O swapie Pierburga 2E2 na WEBERA z Fiata 125p + ankieta :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ile razy gaznik w VW doprowadzil Cie do rozstroju nerwowego :) ??

Czas głosowania minął ndz cze 11, 2006 00:27

ani razu
7
37%
1-5 razy
7
37%
6-10 razy
0
Brak głosów
stracilem rachube :)
3
16%
nawet nie chce mi sie nad tym zastanawiac :)
2
11%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » sob sie 22, 2009 13:33

Przestawic zaplon... no ale jak? przyspieszyc? opoznic?
Jakos srednio wierze w powodzenie tej opieracji bo na pierburgu chodzil dobrze i odpalal dobrze, a na weberze tylko srednio odpala... jak zaskoczy to chodzi równiutko wiec raczej jest ok.
Jak zaskoczy i zapodam mu ssanie to troche pierdzi z wydechu i nie chodzi za rowno, ale jak tlyko sie troche zagrzeje i wylacze ssanie to juz jest idealnie...

moze faktycznie cos z zaplonem, ale czemu chodzi rowno?


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
gacus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:30
Lokalizacja: Pyrzowice

Post autor: gacus » wt sie 25, 2009 18:44

fifel pisze:silnik jest cieply to trzeba chwile krecic i butowac pedalem gazu zeby zapalil...
zbyt gorący gaźnik - paruje benzyna i go zalewa...złe odizolowanie od gorącego kolektora ?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3818226#3818226

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » wt sie 25, 2009 22:25

gacus pisze:
fifel pisze:silnik jest cieply to trzeba chwile krecic i butowac pedalem gazu zeby zapalil...
zbyt gorący gaźnik - paruje benzyna i go zalewa...złe odizolowanie od gorącego kolektora ?
Wiec jak wytlumaczysz fakt ze podczas krecenia nie lapie, a jak walniesz 2 razy po gazie to odpala? gdyby byl zalany to po depnieciu na gaz zalewalby sie chyba jeszcze bardziej...
A nie jest to spowodowane zapchanym jakims kanalikiem w gazniku od biegu jalowego czy cos? sam nie wiem bo sie nie znam :)
A gaznik nawet na rozgrzanym silniku jest stosunkowo chlodny i sie nie nagrzewa.

Dzisiaj przeczyscilem swiecie, ale problem pozostal wiec to chyba nie w tym problem...
Wydaje mi sie ze podczas rozruchu po prostu nie dostaje paliwa i odpala dopiero po walnieciu w gaz.
Tak samo z wyciagnietym ssaniem nie odpala, dopiero jak zalapie to ssanie sie odpala.
I na ssaniu troche nierowno chodzi


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

WOJTEKQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 25, 2007 15:18
Lokalizacja: WIELUN
Kontakt:

Post autor: WOJTEKQ » ndz sie 30, 2009 14:41

WITAM WSZYSTKICH NIEDAWNO ZAMONTOWAŁEM W SWOJEJ MK1 1,5 JB WEBERA Z PNEUMATYCZNYM OTWIERANIEM PRZEPUSTNICY WCZESNIEJ PRACOWAŁ PIERBURG 1B3 I MAM PEWIEN PROBLEM: SZARPIE I MULI SIE SZCZEGÓLNIE GDY JADE NA 4 LUB 5 BIEGU OBROTY SĄ OK 2000 I NACISNE GAZ DO 3500 PO PRZEKROCZENIU TYCH OBROTÓW PROBLEM ZANIKA A TAK NA WOLNYCH OBROTACH PRACUJE I ODPALA ELEGANCKO ŁADNIE PŁYWAK USTAWIONY NA 5 I 13 MM DYSZE 120 I 155 GARDZIELE 24 I 26

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

KOLEKTOR MAM OD GOLFA MK2 I NIE MAM PODŁĄCZONEJ CIECZY CHŁODZACEJ DO NIEGO CZY TO MA JAKIS WPŁYW?



