu kratek nawiewu!

Post autor: AJM » czw paź 01, 2009 19:28

Otóż zdecydowałem sie na czyszczenie kratek nawiewu taką pianką, która niby zabija bakterie i takie tam. Po wpuszczeniu jej w kratki zgodnie z instrukcja odczekałem 5 minut i właczyłem nawiew, i tu juz problem bo zamiast włączyc na 2 włączyło sie AUTO, a ja oddaliłem sie od samochodu. Po paru minutach kiedy wróciłem zauważyłem, ze z zewnętrznych kratek w tym z tej od kierowcy wydobywa sie woda. Po wytarciu itd. odpaliłem samochód i pojechałem, już po chwili zauważyłem, ze nie działa mi podświetlenie przycisków i climatronica. Zegary świeca poprawnie. Później podczas jazdy poszedł dymek z kratki nawiewu. jak sie okazało, spalił sie regulator wys. światła i oświetlenia przycisków, ten obok włącznika swiateł. Zaraz wszystko rozebrałem i wytarłem gdzie było mokre, wysuszyłem wszystko co mozliwe ale nic nie pomogło, podswietlenia dalej brak. Co mogło sie stac? Jakies zwarcie? Bezpieczniki sprawdzałem, wszystkie sa w porzadku. Nie znam sie na elektryce za bardzo chyba bede zmuszony oddac samochód do elektryka :crazy:



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » czw paź 01, 2009 19:33

AJM pisze:Nie znam sie na elektryce za bardzo chyba bede zmuszony oddac samochód do elektryka :crazy:
elektryk powie co było,za to płacisz


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
*Tomal*
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: wt cze 23, 2009 14:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: *Tomal* » czw paź 01, 2009 20:02

W pierwszej kolejności sprawdzasz bezpiecznik i żarówki.Woda mogła spowodować zwarcie.


MÓJ MK4
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=254368&postdays=0&postorder=asc&start=0
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d85bb5389b8e7213.html][img]http://images50.fotosik.pl/285/d85bb5389b8e7213m.jpg[/img][/url]

greg

Post autor: greg » czw paź 01, 2009 20:43

AJM pisze:Później podczas jazdy poszedł dymek z kratki nawiewu. jak sie okazało, spalił sie regulator wys. światła i oświetlenia przycisków, ten obok włącznika swiateł.
podmień go - tu jest przyczyna

[ Dodano: Czw Paź 01, 2009 8:44 pm ]
żadne bezpiecnziki i zarówki - bo żarówka jest tylko w podświetleniu zapalniczki a bezpiecznik osobny dla samego podświetlenia nie istnieje



AJM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 19, 2009 17:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: AJM » czw paź 01, 2009 21:04

Tylko zanim poszedł dymek to podswietlenie juz nie działało, mozliwe ze i tak to jest przyczyna? Ze cos sie stało od samego kontaktu z wodą?



greg

Post autor: greg » czw paź 01, 2009 21:15

AJM pisze:Ze cos sie stało od samego kontaktu z wodą?
tak - zwarcie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości