[mk3] Jak wyklepac maskę po stluczce

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tommy117
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 06, 2006 17:40
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

[mk3] Jak wyklepac maskę po stluczce

Post autor: tommy117 » ndz lut 12, 2006 01:08

Witam,
jakis czas temu mialem niewielka stluczke w wyniku ktorej mam niewielkie wklesniecie na masce. Chcialem to sam wystukac ale maska od strony wewnetrznej przy krawedziach jest obudowana dodatkowa blacha i obejmuje akurat to miejsce wklesniecia. Mam pytanie czy mozna ja jakos sciagnac zeby wystukac maske czy trzeba ciąć a pozniej spawac? I jesli sie ktos orientuje to ile za takie wystukanie bierze blacharz i czy ma znaczenie jesli chodzi o koszty to ze jest tam ta dodatkowa blacha i trzeba to cos z nia zrobic czy blacharz wezmie jak za normalne wystukanie? Z gory dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz lut 12, 2006 02:05 przez tommy117, łącznie zmieniany 1 raz.


ZARABIANIE PRZEZ INTERNET !!!

Wejdź na http://tommy.thc.fm.interia.pl/ i dowiedz się więcej!

Pikus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: śr sty 25, 2006 17:58
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Post autor: Pikus » ndz lut 12, 2006 01:51

to zalezy od blacharzy ile biora za dazne zeczy do klepania. Mozesz tez sam to zrobic wiercac dziurke i jakims tam narzedziem wypchac zpowrotem



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » ndz lut 12, 2006 02:21

Znam dwa sposoby albo wywiercić otwor w masce i chaczykiem wyciągnąć wgniecenie lub przyspawać lekko nakrętke czy też srube i za jej pomocą wyciągnąć wgniot. Po tej operacji pewnie będzie położyć szpachle aby wyrownać i potem pomalować . Można się pobawić samemu jak się ma gdzie na dworze to raczej się nie da bo zimno :)


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
Dawca_Nerek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1887
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:08
Lokalizacja: F1 DAWCA

Post autor: Dawca_Nerek » ndz lut 12, 2006 13:00

Nielepiej rozejrzeć się za maska w takim samym kolorze? Koszt 100-150zł, bo i tak bez szpachlowania i lakierowania bedzie wyglądało okropnie!


Obrazek
Czasem na trasie spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...

Robroypl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt sty 11, 2005 00:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Robroypl » ndz lut 12, 2006 13:40

Zwłaszcza że maska ma duże różnice temperatur. Zwłaszcza w zimie. Wkońcu silnik się nagrzewa.



tommy117
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 06, 2006 17:40
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: tommy117 » ndz lut 12, 2006 16:51

Jak patrzylem na allegro to ceny nowej maski wahaja sie w granicach 250-300zl. Czy nie bedzie taniej jak sie ja wyklepie i polakieruje? Jakie ma znaczenie to ze maska ma duze roznice temperatur?


ZARABIANIE PRZEZ INTERNET !!!

Wejdź na http://tommy.thc.fm.interia.pl/ i dowiedz się więcej!

Pikus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: śr sty 25, 2006 17:58
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Post autor: Pikus » ndz lut 12, 2006 17:13

moze chodzi o to ze jak masz maske w szpachli to ruznice temperatur zrobia ze ona popęka.

Jezeli te wgniecenie nie jest duze i to na krawedzi maski tak wynika z twojego 1 postu to nie polecam kupywac 2 maski tylko ta wyklepac i pomalowac i powinno wyjsc taniej. po 2 kupujac druga maske na allegro jaka masz pewnosc ze ta maska bedzie w stanie idealnym (Mowie o tym samym kolorze) Moze i znajdziesz maske w tym samym kolorze i zaplacisz 300 zl za mache a jezeli nie to powiedzmy kupisz inna za 200 plus malowanie to Cie wyjdzie troche sporo. Ja bym zrobil ta maske i dal ja pomalowac po co sie pchac w koszta.



Awatar użytkownika
Dawca_Nerek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1887
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:08
Lokalizacja: F1 DAWCA

Post autor: Dawca_Nerek » ndz lut 12, 2006 22:17

tommy117 pisze:Jak patrzylem na allegro to ceny nowej maski wahaja sie w granicach 250-300zl.
Jedz na giełde gdzieś, ceny do golfów to góra 200zł !!!


Obrazek
Czasem na trasie spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 258 gości