Montaż alarmu Steelimen

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomgra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 15:20
Lokalizacja: Katowice

Montaż alarmu Steelimen

Post autor: tomgra » śr wrz 30, 2009 18:34

Zwracam się z prośbą do Was o pomoc przy montażu w/w alarmu. Poniżej załączam wszystkie schematy.

Obrazek

Z tego co wiem to w golfie alarm sterowany jest + więc wybrałem powyższy schemat.

I tak:
kabel biały łącze z szarym,
biało-czarny z zielonym,
żółty+żółto-czarny z czerwono białym na którym jest stały plus.

Obrazek

Czy masę mogę wziąć z "karoseri" czy od akumulatora?

Kierunkowskazy:
Kabel brązowy z czarno-zielonym
brązowy z czarno-białym

Zielony zostawiam wolny

Żółty ?? tutaj mam problem bo nie wiem w jakie kable do stacyjki podpiąć i czy do rozrusznika czy do pompy??

Czerwony (podpiąć bezpośrednio pod akumulator?)

Niebieski z brązowy-białym (czy to ma znaczenie pod która krańcówkę go podepnę?)

Biały ?? Tego też nie wiem

Pomarańczowy ??

Mam też problem z czujnikiem ultradzwiękowym.

Obrazek

Pod jakie kable je podpiąć?

Z góry dzięki za wszystkie porady.



Awatar użytkownika
jablonski89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 27, 2008 14:30
Lokalizacja: Konstantynów łódzki
Kontakt:

Post autor: jablonski89 » śr wrz 30, 2009 18:37

to jest lipny alram. montowalem to raz w mietku 190 i masakra. zadnych opcji dodatkowych.

jedyne co jest fajne to to ze zamki sie rygluja po wcisnieciu pedalu hamulca. jedyna fajna rzecz
Ostatnio zmieniony śr wrz 30, 2009 18:39 przez jablonski89, łącznie zmieniany 1 raz.



tomgra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 15:20
Lokalizacja: Katowice

Post autor: tomgra » śr wrz 30, 2009 18:41

Nie szukam opini tylko pomocy, nie zależy mi na żadnym "bajeranckim" alarmie.



Awatar użytkownika
jablonski89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 27, 2008 14:30
Lokalizacja: Konstantynów łódzki
Kontakt:

Post autor: jablonski89 » śr wrz 30, 2009 18:51

tomgra pisze:I tak:
kabel biały łącze z szarym,
biało-czarny z zielonym,
żółty+żółto-czarny z czerwono białym na którym jest stały plus.
prawidłowo

tomgra pisze:Kierunkowskazy:
Kabel brązowy z czarno-zielonym
brązowy z czarno-białym

Zielony zostawiam wolny
prawidłowo
tomgra pisze:Czerwony (podpiąć bezpośrednio pod akumulator?)
nie musisz bezposredno. znajdz probowka gruby czerwony przewod gdzie jest 12VDC
tomgra pisze:Biały ?? Tego też nie wiem
od stacyjki gdzie 12VDC jest po przekreceniu. zbadaj miernikiem albo probowka
tomgra pisze:Pomarańczowy ??
do wlacznika swiatel przy pedale pod kabel gdzie pojawia sie 12 VDC po wcisnieciu pedalu hamulca

czujnik ultradzwiekowy ma chyba wtyczke ktora podlaczasz do centralki

[ Dodano: 30 Wrz 2009 18:54 ]
tomgra pisze:Niebieski
pod niebieski podpinasz krancowki ale nie zapomnij dac czujnika pod maske ktorego nie ma w zestawie

[ Dodano: 30 Wrz 2009 18:54 ]
tomgra pisze:Niebieski
pod niebieski podpinasz krancowki ale nie zapomnij dac czujnika pod maske ktorego nie ma w zestawie


VAG-COM oraz Poski VAG; sluze pomoca

tomgra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 15:20
Lokalizacja: Katowice

Post autor: tomgra » śr wrz 30, 2009 19:04

jablonski89 pisze:czujnik ultradzwiekowy ma chyba wtyczke ktora podlaczasz do centralki
W centralce jest wejście tylko na jeden czujnik który był w zestawie a mianowicie czujnik wstrząsowy. Czujnik ultradzwiekowy dokupiłem osobno i ma z jednej strony wtyczkę a z drugiej wolne kable tak jak to jest pokazane na schemacie nr 3.
jablonski89 pisze:pod niebieski podpinasz krancowki ale nie zapomnij dac czujnika pod maske ktorego nie ma w zestawie
Czujnik krańcowy mam oryginalny, to trzeba go podpinać osobno czy wystarczy jak tylko wepnę się w krańcówkę drzwi?



