Mk2 1,8GTI szarpie, przerywa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krzysiekp81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mk2 1,8GTI szarpie, przerywa

Post autor: krzysiekp81 » sob lut 11, 2006 23:37

Witam

Jakiś czas temu podczas dużych opadów deszczczu auto zaczeło mi przerywać. Wymieniłem świece, kable, kopułkę i palec, cały komplet. po jakimś czasie znowu zaczeło się to samo dziać. Na forum wyczytałem że można uszczelnić kopułkę silikonem. To też zrobiłem, zdjołem kopułkę, środek dokładnie wytarłem i posmarowałem silikonem. Było wszystko dobrze do ostatnich rostopów. Auto znowu zaczeło przerywać, nie pali na wszystkie gary. Jak trzymał mróz było wszystko ok a tylko tem podniosła się koło zera jest problem.

Co to może być?



Awatar użytkownika
martini44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob paź 29, 2005 18:46
Lokalizacja: MysłoVWice

Post autor: martini44 » sob lut 11, 2006 23:43

uszczelnienie kopułki to bzdura!!!!!!! kopułka musi mieć odpowietrzenie aby wilgoć która wytworzyła sie z powodu kondensacji pary wodnej mogła wyparować, silnik który posiadasz w swojej furce jest bardzo wrażliwy na nieprawidłowe świece i przewody wysokiego napiecia(silikonowe czy inne badziewie) proponuje przewody BERU(z metalowymi ekranami) jak i świece BERU. Nie widze innego wytłumaczenia dlaczego przy dużej wilgotności jest przerywana praca silnika.....z doświadczenia.....


...niewiem, nieznam się, nieumiem...wiekszość wychodzi z założenia że tak jest lepiej...iii mają racje !!!!

r30q
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:20
Lokalizacja: Warszawa - Bródno
Kontakt:

Post autor: r30q » sob lut 11, 2006 23:45

dokladnie tak, gdzies w silniku siedzi glboko i nie ujawnia sie owa wilgoc


Inne auto z grupy VAG
___________________________________

Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » sob lut 11, 2006 23:50

Witam,
Niestety wilgoc ma zgubny wplyw na elektryke.U mnie tez poszarpuje i bede wymienial caly zestaw.Warto bedzie uszczelnic kopułke.Mam wrazenie ze przy -15 C chodzi lepiej jak przy 0 -1 C.Podobnie jak u Ciebie.

Moze masz jakies przebicie na kablach przyjzyj sie dobrze najlepiej w ciemnosci.Ja mialem tak ze kupilem jakies niemieckie kable mowili ze podobno nie złe,ale co sie okazalo po 5 tys. bylo przebicie tuz przy 2 swiecach zaraz jak konczyl sie ten metalowy niby filtr antyzakloceniowy (takie koncowki)na kablach.Takze niestety jakosc nie idzie zawsze w parze z cena :(

pozdrawiam i dobranoc :)



Awatar użytkownika
krzysiekp81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krzysiekp81 » sob lut 11, 2006 23:51

nie pamiętam jakiej firmy przewody posiadam ale napewno mają metalowe osłony, co do świeć to mam trójelektrodowe NGK takie świece zalecane są w katalogach.
Czyli mówisz że silikon może być też pośrednią przyczyną przerywania?



Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » sob lut 11, 2006 23:54

"Warto bedzie uszczelnic kopułke" - wycofuje sie z tego co napisalem :jezor: :rotfl: :grin:



Awatar użytkownika
krzysiekp81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krzysiekp81 » sob lut 11, 2006 23:58

słyszałem że osłona silnika dużo daje - chyba trzeba będzie się zakręcić za nią i założyć



Awatar użytkownika
martini44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob paź 29, 2005 18:46
Lokalizacja: MysłoVWice

Post autor: martini44 » ndz lut 12, 2006 00:01

gdyby kopułka miala być szczelna technolodzy założyliby oring przy produkcji aparatu zapłonowego, fakt nie może dostawac sie tam woda ale musi miec odpowietrzenie!!! w kopułce przeskakuje iskra pomiedzy krecącym sie palcem a elektrodami kopułki wiec wytwarza sie ciepło wewnatrz kopulki, na zewnatrz kopułki jest chłodniej wiec siłą rzeczy jest wytworzenie pary wodnej (w mieszkaniu masz ciepło na dworze piździ i co masz na oknach-para wodna !!!), ale czy siliokon jest bezposrednia przyczyna?? hmmmm....byc moze, ja stawiałbym na przewody.....


...niewiem, nieznam się, nieumiem...wiekszość wychodzi z założenia że tak jest lepiej...iii mają racje !!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 213 gości