1.3 NZ na benzynie chodzi na 3 baniaki na LPG OK

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

grzespu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 21:52
Lokalizacja: Tymce
Kontakt:

1.3 NZ na benzynie chodzi na 3 baniaki na LPG OK

Post autor: grzespu » ndz wrz 27, 2009 05:37

Witam.
Od jakiegoś czasu na benzynie zaczął mi dziwnie chodzić, szarpania i brak mocy na benzynie. Wczoraj czyściłem przepustnice (było w niej sporo syfu) jednak nic to nie dało. Dodam że na LPG nie szarpie i chodzi OK.
Pod koniec wpadlem na pomysł aby wyciągać po koleji kable od świec i okazało się ze na drugim baniaku po wyciągnieciu kabla silnik chodzi tak samo.
Po przełączeniu na LPG i rozlaczeniu tego kabla silnik przygasa i chodzi inaczej.
Co może być przyczyną? Coś wtryskiwacz nie tak???

I jeszcze jedna sprawa przy czyszczeniu wezyków podciśniena okazało się ze krociec do którego podłaczony jest wężyk podciśnieniowy do zapłonu był zaślepiony?? Czy w NZ ma tak być?? Wyrzuciłem tą zaślepke i auto może chodzi nawet troszkę lepiej.



Awatar użytkownika
thesperado
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 13:54
Lokalizacja: okolice Krosna
Kontakt:

Post autor: thesperado » ndz wrz 27, 2009 09:37

grzespu pisze:I jeszcze jedna sprawa przy czyszczeniu wezyków podciśniena okazało się ze krociec do którego podłaczony jest wężyk podciśnieniowy do zapłonu był zaślepiony?? Czy w NZ ma tak być?? Wyrzuciłem tą zaślepke i auto może chodzi nawet troszkę lepiej.
On nie jest zaślepiony, tam jest taka malutka dziurka. Jak czyściłem swoją przepustnicę też tak myślałem, ale wydawało mi się to trochę nie realne i czyszcząc sprężonym powietrzem okazało się że jest tam taka malutka dziurka.

A propo tego że nie pali na 2'gi gar - odpal go na benzynie niech pochodzi chwilkę zgaś i wykręć świecę zobaczysz jak wygląda, może być tak jak mówisz, że wtryskiwacz walnięty i go zalewa.


[img]http://pawel.sniezek.w.interia.pl/podpis2.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 27, 2009 09:40

grzespu pisze:po wyciągnieciu kabla silnik chodzi tak samo.
to nie dowód że nie działa ten cylinder, też robiłem takie próby na sprawnym silniku i nic się nie zmieniało na wolnych obrotach.Zrób jak radzi thesperado, albo testy rób pod obciążeniem w czasie jazdy zobaczysz czy będzie wytraźnie słabszy czy nie po wypięciu i podpięciu kabla (zmasuj go bo spalisz cewkę)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

grzespu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 21:52
Lokalizacja: Tymce
Kontakt:

Post autor: grzespu » pn wrz 28, 2009 19:26

On nie jest zaślepiony, tam jest taka malutka dziurka. Jak czyściłem swoją przepustnicę też tak myślałem, ale wydawało mi się to trochę nie realne i czyszcząc sprężonym powietrzem okazało się że jest tam taka malutka dziurka.

A propo tego że nie pali na 2'gi gar - odpal go na benzynie niech pochodzi chwilkę zgaś i wykręć świecę zobaczysz jak wygląda, może być tak jak mówisz, że wtryskiwacz walnięty i go zalewa.[/quote]

W tej końcówce rzeczywiście była dziurka.

Co do tego ze na benzynie szarpie i chodzi jakby na 3 gary nie udalo mi się nic dziś zrobić. Tak jak radziłeś zapaliłem go na benzynie pochodzil trochę i odkręciłem świece. Świeca była sucha. Możliwe że wtryskiwacz nie daje paliwa???

Co jeszcze zauważyłem. Na penzynie jak chodzi na wolnych obrotach i gaz wcisne do spodu jakby sie zmula i słychać klekot, jakby spadal na bardzo wolne obroty i zawory klekotaly w tym czasie.
Na LPG tego nie ma po wciśnięciu gazu do spodu odrazu sie zbiera.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 350 gości