problem z tylnymi hamulcami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tymi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob mar 07, 2009 21:04
Lokalizacja: elbląg
Kontakt:

problem z tylnymi hamulcami

Post autor: tymi » sob wrz 26, 2009 12:50

cześć wszystkim. byłem na przeglądzie technicznym moją dwójczyną, a tam wyszło że tylne koła hamują dużo słabiej niż przednie. daje się to nawet odczuć kiedy trzeba gwałtownie hamować z dużej prędkości.. poza tym po opadach deszczu w trakcie hamowania dochodzi z tyłu z okolic bębnów hałas- jakby dziwne tarcie, które jednak po kilkakrotnym użyciu hamulców zanika. ręczny trzyma bez zarzutu na trzecim ząbku. mechanik zaglądał do bębnów, mówił,że szczęki są i nic niepokojącego nie widział. co to może być. pozdrawiam



Topek75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 27, 2009 09:15
Lokalizacja: Orneta NLI

Post autor: Topek75 » sob wrz 26, 2009 13:00

hej, też miałem podobnie. na przeglądzie się dowiedziałem, że nie mam z tyłu hamulców. okazało się, że bębny były do wymiany (szczęki były jak nówki, mechanik przy mnie to rozebrał). zapłaciłem za to 360 pln
pzdr



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » sob wrz 26, 2009 14:22

a masz w aucie regulator siły hamowania???



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » sob wrz 26, 2009 21:50

tymi, najprawdopodobniej jak napisał kolega nade mną, skończył się korektor siły hamowania... częsta przypadłośc...
tymi pisze:które jednak po kilkakrotnym użyciu hamulców zanika. ręczny trzyma bez zarzutu na trzecim ząbku
czyli widać gdzie jest przyczyna - nie dociera ciśnienie z układu hydraulicznego, dlatego nie działą hamowanie z "pedału" a ręczny wyśmienicie, bo uruchamiany jest przez linkę...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » sob wrz 26, 2009 22:14

Mi na przeglądzie zabrakło 2 mm na wykresie do minimalnego hamowania. Ręczny aż wyrzuciło z rolek. Korektor hamowania mam zapchany. Na dniach będę go wywalał i wstawiał trójnik



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » sob wrz 26, 2009 23:22

89Bartezz pisze:Na dniach będę go wywalał i wstawiał trójnik
no to wtedy możew być zabawnie... kiedy tylne hamulce zahamują z taką sama siłą jaka jest dostarczana na hamulce przednie... i nagle zdasz sobie sprawę że przy ostrym hamowaniu nie masz kontroli nad tyłem samochodu... radzę uważać... i wstawić lepiej sprawny korektor lub ten który jest zregenerować....


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » sob wrz 26, 2009 23:53

a ja mam takie pytanie bo niechce otwierac nowego tematu bo zamontowałem tarcze do tyłu do mojego golfika i teraz przy gwałtownym hamowaniu znosi mi tył auta widac ze jeden zacisk hamuje za szybko i za mocno do drugiego i odrazu poslizg mam pytanko wiec czym to jest spowodowane korektor ustawiony na sam doł zeby tak mocno nie trzymał a wiec jak mysliczcie co to moze byc?


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » ndz wrz 27, 2009 11:12

mam to samo majekMK2, ale już nauczyłem się nad tym panować :) przepływ płynu jest nierówny, kiedy rozmawiałem z diagnostą on twierdził, że może korektor nie daje równego przepływu płynu na oba zaciski, albo jest gdzieś przygięty przewód hamulcowy, albo po prostu długość przewodów tez ma znaczenie...
Ostatnio zmieniony ndz wrz 27, 2009 11:13 przez -=ren=-, łącznie zmieniany 1 raz.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 367 gości