Wymiana licznika na licznik z obrotomierzem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Wymiana licznika na licznik z obrotomierzem

Post autor: Neoarti » śr wrz 23, 2009 13:18

Od niedawna mam MK3 1,9 TD irytuje mnie brak obrotomierza (jest zegar wskazówkowy )
jak wygląda wymiana tego licznika na taki z obrotomierzem ? czy trzeba coś przerabiać ? ciągnąc dodatkowe kable chodzi mi zamontowanie licznika np takiego jak na tej aukcji :http://moto.allegro.pl/item738620103_li ... _9_td.html
Ostatnio zmieniony czw wrz 24, 2009 16:57 przez Neoarti, łącznie zmieniany 1 raz.


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

kenorb85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob sie 09, 2008 00:16
Lokalizacja: Kłosowo, Trójmiasto

Post autor: kenorb85 » śr wrz 23, 2009 14:16

Z mojej wiedzy (sam to robiłem w moim 1.9TD) wynika, że nic nie trzeba robić poza podmianą zegarów. Wkładasz nowe i musi działać. Sprawdź dla pewności czy od alternatora odchodzi kabelek o znaczony jako W.
Tylko jest problem innej natury, na allegro jest pełno liczników od TDI i po zamontowaniu go do TD obrotomierz będzie wskazywał cały czas max obroty.
Musisz kupić licznik do TD lub zwykłego diesla.

Tamten co podałeś w aukcji jest z angola, szukaj lepiej wersji "prawostronnej".
Jest jeszcze sprawa z wyglądem licznika. Są liczniki ładniejsze, gdzie symbol kontrolki pojawia się dopiero po zapaleniu (np z tej aukcji) i takie białe znaki gdzie zapala się kwadrat pod symbolem. Nie jestem pewien czy te "ladniejsze" podejdą do TD, w każdym razie ja mam takie z białymi symbolami i prędkościomierzem od 20km/h
Ostatnio zmieniony śr wrz 23, 2009 14:18 przez kenorb85, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » czw wrz 24, 2009 08:30

no więc tak do alternatora idą mi 3 kable jeden to plus (nakrętka m6) a we wtyczce 2 dodatkowe o oznaczeniach b+ oraz W licznik znalazłem inny i sprzedawca twierdzi ze jest on od wersji TD czy o takim liczniku pisałeś ?
http://www.allegro.pl/item748119389_vw_ ... tanio.html


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

kenorb85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob sie 09, 2008 00:16
Lokalizacja: Kłosowo, Trójmiasto

Post autor: kenorb85 » czw wrz 24, 2009 12:06

Tak, dokładnie o takim pisałem. Instalacja jest przystosowana (chyba zawsze taka jest).
Jeśli serio jest od TD, to na bank będzie dobry. Tylko za 50 zł to chyba jakaś padlina. Tego typu liczniki chodzą za 150 zł.



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » czw wrz 24, 2009 12:36

no wiem że tanio i dla tego myśle o zmianie :) choć znalazłem kilka sztuk w podobnej cenie dzwoniłem do gościa daje 2 tyg gwarancji na sprawdzenie jak by co to mogę go odesłać wiec kupiłem i zobaczę co będzie a jak wygląda sprawa demontażu starego licznika ? dużo rozkręcania ?


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

kenorb85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob sie 09, 2008 00:16
Lokalizacja: Kłosowo, Trójmiasto

Post autor: kenorb85 » czw wrz 24, 2009 13:06

Wymiana bardzo prosta. Tutaj masz wszystko ładnie opisane: http://vw2.info/vwforum/oslicznik.html



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Post autor: roger18sx » czw wrz 24, 2009 20:04

ja mam u siebie licznik angielski i tylko białe tarcze wstawiłem i wszystko pieknie i ladnie tylko trzeba sie przyzwyczaic do mil


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » czw wrz 24, 2009 20:51

Dzięki koledzy licznik już zamówiłem dam znać jak go zmienię :)

[ Dodano: Pon Wrz 28, 2009 18:34 ]
Dostałem dziś licznik zamontowałem w 5 min przekręciłem kluczyk i wszystko działa jak należy :) super o to chodziło dzięki za pomoc :) teraz jeszcze tylko za grosze sprzedam swój stary może komuś jeszcze się przyda :)


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 323 gości