potrzebuje dobre schematy podciśnienia golfa 2 1.6 RF 2E2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

potrzebuje dobre schematy podciśnienia golfa 2 1.6 RF 2E2

Post autor: matisim » pn wrz 28, 2009 15:45

witam.
na początek mój problem:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3151420#3151420

od tego sie zaczęło, schemat który jest podany w temacienie nie jest wystarczająco wyraźny do wydrukowania:/

w tym tygodniu mam zrobić całe podciśnienie od początku tak jak fabryka dała z nauczycielem na praktykach tylko potrzebny mi jest schemat do tego silnika: golf 2 GL, 86r, silnik RF 53kw, gaźnik pierburg 2e2.
pociśnienie mam tak pomieszane że nie wiadomo jak to chodzi :P a niestety nie najlepiej...

potrzebny mi taki schemat żebym mógł wydrukować- albo jakiś inny żeby było wszystko opisane, podciśnienia całego układu- w gaźniku też sa jakieś węże i nie wiem czy są dobrze podłączone.
Ostatnio zmieniony pn wrz 28, 2009 16:10 przez matisim, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Leon_Wechtel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1388
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 20:31
Lokalizacja: WarszaVWa,Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Leon_Wechtel » pn wrz 28, 2009 16:46

może nie do druku ale wyraźne i prosto spod pokrywy silnika mojego RFa z 2E2

Obrazek


:arrow:[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=65307&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=150]MÓJ MK2[/size][/url]

albert1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:11
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: albert1973 » pn wrz 28, 2009 17:29

Obrazek



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Post autor: matisim » pn wrz 28, 2009 21:21

widze po schemacie, choć nie jestem pewien, koło filtra powietrza jest jakiś zawór?? widziałem na jakimś zdj przeglądając wszystkie tematy związane z podciśnieniem, że kolo puszki jest jakiś zaworek a ja go nie mam o ile to jest do tego silnika.

[ Dodano: 03 Paź 2009 18:47 ]
a mógłby ktośnarysować to w paincie?? :) bo jak wydrukuje to mało co widać a musze mieć to jak najlepiej rozrysowane- te węży w gaźniku też bo nie wiem jak je podłaczyć;/




[ Dodano: 10 Lis 2009 18:35 ]
posiada ktoś dokładny opis podciśnienia samego gaźnika? mam rozkręcony silnik bo robie roment i zauważyłem że w gaźniku jest wszystko poplątane.. :/ albo zdjęcia real... nawet lepiej by bylo
Ostatnio zmieniony wt lis 10, 2009 20:21 przez matisim, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » wt lis 10, 2009 22:04

matisim pisze:widziałem na jakimś zdj przeglądając wszystkie tematy związane z podciśnieniem, że kolo puszki jest jakiś zaworek a ja go nie mam o ile to jest do tego silnika.
W RFie nie ma zaworka... podcisnienie idzie tylko do tej zielonej gruchy, do filtra i z filtra do takiego niby zaworka cieple.zimne powietrze, no i jeszcze do weza od serwa a od niego do aparatu zaplonowego i to wszystko :)


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lis 10, 2009 22:46



Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Post autor: matisim » śr lis 11, 2009 22:01

Paweł Marek,

mam pytanie co do pierwszego zdj, czy ten wężyk widoczny jest org. zaślepiony??

i jeszcze jedno, popsulo mi sie to co na zdj, tzn ułamał sie kabelek, można bez tego jeźdźić?? to jest podgrezwacz przepustnicy?



Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lis 11, 2009 22:36 przez matisim, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lis 11, 2009 23:37

matisim pisze:zaślepiony?
zależnie od tego czy masz klimę albo auytomatyczną skrzynie - w nich jest wykorzystany, inaczej jest zaślepiony
matisim pisze: podgrzewacz przepustnicy?
nie, podgrzewacz kanału wzbogacania -zubożania mieszanki, powinien być sprawny ale nie jest bardzo ważny, po rozgrzanniu silnika właściwie bez znaczenia. Jeśli się uda i wystaje trochę kabelka z tego walca to zlutuj kabel

[ Dodano: Sro Lis 11, 2009 10:39 pm ]
Jeszcze jedno - ta fotka jest od 1,8 GU, w 1.6 jest jeszcze jeden zawór termiczny umieszczony z tyłu na kopułce układu ssania i do niego dodatkowe weżyki, ale ten schemat ze strony ruddies berlin to uwzględnia


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Post autor: matisim » czw lis 12, 2009 18:05

bardzo dziękuje wszystkim którzy pomogli, podciśnenie zrobione nowe wężyki i w końcu mam świadomość że jest tak jak potrzeba.. choć jeszcze dużo pracy będę musiał włożyć w ten samochodzik, ale w końcu robie do siebie :).

każdemu sie oczywiście odwdzięcze :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 370 gości