Zbyt niska temperatura pracy silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » pn sty 03, 2005 18:22

napisze ogolnie tamperatura pracy czyt. "w pelni otwarty termostat" ma wynosic dokladnie polowe skali czyli 90 stopni i ten zakres regule sam termostat jednak juz przy duzych predkoscia czy obciazeniach silnika temperatura moze i ma wzrosnac do ok 98 stopni oczywiscie trzeba wziac poprawke na wskaznik gdyz nie jest on idealnie wyskalowany jednak po 98 stopniach musi uruchomic sie wentylator i to on juz reguluje ten zakres temperatury jezeli wentylator wlacza sie przy 105 110 stopniach jest na 90 % prawdopodobne ze jest walniety wskaznik a co za nim idzie i czujnik do ktorego podpiety jest wskaznik



Awatar użytkownika
Piotro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: sob paź 30, 2004 02:19
Lokalizacja: S-ce Śląskie
Kontakt:

Post autor: Piotro » pn sty 03, 2005 21:57

Dobra. Bylem w garazu no i obserwowalem. Dolna rura wychodzaca z chlodnicy zaczela sie robic ciepla przy 110 st. Wczesniej byla zimna. Wentylator wlaczyl sie chwile po ogrzaniu rury. Po wlaczeniu wentylatora temp spadla do 90. I potem wentylator wlaczal sie tak miedzy 90 a 100. O co chodzi? Czemu wentylator najpierw wlaczyl sie przy 110 a potem juz tylko przy ok 95?



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » wt sty 04, 2005 16:49

Piotro pisze:Dobra. Bylem w garazu no i obserwowalem. Dolna rura wychodzaca z chlodnicy zaczela sie robic ciepla przy 110 st. Wczesniej byla zimna. Wentylator wlaczyl sie chwile po ogrzaniu rury. Po wlaczeniu wentylatora temp spadla do 90. I potem wentylator wlaczal sie tak miedzy 90 a 100. O co chodzi? Czemu wentylator najpierw wlaczyl sie przy 110 a potem juz tylko przy ok 95?
hm.. no tak,
po 1 jak sprawdzales uk chlodzenia miales zamkniety korek w zb wyrownawczym?
uklad chlodzaenia musi byc szczelny gdyz dziala on w pelni dopiero jak zrobi sie w nim okreslone cisnienie.
po 2 zawsze najlepiej sprawdzac uklad w pelni odpowietrzony.



Awatar użytkownika
Piotro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: sob paź 30, 2004 02:19
Lokalizacja: S-ce Śląskie
Kontakt:

Post autor: Piotro » wt sty 04, 2005 19:10

korek byl zamkniety.
A uklad odpowietrzalem przy wymianie termostatu. Oczynillem to w nastepujacy sposob:
1. wszytko poskrecalem
2. zakrecilem korek
3. wlaczylem silnik
4. no i czekalem az sie wlaczy wentylator.
i tyle. Tak pisalo w ksiazce. Cos zrobilem zle z tym odpowietrzeniem?
Dolewac po odpowietrzeniu nie musialem bo na poczatku troche mi sie przelalo :-)



grzegorzdr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lut 27, 2007 10:14
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: grzegorzdr » pt mar 02, 2007 12:57

W moim Golfie również dzieje się tak, ze podczas miejskiej jazdy temperatura waha się około 90'C. Latem na trasie spada do 80-90'C, lecz zimą podczas dłuższej jazdy temperatura wynosi około 70'C. To chyba za mało.



pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » pt mar 02, 2007 13:53

grzegorzdr pisze:W moim Golfie również dzieje się tak, ze podczas miejskiej jazdy temperatura waha się około 90'C. Latem na trasie spada do 80-90'C, lecz zimą podczas dłuższej jazdy temperatura wynosi około 70'C. To chyba za mało.
miałem tak samo ,wymień termostat,najlepiej na Wahlera-polecam,koszt ok. 25zł



Awatar użytkownika
Japan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 03:30
Lokalizacja: warm-maz

Post autor: Japan » pt mar 02, 2007 14:39

Kurcze,jak to dobrze poczytać i wyciągnąć wnioski :bigok: U mnie tez pali jak dziki, i temperatura stała koło 70-75'C .Czyli chyba tez bede musiał wymienic termostat.A myślałem ze temperatura jest ok i tak jezdziłem od listopada



pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » pt mar 02, 2007 14:46

Japan pisze:Kurcze,jak to dobrze poczytać i wyciągnąć wnioski :bigok: U mnie tez pali jak dziki, i temperatura stała koło 70-75'C .Czyli chyba tez bede musiał wymienic termostat.A myślałem ze temperatura jest ok i tak jezdziłem od listopada
no to najwyższa pora zminić termostat, ale poczytaj wcześniej na forum o tym, bo może to czujnik temperatury być, a na postoju jak silnik pracuje to ile ci pokazuje???, jak tyle samo tzn 70 stopni???, czy może 90?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 312 gości