Brak pradu w cewce

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Krystian_T
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 18:23
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Kontakt:

Brak pradu w cewce

Post autor: Krystian_T » śr wrz 23, 2009 18:51

Serdecznie witam wszytkich milosnikow VW a zwlaszcza VR6.
Mam proble, dosc duzy poniewaz nie wiem dlaczego nie ma pradu w cewce? Kupilem juz nowa i dalej nic. Sprawdzalem probowka i prad jest w tej malej wtyczce(w niej 3 kable) ale tylko w jednym kablu, w module tez jeszcze jest. Ale juz nic nie wychodzi z cewki, nie ma iskry i auto nie pali. Prosze o pomoc, autko stoi juz od 4 dni i nie wiem co jest grane. Z gory dziekuje.
Ostatnio zmieniony sob wrz 26, 2009 07:16 przez Krystian_T, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » śr wrz 23, 2009 20:20

Na module napięcie ma być tylko po zmierzeniu kabelka czarnego (to plus) z brązowym (to masa) i powinno wynosić w przybliżeniu tyle ile ma akumulator, czyli nieco ponad 12V.
Zielony to kabel sygnałowy i tego nie badaj!
Na cewce jeden kabelek to też powinien byc czarny i w nim 12V względem nadwozia a drugi to nie jest masa a kabelek sygnałowy i jego też nie mierzymy.
Uwagi o niemierzeniu dotyczą osób bez gruntownej wiedzy i przyrządów. W bezpieczny sposób możemy sprawdzić to co podałem. Brak działania może oznaczać też uszkodzenie generatora Halla (na aparacie zaplonowym) lub komputera ECU.
Ostatnio zmieniony śr wrz 23, 2009 20:22 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Krystian_T
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 18:23
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Kontakt:

Post autor: Krystian_T » śr wrz 23, 2009 20:33

Dodam jeszcze ze problem zaczol sie w niedziele kiedy chcialem wyjechac na "rejon" :)
Rozrusznik krecil lecz nie odpalal, przy kilku probach odpalenia cos zalapywal ale odrazu gasl, kiedy z nerwow zamknolem auto i odszedlem od niego doslownie na 5 minut postannowilem ponowic probe odpalenia....i odpalil...przez caly dzien praktycznie auto jezdzilo, bylo gaszone i odpalane juz bez zadnych problemow, niestety na drugi dzien juz wogole nie odpali az do dzisiaj...

PS. Jaki moze byc przyblizony koszt naprawy w przypadku generatora Halla, a jaki koszt ECU?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » czw wrz 24, 2009 00:15

A jeśli tak, jeśli gasł po chwili - czy nie będzie to awaria immobilizera? Też może on chwilowo odcinać zapłon.
Dobrze by było podpiąć pod komputer czyli VAG.
Koszt Halla to parę stówek (dokładnie nie wiem) a komputera głównego... to już lepiej kupić nowego Golfa albo szukać komputerka na szrocie.



Krystian_T
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 18:23
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Kontakt:

Post autor: Krystian_T » czw wrz 24, 2009 18:18

Dzisiaj samochod zaprowadzilem do mechanika i zostal podpiety pod komputer. Wykazal blad zwiazany z czujnikiem predkosci obrotow silnika, wiec zakupilem taki czujnik i dalej pokazywalo na komputerze ten sam blad, czyli kolejna elektryczna czesc ktora nei podlega zwrotowi tak jak w przypadku cewki. Znowu wywalone pieniadze, i robia sie nie potrzebne koszta...
Mechanik ustalil ze iskra jest, paliwo idzie, tylko z wtryskow nic nie daje... :grrr:

[ Dodano: 24 Wrz 2009 21:43 ]
Ktos jeszcze ma moze jakis pomysl co z tym fantem zrobic?
Ostatnio zmieniony czw wrz 24, 2009 21:42 przez Krystian_T, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Post autor: Dj Darecki » pt wrz 25, 2009 19:39

Krystian_T pisze:Wykazal blad zwiazany z czujnikiem predkosci obrotow silnika,
Który czujnik ? bo są 2 , jaki błąd był podaj numer .
Jeżeli dolny czujnik to auto odpali , jeżeli halla u góry to nie odpala ( jak go odłączysz) u mnie nawalał i auto nie miało kopa powyżej 4 tyś obr.
Błąd pojawia się jak auto ma wyłączony silnik a po odpaleniu powinien zniknąć . ( chodzi o górny czujnik )
Zico63b pisze:Koszt Halla to parę stówek (dokładnie nie wiem) a komputera głównego... to już lepiej kupić nowego Golfa albo szukać komputerka na szrocie.
Nie strasz kolegi ..... Halla kupisz do 150 zł a kompa do 250 :)


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt wrz 25, 2009 19:41 przez Dj Darecki, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

Krystian_T
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 18:23
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Kontakt:

Post autor: Krystian_T » pt wrz 25, 2009 20:17

Wiec tak...
Autko od mechanika zostalo zaprowadzone do elektromechanika...
Jesli chodzi o ten czujnik to szczerze to teraz nie wiem ktory, ale jest on od przodu zaraz nad miska olejowa...
Od dzisiaj auto stoi u elktromechanika, lecz on nie dzwonil z jakimi kolwiek informacjami, poczekamy do soboty zobaczymy co powiem bo mysle ze juz powiniec co nieco wiedziec albo tez sie domyslac. Do tej pory wymienilem dwie czesci elektryczne ktore nie podlegaja zwrotowi czyli cewka i ten czujnik...koszt 380zl i zero jakich kolwiek informacji... Czego kolwiek tylko sie dowiem napewno napisze na forum....moze to komus sie przyda...ale jak narazie nic nie wiadomo...

[ Dodano: 26 Wrz 2009 17:52 ]
Problem zostal rozwiazany...
A przyczyna tego wszytkiego byla poprostu smieszna, wystarczylo tylko dokrecic kabelek na klemie akumulatora, niby nie laczyl i byla za niskie napiecie... Elektromechanik skasowal mnie za to 0zł :)

Tylko niepotrzebnie wydalem 380 zł na nowa cewke i czujnik polozenia walu, no ale jak to sie mowi: Jak bym wiedzial ze sie przewroce to bym se usiadl...
Temat uwazam za zamkniety! :okej:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 244 gości