falujace obroty seat ibiza 1.6

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

darias51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 21:05
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/NOTTINGHAM

falujace obroty seat ibiza 1.6

Post autor: darias51 » śr wrz 23, 2009 21:48

Witam wszystkich mam pewien problem z ktorym juz od dawna nie moge sobie poradzic z reszta mechanicy tez , moje auto to seat ibiza 2001r. 1.6 75 KM silnik o oznaczeniu ALM z instalacja LPG sekwencja firmy "ZENIT" przebieg zamochodu to 150 tys.km w tym ok. 80 tys.km na gazie.ok. roku temu falowaly mi obroty wieszaly mi sie i takie tam jazdy,po wymianie przepustnicywszystko wszystko wrocilo do normy i bylo ok.przez ok. 9 miesiecy.pewnego dnia po nocnym postoju odpalam samochod i kicha bez trzymania nogi na pedale gazu samochod gasnie mometalnie. po lekkim rozgrzaniu siknik juz nie gasnie za kazdym razem ale obroty ma bardzo niskie ok. 500 obr.min do 800 obr.min. a casami spadaja do 300 obr.min, bylem na kompie ze 3 razy wykazalo ze czujnik temperatury silnika ten co jest przy silniku jest do wymiany,po wymianie jest troszke lepiej ale ciagle nie tak jak byc powinno,znowu wymienilem przepustnice ale niestety nie pomoglo.wiekszosc mechanikow wskazuje na przepustnice ale to nie jest niestety to.ja mysle ze to moze jakis czujnik daje jakies zle wskazania i dlatego silnik tak zle chodzi. na gazie chodzi troszke lepiej niz na benzynie ale golym okiem widac ze cos jest nie tak,samochod jest po wymianie: swiec, przewodow, filtra powietrza, filtra oleju ,oleju ,wymienilem 2 filtry od gazu ,byla przeprowadzona regulacja u gazownikow ,i niz zadnej poprawy juz mnie szlak trafia bo jezdzac po mechanikach kazdy tylko by podlaczal pod kompa i kasowal pieniadze a usterka co nie usunieta to nie usunieta. moze ktos z was mial podobny przypadek i podpowie mi co to moze byc bo mi rece opadaja ,licze na wasza fachowosc
-wymienione zostaly
- przepustnica
-czujnik temperatury silnika
-czujnik cisnienia map sensor

dzieki za odp.

pozdrowienia



robidid311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: czw mar 05, 2009 22:25
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

Post autor: robidid311 » czw wrz 24, 2009 21:52

...a zawor EGR byl sprawdzany?W większosci przypadkow za falowanie obrotow jest odpowiedzialny "uszkodzony-zanieczyczczony"własnie ten zawor.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 251 gości