Naprawa zderzaka... ( prosze o pomoc co i jak )

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tommm86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 10:38
Lokalizacja: ok. Rybnik
Kontakt:

Naprawa zderzaka... ( prosze o pomoc co i jak )

Post autor: tommm86 » ndz wrz 27, 2009 11:17

Witam, mam zderzak po malej stluczce ( troche dobity :hmm: ) I porobily sie takie pekniecia na zderzaku ( cos w stylu sloji w drewnie ) mam pytanie, czy jak to pomaluje podkladem i poloze kolor czy pekniecia znow nie wystapia?? Co nalezy zrobic z takim popekanym lakierem na zderzaku, zeby miec pewnosc ze podczas uzytkowania nowy lakier nie bedzie pekal??
Ostatnio zmieniony pn wrz 28, 2009 09:48 przez tommm86, łącznie zmieniany 1 raz.


Zapraszam do ogladniecia mojego golfa
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2493975#2493975

miqs

Post autor: miqs » ndz wrz 27, 2009 11:40

tommm86, trzeba stary lakier usunąć i od nowa pomalować po uprzednim zaszpachlowaniu ubytków.



Awatar użytkownika
HMP
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: pt maja 23, 2008 00:45
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: HMP » ndz wrz 27, 2009 13:40

A nie pękł ci zderzak pod lakierem? Wtedy można pospawać. Ja w civicu miałem oderwany kawał zderzaka z dołu, po naprawie ani ślad.



Awatar użytkownika
Adam204
...
...
Posty: 936
Rejestracja: czw maja 03, 2007 12:15
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk

Post autor: Adam204 » ndz wrz 27, 2009 18:08

tommm86, najlepiej to jak byś wrzucił fotkę zderzaka a jak na razie to tak jak napisali koledzy wcześniej trzeba postąpić


Obrazek

Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Re: Naprawa zderzaka... ( prosze o pomoc co i jak )

Post autor: Fucker » ndz wrz 27, 2009 18:36

Tak tą pajęczynkę musisz zedrzeć.

Kolego musisz koniecznie stary lakier zedrzeć za pomocą papieru ściernego. Najlepiej maszynką z papierem 320 na sucho, czym drobniejszy tym lepszy efekt końcowy, musisz tak wytrzeć miejsca żeby przejście było łagodne. Poza tymi miejscami co robiłeś tym papierem np 320, miejsce naprawy powiększasz o 15-20cm (wokół). . Robisz to na mokro papierem 800 ręcznie. Jest to konieczne, bo wiadomo, że pistolet trochę zapyla. Nie możesz porobić schodków. Wszystko suszysz i odtłuszczasz. Przetarte miejsca do plastiku pryskasz "2 cienkie warstwy" podkładem do plastiku. Podkład wygląda jak piwo, jest bardzo rzadki i lekko żółty.Po ok. 15min, kładziesz na to podkład wypełniający z dodatkiem uelastyczniacza. Podkładu kładziesz 2-3 warstwy. Miedzy warstwami musi przeschnąć. Jak już wszystko dobrze wyschnie matujesz papierem 800 na mokro i możesz lakierować. Dalsza naprawa zależy od lakieru. Jak jest lakier metaliczny/perłowy miejsce naprawy powiększa się o conajmniej 30cm. Bo najpierw musisz bazę zapylić i zcieniować. A klar musi pokryć całą bazę.

Napisałem wszystko w skrócie. Pomijając dużo szczegółów.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 288 gości