Marcin_89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt kwie 14, 2009 13:01
Lokalizacja: Polska

Post autor: Marcin_89 » czw wrz 03, 2009 21:56

Witam wszystkich, mam Audi 80 B3 silnik 1,6 PP 70 koni z gaźnikiem Pierburg 2ee (ten elektroniczny). Ogólnie to ostatnio szlag mnie przez niego trafia, jak ruszę i wcisnę sprzęgło to spada mi z obrotów, nie trzyma jałowych i gaśnie. W mieście to katorga, jeździć i odpalać go co chwilę. Wszystkie czujniki, nastawniki pomierzone i działają, nie wiem - może to dysza wolnych obrotów zatkana, jednak nie chce mi się raczej go rozbierać., no i zmulony trochę jest.

Dziś przeczytałem cały ten temat od pierwszej strony (dawno takiej długiej lektury nie miałem :P). Chyba powoli zaczynam myśleć o tym Weberze do mojej Audi. Tylko pytanie - czy wszystko się zmieści? Pod maską mam taki widok:
Obrazek
Ogólnie to z tego co czytałem, to zdania co do tego swapu są trochę podzielone, część osób miała/ma problemy z ustawieniem tego gaźnika, chociaż podobno jest prosty w obsłudze.

Dalej, mało widziałem osób, co zdecydowało się na zamianę mając też wcześniej gaźnik 2ee (u Was to silniki 1,6 PN bodajże). Prosiłbym te osoby o napisanie jak chodzą golfy na weberze teraz, jak ze spalaniem itd.
Dla mnie jednym z ważniejszych elementów jest raczej spalanie, jeżdżę najekonomiczniej jak mogę - nie wyprzedzam, w trasie 90km/h, nic więcej, hamowanie silnikiem, itd. Ostatnio w trasie spalanie wyszło mi około 6-6,5l Pb/100, tak więc myślę, że całkiem dobry wynik, w mieście trzeba liczyć raczej pod 10l. Jak pamiętam, KamilW pisał, że w trasie zszedł do 5,5 litra Pb - jak dla mnie świetny wynik.

No i na koniec pytania:
1. Jak widzicie taką zmianę u mnie w Audi na tego Webera i czy ją w ogóle widzicie? :bigok:
2. Czy jest tak, że jak zamontuje się gaźnik ten Webera, to moc wzrasta, np. u mnie z 70 na te ~87 koni ?

Pozdrawiam



mkmb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 21, 2009 05:10
Lokalizacja: sw-ce

Post autor: mkmb » pn wrz 07, 2009 16:25

Witam wszystkich. Czy ma ktos do sprzedania webera "pasujacego" w miejsce pierburga 2e3 do polo 1.3?? Jakie zestawy dyszek byscie polecili?

z gory dzieki za odp

pozdrawiam



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » wt wrz 15, 2009 23:35

WOJTEKQ, ja tez tak miałem musisz ustawić tą śrubką od wolnych obrotów ilosc paliwa tak żeby nie muliło go przy wchodzeniu na obroty bo wbrew pozorom jedno z drugim ma wiele wspólnego ;p
Jeśli nic nie wskórasz to zdejmij pokrywę gaźnika i zobacz czy Ci nie leci przy wolnych obrotach paliwo z rozpylacza...jak leci to masz zatrkany kanał wolnych obrotów najprawdopodobniej bo 2000 obr (jesli sie nie da zjesc niżej oczywiscie) na to by wskazywało zwłaszcza jesli używałes sylikonu lub czegoś podobnego.

Marcin_89, sens jest zawsze jeśli nie chcesz sie bawic w regenerację starego gaxnika. Zdania są podzielone bo nie zawsze od razu udaje sie dojśc do ładu i składu al,e jak sie juz ogarnie i tak jak ja na poziemku rozebrac i złozyc cały gaźnik na z najdrobniejszych śrubeczek to raczej żądne filozofia - nic nie zaszkodzi sprubować ;p
A i najważniejsze te 87 koni to wybij sobie z głowy ;p wg mnie to 7-8 koni max nie więcej - ale to odbije się kosztem spalania oczywiscie.Spokojną jazdą ja u siebie miałem 6,5 l ale miałem w bardzo żłym stanie wszystko co z silnikiem związane hehehe

mkmb, ja sprzedaje gaźniki weber 34dchd - wszystko ustawione pod silnik(wersja ekonomiczna lub sport) regeneracja uszczelki itd wszystko co się da w nim zrobić i jeszcze wiecej :D wszystko na PW.
A czy da się go załlzyc uzależnione jest od miejsca pod maską i tego jak wygląda kolektor (np na seryjkny z 1,5 nie ma prawie możliwości założenia).