Awatar użytkownika
jablonski89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 27, 2008 14:30
Lokalizacja: Konstantynów łódzki
Kontakt:

Post autor: jablonski89 » śr wrz 30, 2009 19:11

tomgra pisze:W centralce jest wejście tylko na jeden czujnik który był w zestawie a mianowicie czujnik wstrząsowy. Czujnik ultradzwiekowy dokupiłem osobno i ma z jednej strony wtyczkę a z drugiej wolne kable tak jak to jest pokazane na schemacie nr 3.
czyli podpinasz tka jak jest na schemacie. 12V mase i bialy podpinasz pod niebieski z centralki

zasada jest taka. niebieski przewod w centralce wzbudza alarm jak poda sie na niego mase. pod ten przewod musisz podpiac przewod z krancowki drzwi gdzie pojawia sie masa po otworzeniu drzwi. nie wiem jaka masz krancowke pod maska. ja nie mialem i musialem montowac. jeslin posiadasz fabryczna to nie musisz montowac nowej


VAG-COM oraz Poski VAG; sluze pomoca

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 30, 2009 19:31

tomgra pisze:W centralce jest wejście tylko na jeden czujnik który był w zestawie a mianowicie czujnik wstrząsowy. Czujnik ultradzwiekowy dokupiłem osobno i ma z jednej strony wtyczkę a z drugiej wolne kable tak jak to jest pokazane na schemacie nr 3.
W tej wtyczce do której podłączyłeś czujnik wstrząsowy są trzy lub cztery kable. Zawsze jeden jest masą, drugi plusem zasilającym, a jeden (lub dwa w przypadku alarmów i czujników z funkcją prealarmu) kablem sygnalizującym włamanie.
Kable od ultradźwięków podłącz razem z kablami od czujnika wstrząsowego zwyczajnie: plus z plusem masa z masą sygnał z sygnałem. I po prostu dwa czujniki masz podpięte pod jedno wejście w alarmie. A jak nie chcesz tak ciąć i lutować to dostępne są czujniki dualne (mają w sobie funkcję wstrząsową i ultradźwiękową, albo wstrząsową i mikrofalową (do wykrywania ruchu tak jak ultradźwiękowy). Albo wystarczy sam czujnik mikrofalowy, którego plus jest taki że żadne dzyndzle w aucie nie sterczą bo ukrywa się go pod plastykiem tunelu.
Jeśli chodzi o blokadę musisz sam sobie wybrać jaki obwód chcesz rozciąć, akurat nie znam się na dieslach więc nie wiem co najlepiej ale ktoś podpowie, i nie tak jak na schemacie tylko końce kabla ktory przecinasz podpinasz pod 30 i 87a
Ostatnio zmieniony śr wrz 30, 2009 19:34 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr wrz 30, 2009 21:11

tomgra pisze:Czy masę mogę wziąć z "karoseri" czy od akumulatora?
- polecam blaszke nad panelem przekaźników - zakładasz na konektorek i jest ok.
tomgra pisze:Żółty ?? tutaj mam problem bo nie wiem w jakie kable do stacyjki podpiąć i czy do rozrusznika czy do pompy??
- musisz oczywiście przekaźnik zastosować. Lepeij odciąć zapłon a nie rozrusznik. jeżeli wstawiasz odcięcie, to nie przy stacyjce, tylko najbliżej elementu który odcinasz (np. w dieslu elektrozawór). Dobrze jest zrobić to tak, że jeżeli przekaźnik ma styk przełączny, to przełącza styk tak, że jak alarm jest usbrojony, to zasilanie zaworu jest odłaczone, a pin, który normalnie zasila zaeór zwarty jest do masy. Po odblokowaniu alarmu styk przeąłcza sie odłaczając mase i załaczajac sie do przewodu, który normalnie zasila zawór. Tylko tutaj trzeba sie zastanowić - ten przykłąd jest dla prostego diesla bez ECU - jeżeli masz eci, to mpoże wywalić błąd, że zawór uszkodzony itp. - najlepej mieć schematy od konkretnej wersji silnikowej i na ich podstawie wymysleć co odłaczyć.

