GASNIE PODCZAS JAZDY!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

arturoszyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw paź 25, 2007 17:57
Lokalizacja: warszawa

GASNIE PODCZAS JAZDY!

Post autor: arturoszyn » sob lis 29, 2008 20:18

Witam wszystkich.Mam problem ze swoim golfikiem...Od jakiegos czasu zaczely sie problemy(od 2 tyg).Podczas jazdy ni stąd ni zowąd gasnie mi samochod.Czy to jadę,czy własnie ruszam,nie ma tak naprawde reguly.Czy jade szybko czy wolno,czy jade po prostej drodze,czy skrecam,gasnie i juz!Po 2 sekundach na desce rozdz.pokazuja sie kontrolki akumulatora i oleju.Na upartego probuje go szybko odpalić,krece rozrusznikiem ale w tedy rozladowuje sie akumulator i czeka mnie tylko holowanie.Podczas holowania wlacze drugi bieg i po kilku probach znowu odpala...A czasem gdy mi sie nie spieszy,to odczekuje kilkanascie(kilkadziesiat) minut i zapala jakby niby nic(oczywiscie akumulator nie jest wtedy rozładowany ale niestety nie zawsze udaje sie odpalic w ten sposob ).Niestety takie objawy sa coraz czesciej!Co sie dzieje?czemu tak sie dzieje?CZy macie jakis pomysl co to moze byc?Co robic?P.S.dzisiaj rano przejechalem 11 km i musialem go odstawic i przesiasc sie do autobusu.Po 10 godz wrocilem po niego i odpalil ale dopiero za 3 razem...Przejechalem okolo 10 km i znowu zgasł podczas jazdy...Naszczecie bylo to juz pod samym domem wiec mialem blisko do sholowania go.Moze to cos pomoze.Mialem jakies 3 miesiace temu problem ze sterownikiem od oryginalnego autoalarmu.(podobne efekty wtedy byly)Oddalem go wtedy do elektryka ten cos tam przylutowal,jakies zrobil obejscie na tym sterowniku i wszystko bylo ok ale tylko na 3 miesiace.Teraz znowu to sie stalo,oddalem znowu do elektryka ten sterownik ten znowu cos pokleil,polutowal ale tylko jeden dziej bylo dobrze,pozniej tak jak pisalem od 2 tyg jest coraz gorzej..Gasnie coraz czesciej?Myslicie ze to moze byc znowu ten sterownik?czy moze cos innego?POMOCY!

[ Dodano: 29 Lis 2008 19:29 ]
Aha jest to golf 3 z silnikiem 1.6 model GL z 1994 roku...moze to tez w czym pomoze?



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » ndz lis 30, 2008 13:58

sprawdz przekaznik od sterowania komputera,przekaznik od pompy paliwa, podmien modul zaplonu, cewke zaplonowa
jako pierwsze wez odlacz ten alarm - samo odciecie zaplonu - bardzo mozliwe ze to wlasnie tu tkwi problem



rjxt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 27, 2007 10:52
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: rjxt » ndz lis 30, 2008 15:12

Miałem identyczny problem jak twój u mnie była to pompa paliwa (poprostu powoli się kończyła, gubiła ciśnienie mimo iż słyszalna była jej praca)



arturoszyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw paź 25, 2007 17:57
Lokalizacja: warszawa

Post autor: arturoszyn » ndz lis 30, 2008 18:52

w tygodniu jade do elektryka tak chyba w srode,wiec dam znac jak bede cos wiedzial...
jestem raczej amatorem jesli chodzi o samochody i boje sie ze jeszcze bardziej cos popsuje...tak prawde mowiac to nie wiem jak odlaczyc ten alarm(to odciecie zaplonu)?jest on fabryczny,a jak odpinam (ten sterownik)to wtedy nie pala mi sie zadne kontrolki:(ktore to sa przekazniki od sterownika komputera i pompy paliwa?



chase1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt mar 18, 2008 12:28
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: chase1 » ndz lis 30, 2008 19:07

mialem podobny przypadek, tylko ze u mnie gasl podczas jazdy (wolno-szybko -> obojetne)
wymienilem palec, kopolke, i aparat zaplonowy i problem znikl


1,6 ABU + LPG ; 93'

Walka z kontrolka oleju - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2108397

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » ndz lis 30, 2008 22:10

masz tu opis przekaznikow
R3 komp
R12 pompa paliwa Obrazek



slawekt66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 22:13
Lokalizacja: Kassel

Post autor: slawekt66 » pn gru 01, 2008 01:30

Kiedyś miałem podobnie z Golfem 3
W serwisie podłączyli mi go pod komputer i tak długo piłowali aż zgasł.
To był walnięty czujnik ?Hala?



arturoszyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw paź 25, 2007 17:57
Lokalizacja: warszawa

...

