Paliwo w oleju.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ari

Paliwo w oleju.

Post autor: Ari » ndz sty 02, 2005 18:29

Pojawil mi sie noworoczny problem,jeszcze nigdy czegos takiego nie mialem i licze na Was Panowie i Panie :grin:
Zauwazylem ze podniosl mi sie poziom oleju i raczej na 100% jest w nim paliwo(proba ogniowa)...autko czasem po zapaleniu nie chodzi na wszystkie gary,sprawdzilem siwece zaraz po probie zapalenia i okazalo sie ze byly zalane.Swiece sprawne,przewody nowiuskie,iskra ze konia by zabilo.
Tylko skad paliwo w oleju..
Gaznik Solex,silnik z91''.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » ndz sty 02, 2005 23:56

A pompka paliwowa jest mechaniczna na bloku jak tak to ona może puszczać paliwo w środku i będzie lecieć do miski olejowej .Napisz jak jest.



Ari

Post autor: Ari » pn sty 03, 2005 01:09

Jest mechaniczna.Tez tak myslalem ale kupilem ja na wakacjach i juz by zdechla...i jeszcze zalewanie swiec...



Awatar użytkownika
luki58
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 23:25
Lokalizacja: Krakow
Auto: VW Passat B6 Variant 2.0 TDi CR CBDC+ ; Seat Cordoba 6L 1.9 ASZ+ ; VW Passat B5 Variant 1.9 TDI AHU+
Silnik: CBDC

Post autor: luki58 » pn sty 03, 2005 01:52

Jak sie jezdzi na krotkich odcinkach to tak moze byc. Przejedz sie gdzies dalej i zobacz co bedzie sie dzialo.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn sty 03, 2005 01:57

Kolega ma rację z tymi krótkimi odcinkami , jest pytanie w jakim czasie podniósł Ci się ten poziom i ile zrobiłeś w międzyczasie km i jakie jest spalanie Twojego autka



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn sty 03, 2005 15:32

Wymień pompke i się uspokoi. Po prostu pompka ma już dość życia i chce być pochowana. Puściły uszczelniacze i membrana.



endriu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 14:57
Lokalizacja: bogatynia
Kontakt:

Post autor: endriu » pn sty 03, 2005 21:10

witam,pompa paliwa tak łatwo nie puści paliwa do wnętrza silnika-ma zabezpieczenia.gdy ja miałem taki przypadek to winny był zabity katalizator.



Ari

Post autor: Ari » wt sty 04, 2005 00:52

Spalanie raczej w normie,teraz okolo 8 /100,poziom podniosl sie w ciagu miesiaca ale robie naprawde krotkie odcinki trasy.Jutro zdejme ta pompke i zobacze co jest grane.Dam znac co znalazlem.Zastanawiam sie jeszcze czy moze to zaworek iglicowy w gazniku nie fiksuje ale nie wiem co by sie dzialo jak on zdycha...chyba nadmiar wraca do baku ...hmmm..



Awatar użytkownika
luki58
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 23:25
Lokalizacja: Krakow
Auto: VW Passat B6 Variant 2.0 TDi CR CBDC+ ; Seat Cordoba 6L 1.9 ASZ+ ; VW Passat B5 Variant 1.9 TDI AHU+
Silnik: CBDC

Post autor: luki58 » wt sty 04, 2005 01:01

Tak jak sam napisales robisz krotkie odcinki i co z tym idzie jezdzisz na ssaniu. Nadmiar paliwa sie nie spala i dostaje sie do oleju. Przejedz sie gdzies dalej a zobaczysz ze olej wroci do normalnego stanu. Moj funfel tak mial.

Pozdrawiam.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » wt sty 04, 2005 01:50

Chyba olej niewróci do normalnego stanu a co gorsza napewno dostaną w dupe panewki i to bardzo dlatego że za bardzo jest rozżedzony olej a co za tym idzie stracił juz dawno przez to paliwo w oleju swoje właściwości smarujące .Teraz jak najszybciej zmienić olej na świeży no i jak kolega pisze wyżej mniej na ssaniu a więcej normalnych tras zażywać bo wykończysz motor.



Ari

Post autor: Ari » wt sty 04, 2005 02:12

Jasny gwint.Kurcze termostat mam sprwny szybko sie nagrzewa ale do tej pompy zajrze i dam znac.Narazie b.dziekuje :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 295 gości