[mk3] zgasł i nie chce odpalic...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[mk3] zgasł i nie chce odpalic...

Post autor: drill » sob lut 11, 2006 11:40

Witam

Samochod stal pod chmurka od wtorkowego wieczoru czyli jakies 3,5 doby.... Dzis rano odpalam go, wszedl na obroty i zdechl... Drugi raz to samo... Za trzecim razem podtrzymalem obroty uzywajac pedalu gazu i pozniej normalnie chodzil na biegu jalowym... W tym czasie go odsniezalem... Juz w zasadzie koncze i nagle "blech blech..." zgasl... Rozlaczam stacyjke, zalaczam, kontrolki gasna i krece rozrusznikiem... Nic... Rozrusznik kreci jak nalezy ale nie moge odpalic silnika... Co sie stalo? Za 45min kiedy samochod "ochlonal" sprobowalem ponownie i dalej to samo... Nie chcialem za dlugo krecic rozrusznikiem bo "skonczy" mi sie akumulator... Jakies sugestie? Dzis wieczorem postaram sie pokazac to znajomemu mechanikowi - moze cos poradzi.

Moze to wina "zalania" komory silnika woda z roztopow? Podczas ostatniej jazdy we wtorek na ulicach bylo duuuzo wody i na pewno sporo dostalo sie od spodu do silnika... Moze cos z kopulka?

Poratujcie :)



Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » sob lut 11, 2006 11:54

Wysusz kopułkę i palec rozdzielacza. Sprawdz, jak już odpali, czy nie widać iskrzenia w okolicach cewki i przewodów wn. Najlepiej ostawić go na czas sprawdzania do jakiegoś garażu. Powodzenia



Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » sob lut 11, 2006 12:11

Nie mam mozliwosci postawienia go w garazu... Z reszta trzaba by go bylo dopchac tam ;) Jaki moze byc koszt nowej kopulki i przewodow wn do tego silnika (wiem, ze jakis czas temu mial juz z problem z kopulka) ?

pzdr
drill



Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » sob lut 11, 2006 12:25

Kopułka ok 30 zł, palec ok 17 zł. Przewody zostaw na koniec, chyba, że widać choinkę. Koszt ok 200 zł :/



Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » sob lut 11, 2006 12:31

OK, dzieki. Pochwale sie dzis wieczorem co tam wyszlo...

[ Dodano: 11-02-2006, 16:16 ]
kopulka i palec sa ok. jest iskra... no i przy okazji sie akumulator skonczyl od krecenia...


moze swiece?

chyba bede musial sie nauczyc jazdy na holu...


pzdr
drill



Awatar użytkownika
rafekde
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 09:20
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: rafekde » ndz lut 12, 2006 03:06

ja to zawsze pisze bo mi to padło i podobne objawy, sprawdź czujnik halla :)

on się potrafi stawiać jak się no trochu nagrzeje potem przejdzie przez jakąś temperature i znów działa, taka bestyja :)

______________pozdrawiam


SPRZEDAM 4 opony letenie VREDESTEIN 185/60 R14 MODEL HI-TACK z czarnymi felgami stalowymi do golfa

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 335 gości