Montaż plastikowych nakładek na błotniki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Montaż plastikowych nakładek na błotniki

Post autor: Krembul » śr wrz 23, 2009 22:30

Witam!
Przymierzam sie do montażu plastikowych nakładek na błotniki, żeby je zabezpieczyć przed "wszelkim złem" :-). Czy ktoś już to kiedyś robił? Jak je przymocować? Wiercić w błotnikach i na blachowkręty czy jakiś mniej inwazyjny sposób jest?
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 23, 2009 22:34

jeśli błotniki nie miały malowanych czy szpachlowanych rantów to maja juz na rantach otworki, a do mocowania sa spinki w sklepach z firmy Romix. Jeśli sa zaczątki korozji - to masz po 2 latach pewne dziury w błotnikach od tego. Tworzy sie pod nakładkami komora wilgotna, więc się zastanów czy warto.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » śr wrz 23, 2009 22:43

Ja miałem fabrycznie te nakładki, ale jedną z nich jakaś menda mi buchnęła na parkingu. Znalazłem gdzieś na szrocie podobną i zamocowałem na klej do szyb. Wiem, że to kiepskie rozwiązanie, ale klej dałem punktowo, by w razie czego móc spokojnie zerwać i zobaczyć, czy coś tam się złego nie dzieje. Na szczęście błotniki mam póki co zdrowe, więc nic tam się negatywnego nie kręci hehe.



Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » czw wrz 24, 2009 13:15

Paweł Marek pisze:Jeśli sa zaczątki korozji - to masz po 2 latach pewne dziury w błotnikach od tego.
Na blotnikach jest korozja w kilku miejscach wiec postanowilem zedrzec ja do golej, zdrowej blachy, psiknac ocynkiem w sprayu i zalozyc te nakladki zamiast malowac. (mowa oczywiscie o samych rantach - reszta zdrowa)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 432 gości