Post autor: arturoszyn » czw gru 04, 2008 23:23

odebralem wczoraj samochod od elektryka.powiedzial,ze z elektryka jest wszystko raczej ok.wiec oddalem go do mechanika...oczywiscie w czasie jazdy mi zgasl i musialem znowu na hol go wziac:( przed chwila dzwonil do mnie mechanik i powiedzial ze to pompa paliwowa(przynajmniej tak zrozumialem)ze sie zawiesza i paliwo nie dochodzi...ze juz ja wymienil i samochod pracuje od 45 min i jeszcze nie zgasl...Kurde czyzby mi naprawil?az nie chce mi sie w to wierzyc...Odbiore go dopiero w poniedzialek i dam znac czy to byla pompa..Ale dziekuje wszystkim za wskazowki...Dzieki za schemat bezpiecznikow i przekaznikow..

[ Dodano: 11 Gru 2008 08:36 ]
ok.temat zamykam.wszystko juz gra.wymieniona pompa paliwowa,filtr,kopulka i palec...a jak juz wyjechalem od mechanika to odpadl mi tlumik i kolejne 200zl...ehhhh...skarbonka bez dna.Pozdrawiam wszystkich golfiarzy:)



marekxbx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 09:02
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: marekxbx » ndz wrz 27, 2009 14:55

Witam forumowiczy.

U mnie jest tak samo podczas jazdy gaśnie, oraz na luzie jak stoję gdzieś na światłach ale dopiero jak rozgrzeje się silnik i później nie chce odpalić dopiero po około 30-60sekundach zapali ale potrafi nie wejść na obroty i od razu zgasnąć. Podczas jazdy potrafi również szarpać jakby gdzieś strzelało.

Objawy są zarówno na gazie jak i na benzynie.

Podłączył mechanik pod kompa 0błedów i jak na złość u niego pracuje wszystko ok.

Wymieniłem świece, kable, sprawdzaliśmy czujnik halla, bezpieczniki itp.

Podejrzewałem problemy z imobilajzerem jednak komputer by pokazywał że zablokowane przez imobi.

Mam kopułkę dosyć zdezelowaną czy to możę być przyczyną - sądzę po tym ponieważ podczas jazdy jak nie gaśnie to szarpie jakby gdzieś było przebicie napięcia, czy może moduł końcowy też wymienić?

Idzie jakoś poznać czy to pompa paliwa?

Golf III KAT 1.6 75KM 96r. wesja movie
Ostatnio zmieniony ndz wrz 27, 2009 14:59 przez marekxbx, łącznie zmieniany 1 raz.



chase1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt mar 18, 2008 12:28
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: chase1 » pn wrz 28, 2009 08:21

skoro gasnie tez na lpg - to to nie pompa paliwa

wymien palec i kopolke , zresetuj kompa (odepnij akumulator...) i daj znac czy to cos pomoglo


1,6 ABU + LPG ; 93'

Walka z kontrolka oleju - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2108397

marekxbx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 09:02
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: marekxbx » pn wrz 28, 2009 21:57

Tak uczynię to jutro bo czekam na kopułkę.

Zauważyłem jeszcze taki problem, że gdy zgaśnie chodzi obrotomierz, tak samo jest jak raz przekręcę wskazówką(diody się pala) i czasem wariuje obrotomierz i ciągle chodzi pompa paliwowa - kostki stacyjki ?

[ Dodano: 29 Wrz 2009 20:59 ]
Wykonane zmieniono mi kopułkę i palec oraz podłączyliśmy moduł(cewkę) jednak nadal gaśnie, sprawdzaliśmy też bezpieczniki, przekaźniki wszystko jest ok, zastanawiam się nad czujnikiem halla ale to duży koszt 250zł w mojej okolicy, czy komputer wykrywał by jego wadliwą pracę?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości