[mk3]silnik klepie na zimno i po razgrzaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

golf30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:25
Lokalizacja: Ruda Śląska

[mk3]silnik klepie na zimno i po razgrzaniu

Post autor: golf30 » czw lut 09, 2006 20:43

mam pytamnie klepie tak jakby z zaworów silnik aex 1,4 golf 3 wrażenie jakby pracował disel.Po dzwignięciu maski słychać to z klawiatury cyżby popychacze ?
Ostatnio zmieniony pt lut 10, 2006 13:55 przez golf30, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » czw lut 09, 2006 20:51

prawdopodobnie samoregulatory domgają sie wymiany innymi słowy szklanki


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » czw lut 09, 2006 20:55

Siemanko

Najlepiej podjedź do fachmana. Bardzo często ludzie biorą dźwięk jaki wydaje wtrysk za popychacze. Mechanik powinien te dwa dźwięki odróżnić.

Pozdrawiam
Mariusz



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » czw lut 09, 2006 21:22

U mnie w ABD pomogła wymiana oleju. I juz nic nie cyka. A tez wrozono mi szklani - zrob najpierw to.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

passy82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:32
Lokalizacja: Cze-wa City
Kontakt:

Post autor: passy82 » czw lut 09, 2006 21:58

U mnie silnik chodził wzorcowo aż do wymiany uszczelki pod głowicą. Po wymianie szklaneczki zaczęły stukać (oby tylko się nie potrzaskały :rotfl: )



netwalker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 14, 2005 21:06
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: netwalker » pt lut 10, 2006 10:52

Jeżeli hydropopychacze są juz mocno wyeksploatowane wymina oleu pomoże, ale na krótką metę. Wiem bo przerabiałem temat na własnym Golfie. Objaw miałem identyczny - na zimnym albo na gorącym silniku szklaneczki pukały. Wymieniłem komplet i od tego czasu jak ręką odjął. A kupiłem komplet na Allegro od użytkownika ZMAX marki INA. Szczerze polecam.



wara99

Post autor: wara99 » pt lut 10, 2006 10:57

ile masz nacykane na oleju ?? jak duzo to moze byc to i jaki olej zalewasz bo to tez moze byc to, no i jaki przebieg ?? bo jak duzy to tez moze byc to



domelelx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lis 02, 2005 00:36
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: domelelx » sob lut 11, 2006 00:12

to na bank popychacze - nie martw sie "golf30" u mnie jest tak samo - ja narazie jezdze dopoki nie zaczna stukac tak glosno ze nie bede mogl tego wytzrymac.
Pozdrawiam


don't running

Awatar użytkownika
martini44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob paź 29, 2005 18:46
Lokalizacja: MysłoVWice

Post autor: martini44 » sob lut 11, 2006 20:59

z popychaczami jest rożnie ja nie polecam jezdzic na klepiacych samoregulatorach, mialem kilka przypadkow ze uzytkownicy to olali samoregulator sie przyciał stracił ciśnienie oleju bo mial pelna przepustowosc, skonczyło sie wymiana wałka i samoregulatorów, koszt samoregulatorów to ok 200 wiec czy warto zazynac silmik???? POMYŚLCIE !!!


...niewiem, nieznam się, nieumiem...wiekszość wychodzi z założenia że tak jest lepiej...iii mają racje !!!!

domelelx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lis 02, 2005 00:36
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: domelelx » wt lut 14, 2006 01:34

Ale jak sie ma drugi to chyb anie warto inwestowac w stary :)


don't running

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » wt lut 14, 2006 02:06

golf30 - spróbuj najpierw olej wymienić... Wielu to pomogło :hmm: .

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Jasz-czur
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw lis 12, 2009 23:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Jasz-czur » ndz maja 02, 2010 00:28

witam podepnę się pod temat,mam taki problem,ale zacznę od początku.Mianowicie jakiś czas temu tz po zakupię auta po ok.dwóch tygodniach,padła mi pompa oleju no i wiadomo klepały samoregulatory (szklanki) bo nie było ciśnienia,pompę zmieniłem ale po czasie i tak zaczął dziwnie pukać czy cykać trudno nazwać,pomyślałem ze to samoregulatory gdyż silnik ma już 250,000 km pojechałem do mechanika i zmieniłem je na nowe oraz uszczelniacze zaworowe zmieniałem bo zaczynał brać olej,ale powiem że w sumie nadal po odpaleniu słychać zawory przez jakiś czas ale ucichaj po może 20 sek.ale cykanie nadal jest i to dość denerwujące i na pewno nie jest to jednopunktowy wtrysk.Cyka ciszej niż przed wymianą ale jednak nadal.Byłem u mechanika zaczerpnąć porady ale on stwierdził że to jest przypadłość tych silników mój to 1.4 ABD i że mam się nie przejmować.Tylko że wcześniej tego nie było chodził cicho jak na ten silnik.powiem też że mam do wymiany uszczelkę pod głowicą gdyż tracę wodę lecz nie za szybko ok 0.5 l / 1000 km.Sączy moi się od strony paka rozrządu.

I tu moje pytanie,czy to cykanie może być spowodowane tym że jakaś ilość płynu chłodniczego dostaje mi się do pierwszego cylindra lub że akurat z tego miejsca uchodzi ciśnienie lekko z powodu zużytej w tym miejscu uszczelki głowicy? Proszę o pomoc z góry dziękuję.
Acha olej i filtr są nowe ok tyg.


Mój Golfik
:arrow: viewtopic.php?f=88&t=313815" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Post autor: RasPL » ndz maja 02, 2010 05:16

Mogą być panewki korbowodowe,odpal silnik i zdejmuj po jednym kablu zapłonowym, jak cykanie ustanie to panewki, jakby dmuchał z pierwszego cylindra to by chodził na 3 cylindry, nierówno


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasz-czur
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw lis 12, 2009 23:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Jasz-czur » ndz maja 02, 2010 11:39

sprawdzałem już tak i raczej różnicy nie było,przynajmniej mi ciężko to ocenić.Jeżdżę już tak dość długo i nie raz kręciłem go wysoko i myślę że jakby to była panewka to już by ją obróciło.Cykanie czy delikatne stukanie jest trochę denerwujące bo słychać to na zewnątrz no i wstyd taki lekki.Ono się wydobywa z głowicy przynajmniej tak mi się wydaję,a starałem dobrze się go osłuchać.Zastanawiam się czy to tłok może nie uderza delikatnie w zawór,sam już nie wiem.We wtorek jadę do warsztatu na kolejną konsultację,ale już innego niż wcześniej zobaczę co mi powie.Jeszcze trochę a będę miał wszystko w tym silniku wymienione :(


Mój Golfik
:arrow: viewtopic.php?f=88&t=313815" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 368 gości