[mk2]Vw golf 1.8

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jakub1000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: sob sty 28, 2006 13:35
Lokalizacja: Wola
Kontakt:

[mk2]Vw golf 1.8

Post autor: jakub1000 » sob lut 11, 2006 18:39

witam
mam pytanie czy w silniku 1.8(wtrysk) musze stosować takie swiece jak są zalecane BUR6ET trójelektrodowe czy moge stosowac jedno??? bo czytałem kiedyś ze 3 elektrodowe nie sa wcale lepsze od jedno i ze są przereklamowane...
prosze o opinie na ten temat bo jestem w kropce i nie wiem co na jakie wymienic
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 19:11 przez jakub1000, łącznie zmieniany 1 raz.



fibolek

Post autor: fibolek » sob lut 11, 2006 18:40

Co rozumiesz pod określeniem "przereklamowane"?

[ Dodano: Sob Lut 11, 2006 17:44 ]
Bo przy świecach kilkuelektrodowych masz gwarancję szybkiego odpalenia a raczej iskry w aucie.Czyli jeżeli jedna elektroda nie zapali to druga lub trzecia napewno.Natomiast przy jednej elektrodzie to ciężko mu będzie.Ale pamiętaj świece to nie wszystko tzn stan kopułki palca oraz przewodów WN.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 11, 2006 19:01

Jeżeli interesuje was zdanie niedbalucha to udało mi się zrobić 120 tys. km jettą na jednym komplecie takich zalecanych trójelektrodowych świec. Przy wymianie zauważyłem, że środkowa elektroda zmieniła kształt na ostro zakończony stożek. Jeżdziłem aż auto przesdtało zapalać. Oczywiście nie polecam takich doświadczeń, ale o czymś to świadczy. To były Bosche.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

jakoku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob lut 11, 2006 19:03
Lokalizacja: miśkowo

Post autor: jakoku » sob lut 11, 2006 19:31

świece jednoelektrodowe róznią się od trzyelek różnią sie do siebie:
a) wymianą jedno co 15 tyś trzy co 30 -40 tyś
b) świece jedno elektrodowe palą się tak samo jak trzyelekt
c) wsadziłem do seata 1.4 Iskry z jedną elektrodą przejechałem 15 tys i jestem zadowolony
d) jezeli coś nawala w silniku to i trzyele nie pomogą



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » sob lut 11, 2006 20:11

No wąłsnie ja tez mam taki dylemat. Na wiosne chce wymienic świeczki no i teraz na jakie ?? 3 elektrodowe NGK takie zaleca producent czy jedno ekeltrodowe tej samej firmy. Zaznaczam ze mam LPG w aucie. Jak miałem MKII to jeździłem na 4 elektrodowych zalecanych przez producenta poźniej założyłem gaz no i niestety muł sie zrobił straszny. Dostałem świece Bosch 1 ekektrodowe no i auto zaczeło ładnie chodzić. Sam juz nie wiem co wybrac. Dodam ze teraz mam w aucie 4 elektrodowe po porzednim włascicielu firma No Name i niby jest ok.


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » sob lut 11, 2006 20:26

Dołącze się do wątku... czy ktoś posiada kombinacje zagazowanego 1.8 90KM + świece Brisk 1 elektrodowe (np. takie) zamiast standardowych NGK 3 elektrodowych ? Za niedługo bede musiał świeczki wymienić i zastanawiam się czy zmiana z 3 na 1 elektrodowe poprawiła by prace na lpg.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » sob lut 11, 2006 20:41

Ja u siebie miałem już Championy 3 elektrodowe Bosche 3 elektrodowe a teraz NGK 1 elektrodowe bo takie mi polecił mechanik. Na wszystkich samochód palił z dotyku ale na 1 elektrodowych ma równiejszą pracę na wolnych obrotach. Co do Boscha to strasznie zdziadział teraz jak będę wymieniał kupię BERU.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » sob lut 11, 2006 20:51

A 1 elektrodowe Iskry Gaz ? Używa ich ktoś ?


=-Pinhead-=

jakub1000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: sob sty 28, 2006 13:35
Lokalizacja: Wola
Kontakt:

Post autor: jakub1000 » sob lut 11, 2006 22:02

ja słyszałem a właściwie równierz czytałem że jedno elektrodowa swieczka ma mocniejszą iskre a na 3 ona sie pojawia ale nie ma takiej mocy i z tąd moje wątpliwości
a chciałbym poruszyc jeszcze jeden temat przy okazji czy na trójelektrodowych w momencie zapłonu iskra przeskakuje na kazdej elektrodzie czy na jednej???
dziekuje za odpowiedzi ale nadal nie wiem które mam założyc:( :| :|



jakoku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob lut 11, 2006 19:03
Lokalizacja: miśkowo