Czerowny - z tyłu panelu z przekaźnikami masz grube czerowny kable podpięte pod panel. Obok nich masz wolne konektory w panelu - tam jest stałe +12V - podłacz się tam konektorkiem.
tomgra pisze:Niebieski z brązowy-białym (czy to ma znaczenie pod która krańcówkę go podepnę?)
- nie ma znaczenia - ale... klapa bagażnika jest jakby odseparowana od reszty krańcówek. Możesz ją też podłączyć do tgo przewodu, ale wtedy, jak otworzysz drzwi to będzie świe świeciło oświetlenie bagażnika - i na odwrót - jak otworzysz bagaźnik, to zaświeci się różnież oświetlenie wnętrza. Żeby temu zapobiec trzeba zrobić mostek z diod. Podobnie jest z krańcówką maski - jak dodasz tą krańcówkę, to też trzeba dać dioda, żeby oświetlenie się nie zapalało, jak otwierasz maskę.

biały - +12V po zapłonie. Czarny przewód idący ze stacyjki.
pomarańczowy - czerwono-czarny przewód przy czyjniku pedału hamulca - masz go też za panelem z przekaźnikami - pin E/3

Czujnik ultradźwiekowy - zielony - pod blaszkę nad panelem przekaźników
brązowy - za bezpiecznik od alarmu, kóry podłączony jest pod stałe +12V
biały - powinno zadziałąć gdy się podłączy pod ten sam przewód co krańcówka drzwi.



tomgra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 15:20
Lokalizacja: Katowice

Post autor: tomgra » czw paź 01, 2009 18:00

Mam mały problem... podczas lutowania zielonego przewodu odpowiedzialnego za otwieranie c.z. normalnie lecą iskry, wystarczy ze dotknę ten kabel lutownicą i od razu iskrzy. Dlaczego tak się dzieje? Dodam że akumulator jest odłączony. Kolejne pytanie dotyczy kabla grubego czerwono-żółtego, który idzie w wiązce do drzwi. Czy mogę pod niego podpiąć kabel czerwony czyli zasilanie? I jeszcze jedno... Chodzi o czarny kabel na którym pojawia się + po przekręceniu stacyjki. Czy taki kabel znajdę gdzieś przy wiązce prowadzącej do drzwi lub w wiązce w progu?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw paź 01, 2009 18:10

do czerwono żłótego możesz dać stały plus, czarnego plusa po zapłonie szukaj od stacyjki lub za skrzynką. To musi być plus bez przerwy w trakcie rozruchu silnika, a więc kable czarne, a nie czarno czy szarożółte.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tomgra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 15:20
Lokalizacja: Katowice

Post autor: tomgra » czw paź 01, 2009 18:15

Ok, dzięki. A możesz mi powiedzieć o co chodzi z tym iskrzącym zielonym kablem? :crazy:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw paź 01, 2009 18:27

tomgra, zabij, nie wiem, chyba coś z lutownicą, nie spotkałem się. Nie wiem do czego ten prąd leci z lutownicy i czy się coś nie może spalić, ale wątpię.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tomgra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 15:20
Lokalizacja: Katowice

Post autor: tomgra » pt paź 02, 2009 07:02

Paweł Marek, a syrenę mogę zamontować na podszybiu?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt paź 02, 2009 08:12

a zmieścisz ją tam? Zwykle zakłada się gdzieś za aku nad serwem, ale wybór jak zawsze należy do Państwa.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 322 gości