Brak hamulca tylnego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pzolnierz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob lis 22, 2008 20:37
Lokalizacja: Kraków

Brak hamulca tylnego

Post autor: pzolnierz » wt wrz 29, 2009 09:08

Witam,
Mam problem z hamulcem tylnym a właściwie jego brakiem, wymieniłem bębny, szczęki i sprężynki na nowe i dalej nie ma hamulca, jako potencjalną przyczynę odrzuciłem również jako przyczynę kolektor siły hamowania ponieważ nie mam również hamulca ręcznego, ogólnie mówiąc przy wszystkich tych nowych elementach samo-regulator spada do samego dołu. Proszę o opinie czy ktoś się z tym spotkał.



psik31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 16:21
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: psik31 » wt wrz 29, 2009 09:12

Jak wyglada sprawa linek?? moze sa zapieczone ??? A z tyłu nie masz tarczy na recznym??


Zapraszam do oceny mojego Golfa mk2 GT Special : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=270204

Kupie nakladki na progi + nadkola od Golf mk2 GTi

pzolnierz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob lis 22, 2008 20:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pzolnierz » wt wrz 29, 2009 09:26

Linki też założyłem nowe



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » wt wrz 29, 2009 10:43

pzolnierz, Po pierwsze, brak hamulca "nożnego" czym sie objawia?
pzolnierz pisze:samo-regulator spada do samego dołu.
To troche dziwne skoro założyłeś nowe bębny i szczęki, raczej powinien być dość wysoko.
Napisz po kolei w jaki sposób montowałes nowe hamulce?



Zatochi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr lis 28, 2007 14:56
Lokalizacja: Sulejów
Kontakt:

Post autor: Zatochi » wt wrz 29, 2009 10:49

A jak wygląda sprawa cylinderków? Może są zapieczone? albo masz zapowietrzony układ hamulcowy?

[ Dodano: 29 Wrz 2009 10:54 ]
przepraszam nie zauważyłem... skoro samo regulator spada do samego dołu to cylinderki raczej działają, ale może samo regulator masz założony odwrotnie. Pozatym przy zdjętych bębnach będzie Ci spadał do samego dołu zawsze... bo ogranicznikiem są bębny



Kriscc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw gru 25, 2008 10:08
Lokalizacja: Łuków

Post autor: Kriscc » wt wrz 29, 2009 10:57

A jak jest z hamulcem nożnym. Łapie wysoko czy raczej nisko? Czy po zaciągnięciu ręcznego łapie wyżej? Jeśli tak to może być wina rozpieraka. Może być wydarty i szczeki nie są blisko bębna. Wyjaśniało by to również dlaczego samoregulator "jest nisko".



pzolnierz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob lis 22, 2008 20:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pzolnierz » wt wrz 29, 2009 19:53

Zapomniałem dodać również że cylinderki, rozpierak i samo-regulator oraz wszystkie sprężynki są nowe, wszystko zamontowałem wg schematu montażu podanego w mądrej książce o naprawie tego modelu.
Zatochi pisze:Pozatym przy zdjętych bębnach będzie Ci spadał do samego dołu zawsze... bo ogranicznikiem są bębny
Tak z tym masz racje ale kiedy samo-regulator jest opuszczony do samego dołu to bębny zakładam bez żadnego problemu, jest nawet niewielki luz między szczękami a bębnem.



Kriscc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw gru 25, 2008 10:08
Lokalizacja: Łuków

Post autor: Kriscc » wt wrz 29, 2009 20:54

A ja ponowie pytanie czy nożny łapie wysoko czy nisko? I czy po zaciągnięciu ręcznego łapie wyżej?



pzolnierz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob lis 22, 2008 20:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pzolnierz » wt wrz 29, 2009 21:09

Kriscc pisze:A ja ponowie pytanie czy nożny łapie wysoko czy nisko? I czy po zaciągnięciu ręcznego łapie wyżej?
Nożny łapie gdzieś w połowie drogi do podłogi a jak zaciągnę ręczny na 4 ząbki to już łapie wyżej.



Kriscc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw gru 25, 2008 10:08
Lokalizacja: Łuków

Post autor: Kriscc » śr wrz 30, 2009 09:19

Jeżeli bęben,szczeki nowe to może ten nowy rozpierak jest jakiś nie wymiarowy.
Ja bym porównał go ze starym. Ja u siebie naspawywałem rozpierak (ale u mnie był wydarty i dlatego). Po tym zabiegu ręczny łapie na 2 ząbku i nożny się podniósł.
Ewentualnie możne coś jest źle złożone bo więcej pomysłów nie mam, zresztą może wypowie się ktoś bardziej doświadczony.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 305 gości