I teraz ja zapytam. Panowie potrzebuje konfiguracje gaźnika do silnika 1,8...nie robiłem nigdy takiego na sprzedaż ani też sobie a teraz jestem zmuszony coś do siebie wsadzić:D dodam tylko że to ma jechac :D
Ostatnio zmieniony wt wrz 15, 2009 23:36 przez bandyta mk1love, łącznie zmieniany 1 raz.


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

piteR-ek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pn sty 19, 2009 19:01

Post autor: piteR-ek » śr wrz 16, 2009 18:08

panowie sorka ze się wtrące, u mnie w okolicy nigdzie nie ma takiego sklepu żeby kupic materiał na kryze ;/ . Moze macie jakas stronke na ktorej mozna zamowic z przesylka taki kawałek badz wiekszy, albo podajcie nazwe jakiegos sklepu gdzie moge kupic tego aluminiumb bo mi rece juz opadaja



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » śr wrz 16, 2009 20:29

piteR-ek, to nie musi byc aluminium. Podjedź do sklepu elektronicznego (elektrycznego) i tam zapytaj o tekstolit albo u jakiegoś elektryka-domownika powinien mieć grubosc koło 12 mm choc i 10 mm też ujdzie.
W każdym miejscu gdzie sprzedają materiały metalowe dostaniesz płyty lub płaskowniki stalowe 6 mm grubosci będzie a w sam raz :)

Jeśli aż tak bardzo upierasz się na auluminium to polecam pojechać na skup złomu kolorowego i takiego czegoś poszukać - ja u siebie na złomie widziałem taką płytkę 20 cm / 30 cm i 15 mm grubości i to ze 3 szt takie:D Sam do siebie na początku wyciąłem aluminium właśnie ze złomu z osłony sprzęgła z jakiejś cięzarówki - bodajże kamaza :PP


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
lebiega
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 20:04
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: lebiega » śr wrz 16, 2009 21:49

SiNi pisze:Druga sprawa. Wiecie jak z przestrzenią w tym silniczku? Da radę bez cięcia maski założyć weberka + LPG (na mikserze) i orginalny dolot z EZ? Kryza pod gaźnik prawdopodobnie będzie ze stali 4mm, a pod dolot to jeszcze się zastanawiam co zrobić by ładnie (i przede wszystkim szczelnie) na mikserze usiadł (no chyba, że jest już gotowe rozwiązanie).

Dziękować, dziękować za odpowiedzi.
Samego Webera wlożysz bez problemu. Problemem może być czapka na gaźnik ;-) Ja rozwiązałem to tak jak na zdjęciu, wygląda śmiesznie ale działa.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio kolega podrzucił mi pomysł, by wyciąć dziurę w masce i założyć łapacz powietrza z Lublina (wygląd a la Mustang z turbo-wlotem powietrza przez otwór w masce). I tak szczerze mówiąc korci mnie by to zrobić :satan:

Cały zestaw ku zdumieniu wszelkiej masci niedowiarków chodzi jak burza, golfik zyskał niezłego kopa, wczesniej na Pierburgu popiardywał i się dusił, teraz mknie jak rakieta.
Tylko jedna rzecz nie daje mi spokoju, mam problem z ekologią :-( Niby nie pali dużo więcej, przy jednoczesnym większym kopie, a normę tlenków przekracza 10-krotnie :goof:
Ludzie poradźcie dlaczego tak się dziwnie dzieje, bo mnie zaczyna pomysłów brakować ??? Rozrząd sprawdzony, aparat zapłonowy żyleta, swieczki , kable - wszystko OK. Może wzmocniony Polonez (bo z niego pochodzi ten gaźnik) ma jakieś dziwne fazy rozrządu, ustawienia itp?
piteR-ek pisze:panowie sorka ze się wtrące, u mnie w okolicy nigdzie nie ma takiego sklepu żeby kupic materiał na kryze ;/ . Moze macie jakas stronke na ktorej mozna zamowic z przesylka taki kawałek badz wiekszy, albo podajcie nazwe jakiegos sklepu gdzie moge kupic tego aluminiumb bo mi rece juz opadaja
Mieszkam w Gdańsku, niby wielka aglomeracja TFU :-( ale po kryzę musiałem udać się do Stolycy, bo w Gdańsku to tylko oczy wybałuszali jak pytałem o centymetrowej grubości blachę ALU . Są dwa adresy w W-wie , gdzie można dostać tak grube blachy alu:
Obydwa na Pradze na Wileńskiej, oprócz tego ProfMetal ma w podwarszawskich markach super zaopatrzoną hurtownię, gdzie naprawde można poszaleć ;-)
Ostatnio zmieniony śr wrz 16, 2009 22:06 przez lebiega, łącznie zmieniany 1 raz.



