ABS dziwny problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

ABS dziwny problem

Post autor: metalizer78 » sob wrz 19, 2009 11:31

Witam was serdzecznie od jakiegoś czasu mam problem z abs mianowicie przekręcam kluczyk zapala mi się kontrolka poduszki i absu poduszka gaśnie abs nie odpalam auto i abs świeci i nie działa czyli reakcja prawidłowa.druga opcja to taka że przekręcam kluczyk poduszka świeci abs też Abs gaśnie poduszka też odpalam auto abs się zapala i zaraz gaśnie pojade autem kawałek jakieś 100metrów abs się zaświeca i świeci już cały czas.Byłem u elekromechanika podpiął mi auto pod kompa i powiedział że mam walniętą pompę absu wymienił mi też jeden czujnik bo był uszkodzony i skasował błąd ale powiedział że pompę mam walniętą bo mu jej nie czyta.Ostatnio jednak działał mi abs bez zarzutów dwa tygodnie i znowu przestał działać pojechałem jeszcze raz do niego a on mi powiedział że pompy absu tak się właśnie zachowują jak są uszkodzone proszę was powiedzcie mi czy jest to prawda co powiedział na temat tej pompy bo dla mnie jeżeli pompa jest zepsuta to nie ma prawa się sama naprawiać co jakiś cza.Czymoże ktoś wie jaka jest przyczyna nie działania mojego absu dodam tylko że kabelki pod tylnim kuferkiem też sprawdzałem i są dobre płynu hamulcowego też mi nie brakuje i po za tym autko chodzi bez zarzutów tylko ten abs mnie gnębi proszę was o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie informację.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 19, 2009 11:39

A co znaczy że mu ABS-u nie czyta a jednak błedy usunął, jakie błędu, pokazało mu że czujnik jest uszkodzony? Czy sprawdzał inaczej? Najczęściej psują sie czujniki lub kable przednich czujników i to się zdiagnozuje zwykłym omomierzem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Post autor: metalizer78 » sob wrz 19, 2009 12:38

Paweł Marek pisze:A co znaczy że mu ABS-u nie czyta a jednak błedy usunął, jakie błędu, pokazało mu że czujnik jest uszkodzony? Czy sprawdzał inaczej? Najczęściej psują sie czujniki lub kable przednich czujników i to się zdiagnozuje zwykłym omomierzem
nie absu mu nie czyta tylko pompy mu nie czyta od absu



kuntek2008
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 18, 2009 17:35
Lokalizacja: karlino
Kontakt:

Re: ABS dziwny problem

Post autor: kuntek2008 » wt wrz 22, 2009 00:16

metalizer78 pisze:Witam was serdzecznie od jakiegoś czasu mam problem z abs mianowicie przekręcam kluczyk zapala mi się kontrolka poduszki i absu poduszka gaśnie abs nie odpalam auto i abs świeci i nie działa czyli reakcja prawidłowa.druga opcja to taka że przekręcam kluczyk poduszka świeci abs też Abs gaśnie poduszka też odpalam auto abs się zapala i zaraz gaśnie pojade autem kawałek jakieś 100metrów abs się zaświeca i świeci już cały czas.Byłem u elekromechanika podpiął mi auto pod kompa i powiedział że mam walniętą pompę absu wymienił mi też jeden czujnik bo był uszkodzony i skasował błąd ale powiedział że pompę mam walniętą bo mu jej nie czyta.Ostatnio jednak działał mi abs bez zarzutów dwa tygodnie i znowu przestał działać pojechałem jeszcze raz do niego a on mi powiedział że pompy absu tak się właśnie zachowują jak są uszkodzone proszę was powiedzcie mi czy jest to prawda co powiedział na temat tej pompy bo dla mnie jeżeli pompa jest zepsuta to nie ma prawa się sama naprawiać co jakiś cza.Czymoże ktoś wie jaka jest przyczyna nie działania mojego absu dodam tylko że kabelki pod tylnim kuferkiem też sprawdzałem i są dobre płynu hamulcowego też mi nie brakuje i po za tym autko chodzi bez zarzutów tylko ten abs mnie gnębi proszę was o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie informację.
hmmmmmmmmmm. równie dobrze sam możesz sprawdzić pompę :) odłącz plus od auta i bezpośrednio podaj prąd do pompy i zobacz czy działa:) powinno być słychać wyraźnie jak silniczek się kreci:)



metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Re: ABS dziwny problem

Post autor: metalizer78 » wt wrz 22, 2009 05:56

kuntek2008 pisze:
metalizer78 pisze:Witam was serdzecznie od jakiegoś czasu mam problem z abs mianowicie przekręcam kluczyk zapala mi się kontrolka poduszki i absu poduszka gaśnie abs nie odpalam auto i abs świeci i nie działa czyli reakcja prawidłowa.druga opcja to taka że przekręcam kluczyk poduszka świeci abs też Abs gaśnie poduszka też odpalam auto abs się zapala i zaraz gaśnie pojade autem kawałek jakieś 100metrów abs się zaświeca i świeci już cały czas.Byłem u elekromechanika podpiął mi auto pod kompa i powiedział że mam walniętą pompę absu wymienił mi też jeden czujnik bo był uszkodzony i skasował błąd ale powiedział że pompę mam walniętą bo mu jej nie czyta.Ostatnio jednak działał mi abs bez zarzutów dwa tygodnie i znowu przestał działać pojechałem jeszcze raz do niego a on mi powiedział że pompy absu tak się właśnie zachowują jak są uszkodzone proszę was powiedzcie mi czy jest to prawda co powiedział na temat tej pompy bo dla mnie jeżeli pompa jest zepsuta to nie ma prawa się sama naprawiać co jakiś cza.Czymoże ktoś wie jaka jest przyczyna nie działania mojego absu dodam tylko że kabelki pod tylnim kuferkiem też sprawdzałem i są dobre płynu hamulcowego też mi nie brakuje i po za tym autko chodzi bez zarzutów tylko ten abs mnie gnębi proszę was o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie informację.
hmmmmmmmmmm. równie dobrze sam możesz sprawdzić pompę :) odłącz plus od auta i bezpośrednio podaj prąd do pompy i zobacz czy działa:) powinno być słychać wyraźnie jak silniczek się kreci:)
dzięki tylko że ja nie znam się jak to zrobić ale kumpel się zna to podskoczę do niego dzięki ci za radę :okej:



kuntek2008
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 18, 2009 17:35
Lokalizacja: karlino
Kontakt:

Post autor: kuntek2008 » pn wrz 28, 2009 11:05

skoro sie zna to co jeszcze tutaj szukasz:P :axe:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 298 gości