Wymiana szyby czołowej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Bronicky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 11:29
Lokalizacja: Grunberg

Post autor: Bronicky » śr wrz 23, 2009 11:31

A jak dokładnie założyć nową szybę? Tzn chodzi mi o opis montażu. Słyszałem coś o sznurkach, ale nie wiem dokładnie jak, a nie chcę zrobić czegoś nie tak. Mam Opla Kadetta chciałem zachować starą uszczelkę, ale myślę że z wypchnięciem szyby nie będzie problemu.
pozdrawiam



Awatar użytkownika
artur1902
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 08, 2008 19:28
Lokalizacja: RJS

Post autor: artur1902 » śr wrz 23, 2009 16:15

kolego dobrze słyszałeś. wkładasz cienki ale mocny sznurek w rowek dookoła uszczelki zakładasz szybe i wyciągasz powoli ale z drugiej strony szyby musi ktos dociskac w miejscach wyciagania sznurka


Old volkswagen's never die...

jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » śr wrz 23, 2009 20:35

Bronicky pisze:A jak dokładnie założyć nową szybę? Tzn chodzi mi o opis montażu. Słyszałem coś o sznurkach, ale nie wiem dokładnie jak, a nie chcę zrobić czegoś nie tak. Mam Opla Kadetta chciałem zachować starą uszczelkę, ale myślę że z wypchnięciem szyby nie będzie problemu.
pozdrawiam
Wkładasz sznurek do rowka w uszczelce,tak żeby na dolnej częsci szyby sznurek się skrzyżował.Jeżeli stara uszczelka to posmaruj ją płynem do naczyń.Połóż szybe na auto i przy pomocy drugiej osoby(musi ona lekko dociskać szybe),a Ty wskakujesz do auta i przeciągasz przez rant.Jak już go przeciągniesz to delikatnie dobij ją pięscią żeby usiadła.


Jacek

Awatar użytkownika
bartek234130
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 17:43
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: bartek234130 » śr wrz 23, 2009 21:23

naklejkę opalarką najlepiej i suszarką nożem do tapet to możesz ja sobie uszkodzić a najlepiej nową kosztuje 30 złotych w urzędzie komunikacji a nową szybę się wyjmuje w ten sposób od środka najlepiej od strony kierowcy lekko ja wyginasz uszczelkę i szyba wychodzi a wkłada już trochę inaczej od tej samej stronę się zaczyna jak się wyjmowało tylko musisz mieć do tego do uproszczenie sznurek żeby fajnie wskakiwała musisz sznurkiem obwinąć uszczelkę i włożyć na słupki szybę z uszczelką i sznurkiem lekko pociągać i gotowe



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 390 gości