piteR-ek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pn sty 19, 2009 19:01

Post autor: piteR-ek » śr wrz 16, 2009 21:55

lebiega,
Za ten dolot 10/10 za oryginalnosc i grunt ze dziala :D
bandyta mk1love,
Dzieki za info, ja tak wlasciwie nie bede zakladac webera, bo mam jednopunkt i zamiast tego gumowo-metalowego cos pod wtryskiem chce wlasnie zalozyc taka kryze jak wy pod weber :P



Awatar użytkownika
lebiega
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 20:04
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: lebiega » śr wrz 16, 2009 22:27

piteR-ek pisze:lebiega,
Za ten dolot 10/10 za oryginalnosc i grunt ze dziala :D


A dzięki :D

bandyta mk1love,
Dzieki za info, ja tak wlasciwie nie bede zakladac webera, bo mam jednopunkt i zamiast tego gumowo-metalowego cos pod wtryskiem chce wlasnie zalozyc taka kryze jak wy pod weber :P
Apropos wtrysku, jesli myslisz o wtrysku (monopunkt) z silnika typu RP (nowszy ABS z passata B4 lub Golfa 3) to niestety będziesz musiał zarzucić ten pomysł na cieńszej podstawie niż fabryczna gumowo-metalowa "podstawka" pod wtrysk. Ten mój Golf to taki zapasowy samochodzik, jeszcze niedawno ziutałem Passatem B4 i tez kombinowąłem, jakby przełożyć monopunkt do Golfika. Niestety Niemiaszki tak pokombinowały z tą wysokością przepustnic w monopunkcie, że pracujac na mniejszej wysokości silnik w Golfie sie dusi i nie ma mocy.
Pominę tu już cały problem z przenosinami czujników, wiązki do ECU, montaż i przepały ze względu na zmienione charakterystyki dolotu powietrza ....

Wkładając Webera omijasz szerokim łukiem wszelką elektronikę i w zasadzie jedyną dolegliwością Golfika pozostanie nieco mniejsza kultura jazdy niż samochodów z wtryskiem sterowanym ECU.
Marcin_89 pisze:Prosiłbym te osoby o napisanie jak chodzą golfy na weberze teraz, jak ze spalaniem itd.
Dla mnie jednym z ważniejszych elementów jest raczej spalanie, jeżdżę najekonomiczniej jak mogę - nie wyprzedzam, w trasie 90km/h, nic więcej, hamowanie silnikiem, itd. Ostatnio w trasie spalanie wyszło mi około 6-6,5l Pb/100, tak więc myślę, że całkiem dobry wynik, w mieście trzeba liczyć raczej pod 10l. Jak pamiętam, KamilW pisał, że w trasie zszedł do 5,5 litra Pb - jak dla mnie świetny wynik.

No i na koniec pytania:
1. Jak widzicie taką zmianę u mnie w Audi na tego Webera i czy ją w ogóle widzicie? :bigok:
2. Czy jest tak, że jak zamontuje się gaźnik ten Webera, to moc wzrasta, np. u mnie z 70 na te ~87 koni ?