Post autor: jakoku » sob lut 11, 2006 22:25

Co do gazu najlepiej poszukać dwu trzy elektrodowych bo następuj tam tzw rozprzezenie (mechanik gadał)
producent VW zaleca np odległości pomiędzy elektrodami 0,7 a do gazu należy kupywać miejszą odległość 0,6
( jednoelektordowa)zgadzam się co do tego iż samochód pali tak samo i lżej chodzi na luzie
W modrych książkach zapisali: świece wieloelektodowe wymyślono po to aby wydłużyć ich żywotność czyli wymieniamy po dłuższym przebiegu
Nie ważne ile by miał elektrod
iskra przeskakuj tylko na jednej

[ Dodano: 11 Lut 2006 21:29 ]
Proponuje świece NGK
ale moje zdanie jest takie po co płacić 20 zł za sztukę skoro można mieć śiwece za 7,5 zł,
Ostatni ISKra wymyśliła świece SUper za jakies 10 tyś spróbuje tych



Awatar użytkownika
martini44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob paź 29, 2005 18:46
Lokalizacja: MysłoVWice

Post autor: martini44 » sob lut 11, 2006 23:14

z doświadczenia: swiece które zakladamy do naszych furek powinny mieć odpowiednia ciepłote ktora jest okreslona w parametrach swiecy, dla samochodów z LPG sa zupelnie inne swiece o podwyzszonej cieplocie ze wzgledu na to iz spalany gaz wytwarza wiekrza temperature z powodu wiekrzej liczby oktanowej (ok 105), trzy elektrody to tak jak dobra reklama firmowego sklepu, technolodzy którzy stworzyli silnik zrobili odpowiednie badania okreslili w swoich normach jakie swiece dla danego silnika wiec trzymajmy sie ich bo nie bedziemy mądrzejsi od inżynierów którzy coś stworzyli. Dla mk2 z 1,8 polecam zwykłe świece BERU 65 i nic wiecej nie kombinować a autko będzie chodzic jak złoto.....


...niewiem, nieznam się, nieumiem...wiekszość wychodzi z założenia że tak jest lepiej...iii mają racje !!!!

Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » sob lut 11, 2006 23:44

jakub1000 pisze:ja słyszałem a właściwie równierz czytałem że jedno elektrodowa swieczka ma mocniejszą iskre a na 3 ona sie pojawia ale nie ma takiej mocy i z tąd moje wątpliwości
a chciałbym poruszyc jeszcze jeden temat przy okazji czy na trójelektrodowych w momencie zapłonu iskra przeskakuje na kazdej elektrodzie czy na jednej???
dziekuje za odpowiedzi ale nadal nie wiem które mam założyc:( :| :|
Na jednej

[ Dodano: Sob Lut 11, 2006 22:46 ]
jakoku pisze:Co do gazu najlepiej poszukać dwu trzy elektrodowych bo następuj tam tzw rozprzezenie (mechanik gadał)
producent VW zaleca np odległości pomiędzy elektrodami 0,7 a do gazu należy kupywać miejszą odległość 0,6
( jednoelektordowa)zgadzam się co do tego iż samochód pali tak samo i lżej chodzi na luzie
W modrych książkach zapisali: świece wieloelektodowe wymyślono po to aby wydłużyć ich żywotność czyli wymieniamy po dłuższym przebiegu
Nie ważne ile by miał elektrod
iskra przeskakuj tylko na jednej

[ Dodano: 11 Lut 2006 21:29 ]
Proponuje świece NGK
ale moje zdanie jest takie po co płacić 20 zł za sztukę skoro można mieć śiwece za 7,5 zł,
Ostatni ISKra wymyśliła świece SUper za jakies 10 tyś spróbuje tych
Tak ale środkowa jest tylko jedna a to ona dostaje najbardziej w d... :grin:

[ Dodano: Sob Lut 11, 2006 22:48 ]
Ważniejsze od tego ile elektrod jest to z jakiego stopu jest wykonana środkowa elektroda.



jakub1000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: sob sty 28, 2006 13:35
Lokalizacja: Wola
Kontakt:

Post autor: jakub1000 » ndz lut 12, 2006 09:43

panowie wydaje mi się ze ze producent po prostu ma z taką firmą podpisaną umowe i sie jej trzyma w astrze II tez miałem 3 elektrodowe i wymieniłem je na 1 to na gazie dostał takiego kopa jak na benzynie wiec wydaje mi ze ze w golfie to nie bedzie grało istotnej różnicy ale chciałem sie spytać aczkolwiek widze ze wiedza jest mała na ten temat....


na początku był chaos potem ktoś stworzył GOLFA

fibolek

Post autor: fibolek » ndz lut 12, 2006 13:16

A do gazu ja używam jednoelektrodowych NGK i jestem zadowolony.Nawet sprawdzałem czteroelektrodowe i dziwnie mi silnik zaskakiwał.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 512 gości