dziwny dźwięk... maglownica? wspomaganie? POMOCY !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
POOREK
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 1587
Rejestracja: śr lis 26, 2008 23:26
Lokalizacja: Pionki k. Radomia

dziwny dźwięk... maglownica? wspomaganie? POMOCY !!!

Post autor: POOREK » śr wrz 30, 2009 23:28

Witam :) mam problem z moim MK3.. Samochód ogólnie mam od roku, i w pierwszym tygodniu po kupieniu już ten dźwięk po raz pierwszy usłyszałem gdzieś na autobahnie... wszystko wydawało się ok bo tak naprawdę wszystko ustało po pewnym czasie... ogólnie pojawiało się to raz na tydzień/dwa tygodnie przy monotonnej jeździe typu 20-30 km na wprost o stałej prędkości... dźwięk ten przypomina najechanie na chropowate pasy namalowane na bokach jezdni... albo najechanie na sfrezowany asfalt... sam nie wiem co to jest.. ostatnio znowu mi się to coś pojawiło i sam nie wiem co to może być... ktoś kiedyś na przypał mi powiedział że to może być maglownica...? może jakaś pompa od wspomagania? nie mam pojęcia? :crazy: Byłem u mechanika... mechanik powiedział że musi usłyszeć i powie... ale na to nie ma reguły bo teraz jeżdżę i już z 2 tyg tego nie słyszałem.. a nawet jak usłyszę to podjadę, on wsiądzie, pojedziemy gdzieś na daleką przejażdżkę i znowu nie będzie słychać... nie ma na to reguły... może ktoś miał podobny problem? POMOCY!!! LUDZIE!!! co to może być? gdy dźwięk się wydobywa, mam wrażenie jakby trzęsła sie cała kierownica... aha.. jeszcze jedna bardzo ważna uwaga... dźwięk ginie po ruszeniu kierownicą... :panna: lub samoczynnie... :) mam nadzieję że ktoś już to przerabiał bo zaczyna mnie to irytować...

ratujcie... :otepienie:
Ostatnio zmieniony śr wrz 30, 2009 23:30 przez POOREK, łącznie zmieniany 2 razy.


była: Czarna pomarańczka in Hawaii Style
jest: Audi 8G cabrio V6

Obrazek
www.vagradom.pl

"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych." [*]

Awatar użytkownika
Engelbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: czw sty 08, 2009 01:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Engelbert » czw paź 01, 2009 00:14

Maglownica raczej nie, może klocki latają między zaciskiem a tarczą i tak dziwnie rezonują?
Maglownica bardziej buczy. Jeśli to maglownica, to powinna też wyć przy małych prędkościach przy mocnym wychyleniu kierownicy (np. przy manewrowaniu na parkingu), jeśli nie buczy, to raczej nie ona.


VW

Awatar użytkownika
POOREK
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 1587
Rejestracja: śr lis 26, 2008 23:26
Lokalizacja: Pionki k. Radomia

Post autor: POOREK » czw paź 01, 2009 09:54

klocki o tarczę na pewno nie... to nie ten dźwięk... :crazy: ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? :crazy:


była: Czarna pomarańczka in Hawaii Style
jest: Audi 8G cabrio V6

Obrazek
www.vagradom.pl

"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych." [*]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw paź 01, 2009 10:00

Zerknij na prawą półoś napedową czy masz na niej okrągły cięzarek rownoważący masy półosi. Jesli jest czy sie nie oderwał i nie lata po półosi okresowo ocierjąc o zawieszenie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
POOREK
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 1587
Rejestracja: śr lis 26, 2008 23:26
Lokalizacja: Pionki k. Radomia

Post autor: POOREK » czw paź 01, 2009 18:49

Paweł Marek, no jest coś takiego, ale wydaje mi się że jakby się tak stało to nie byłoby słychać jakiegoś rytmicznego stukania w momencie 'obijania się' tej kulki? bo to słychać bardziej takie jakby... hm... wycie... :crazy:
Ostatnio zmieniony czw paź 01, 2009 18:49 przez POOREK, łącznie zmieniany 1 raz.


była: Czarna pomarańczka in Hawaii Style
jest: Audi 8G cabrio V6

Obrazek
www.vagradom.pl

"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych." [*]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw paź 01, 2009 20:20

po prosty złap za to i patrz czy się nie przesuwa po półosi, ba być tuż przy skrzyni umocowane


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » czw paź 01, 2009 23:05

U mnie był to przegub wewnętrzny, uaktywniało się tylko czasami i w większym przedziale prędkości.


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

Awatar użytkownika
POOREK
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 1587
Rejestracja: śr lis 26, 2008 23:26
Lokalizacja: Pionki k. Radomia

Post autor: POOREK » czw paź 01, 2009 23:12

Paweł Marek, jak tylko będę miał chwilkę to sprawdzę i napiszę co jak :bigok:

Dragon, ostatnio wymieniałem jeden przegub bo padł... chyba że to drugi... (oczywiście mowa o wewnętrznych bo są i zewnętrzne) ale sam nie wiem... też Ci tak wyło? czy był to jakiś inny dźwięk?
Ostatnio zmieniony czw paź 01, 2009 23:23 przez POOREK, łącznie zmieniany 1 raz.


była: Czarna pomarańczka in Hawaii Style
jest: Audi 8G cabrio V6

Obrazek
www.vagradom.pl

"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych." [*]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 248 gości