Pozdrawiam
Moje spalanie jest na poziomie około 8,5 litra miasto. Nie wiem, o ile wzrosła moc silnika, ale wzrosła napewno, bo to czuć, gdy wciska w fotel, podczas gdy wczesniej nie wciskał. Nie byłem na hamowni i raczej tam się nie udam ;-)
Poza miastem nie sprawdzałem, nie miałem jeszcze okazji by się nim gdzieś dalej wypuścić.
Co do ekonomiki to w wersjach gaźnikowych, nie sterowanych elektroniką, takie zjawisko jak hamowanie silnikiem nic nie daje :D Już szybciej zaoszczedzisz , gdy podczas zjazdu z dłuższej górki wciśniesz sprzęgło ;-)

Miejsca pod maską masz OPOROWO , oczami wyobraźni widze tam Webera ze stalowym fabrycznie dopasowanym do gaźnika filtrem powietrza od FSO1500 albo Poloneza (przekrój okragły jak Twój obecny). gdybym ja miał tyle miejsca w Golfie co Ty, to tej białej elektrycznej puszki natynkowej nie było w moim golfiku ;-)
Ostatnio zmieniony śr wrz 16, 2009 22:44 przez lebiega, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Post autor: ace-mati » pn wrz 21, 2009 16:11

Witam wszystkich. Temat wcześniej śledziłem od początku lecz gdzieś na 20 stronie poprzestałem ponieważ doszedłem do ładu ze swoim pierburgiem. Lecz dziś mój gaźnik nadaje się do regeneracji a nie za bardzo mam na to ochotę, chcę spróbować czegoś innego (czyt. Webera). I tu mam do Was parę pytań:

1. Czy ktoś ma jakiś rysunek techniczny tej kryzy z wymiarami??? Jeśli tak to proszę o jego wklejenie lub chociaż podanie wymiarów.
2. Czy to wszystko zmieści się pod maską??? dodam że mam instalacje lpg.
3. Dolot pasuje z poloneza czy trzeba czegoś szukać i przerabiać??? Jak tak to jaki będzie najniższy???



Awatar użytkownika
lebiega
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 20:04
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: lebiega » pn wrz 21, 2009 20:30

ace-mati pisze:Witam wszystkich. Temat wcześniej śledziłem od początku lecz gdzieś na 20 stronie poprzestałem ponieważ doszedłem do ładu ze swoim pierburgiem. Lecz dziś mój gaźnik nadaje się do regeneracji a nie za bardzo mam na to ochotę, chcę spróbować czegoś innego (czyt. Webera). I tu mam do Was parę pytań:

1. Czy ktoś ma jakiś rysunek techniczny tej kryzy z wymiarami??? Jeśli tak to proszę o jego wklejenie lub chociaż podanie wymiarów.
2. Czy to wszystko zmieści się pod maską??? dodam że mam instalacje lpg.
3. Dolot pasuje z poloneza czy trzeba czegoś szukać i przerabiać??? Jak tak to jaki będzie najniższy???
Witam

Ad.1 Nie mam wymiarów. Swoją kryzę robiłem na wariata: pojechałem na pierwszy z brzegu złomowiec i tam odrysowałem od golfowego kolektora zarys kształtu i otwory na śruby tzw. harcerską metodą - kawałek kartki i ołówek kopiowy ;-)
Nieopodal stał z kolei Polonez, od niego odrysowałem zarys podstawy gaźnika. I gotowe, potem poszedł w ruch juz tylko pilnik i gwintownik ...
Przy odrobinie wprawy w posługiwaniu się ołówiem kopiowym cały projekt kryzy można uskutecznić w 15 minut ;-)

Ad2. Zmiesci się, ale nie wszystko, jeśli ma być z pasującym do tego gaźnika filtrem od Poldka. Warunkiem jest tutaj fakt, że parownik nie bedzie za blisko gaźnika, sam mikser do Weberów ma maxymalnie 8 mm grubości, więc niespecjalnie rzutuje na wysokość zestawu.
Poza tym mam znajomego, który twierdzi, że w tych gaźnikach mikser jest ??? niepotrzebny, bo sama konstrukcja gaźnika daje możliwości do zapodania gazu w inny sposób. Gdy ktoś będzie zainteresowany alternatywą miksera, to dopytam o szczegóły.

Ad3. Dolot pasuje od poloneza bez przeróbek, ale jest za wysoki i żeby pasował, trzeba by wyciąć poprzeczne wzmocnienie podszybia. Moim zdaniem ta wycinanka jest niekorzystna, bo traci sie sztywność komory silnikowej, cały zestaw gaźnik plus filtr mijają się z maską o milimetry (co przy energicznych szarpnieciach silnika da znać o sobie uderzeniami zestawu o blachy). Poza tym montaż całości przy grodzi silnika może przyprawić o ból głowy (odległość gaźnika od grodzi jest minimalna).



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 312 gości