Dymi mocno na niebiesko leci woda z wydechu obroty 500

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomassss24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: czw sty 17, 2008 20:11
Lokalizacja: Trzebiatów Zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: tomassss24 » sob wrz 19, 2009 19:37

Sprawdz kolego jeszcze sprezanie w cylindrach czy jest takie same na kazdym tłoku . będzie wiadomo czy pierscienie sa ok .



Awatar użytkownika
Maślak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pn lip 24, 2006 15:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Maślak » ndz wrz 20, 2009 18:43

A moim zdaniem mechanik mógł miec racje, zapłon sam nie ma prawa sie przestawic bo niby jak? tylko jezeli przeskoczy pasek rozrządu, samemu mozna sprawdzic ustawienie rozrządu mechanik do tego nie potrzebny, mogło sie tak zdażyc ze tłok delikatnie podgioł zawór i kaplica nie bedzie działał. Sprawdz rozrząd zeby wykluczyc wrazie czego najgorsze.



Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krxychu » ndz wrz 20, 2009 22:00

Maślak, hmmm i tu kolega dał do myslenia.Moze ktoś obeznany bedzie w stanie to wyjaśnić jakim sposobem zapłon miałby sie przestawic a rozrząd pozostac



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz wrz 20, 2009 22:43

Mógł - w miejscu, gdzie normalnie ustawia się zapłon - czyli np. ktoś nie dokręcił śruby pod aparatem zapłonowym i aparat się przestawił.

Ogólnie jest tak, ze pasek rozrządu napedza wałek pośredni, a ten z kolei napedza aparat zapłonowy. Jeżeli rozrząd jest przestawiony, przestawiony jest też aparat. Ale można też przesatawić sam aparat, bez ruszania rozrządu - luzując śrubę pod aparatem zaplonowym i kręcąc całym aparatem (tak właśnie się ustawia zapłon).

krxychu, ten twój mechanik to jest do bani - tyle Ci powiem. Nie uważam siebie za super fachowca, ale bez jaj - sprawdzenie, czy rozrząd nie przeskoczył to jest chwila. Jeżeli nie przeskoczył, to wtedy sprawdzić ustawienie zapłonu na lampie stroboskopowej - albo za pomocą lampki LED którą można kupic na allegro za kilka PLN. Ustawianie zaplonu z ta lampką jest troche bardziej problematyczne, ale spokojnie można sobie z tym poradzić.

Z tym, że jakoś nie wydaje mi się, żeby złe ustawienie zapłonu powodowało dymienie z rury...



Awatar użytkownika
Maślak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pn lip 24, 2006 15:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Maślak » pn wrz 21, 2009 09:02

no ale auto jezdziło do zgaszenia normalnie, dopiero po odpaleniu nastepnego dnia zaczeły sie cyrki, jezeli nikt nic nie ruszał przy aparacie to sie nie mógł przekrecic nieruszane aparaty iles tam czasu ciezko nawet reka ruszyc, ja stawiam na rozrzad, przy odpaleniu dostał mocniejszego kopa i skoczył. poczekamy zobaczymy co z tego wyjdzie. a mechanik nie mial czasu albo ochoty nawet zerknac.



Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krxychu » pn wrz 21, 2009 15:34

a jest możliwe żeby poszedł przepływomierz i go zalewa bo juz i taka wersje usłyszałem od mechanika. jest to jedyny mechanik który mnie nie oszuka tz nie powymienia co sie da i skasuje 600 zł , do prawdziwych warsztatów boje sie jezdzić bo wg mnie sa to naciagacze



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » pn wrz 21, 2009 15:38

w 1.8 RP przepływomierz?? jakas bajka chyba :)
i co moze zalewac przepływke? chyba powietrze :P hehe
w tych silnikach nie było żadnego przepływomierza, niech lepiej mechanik sprecyzuje o czym dokładnie mówi :)
Ostatnio zmieniony pn wrz 21, 2009 15:41 przez kawowy19, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
lebiega
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 20:04
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: lebiega » pn wrz 21, 2009 19:24

kawowy19 pisze:w 1.8 RP przepływomierz?? jakas bajka chyba :)
i co moze zalewac przepływke? chyba powietrze :P hehe
w tych silnikach nie było żadnego przepływomierza, niech lepiej mechanik sprecyzuje o czym dokładnie mówi :)
Może temu mechanikowi chodziło o czujnik temperatury zasysanego powietrza ? :smoke:

Co do reszty się zgadzam, w tym monopunkcie nie było przypływomierza (jak i czujników położenia wału, co ostatnio też na innym forum ktoś chciał wcisnąć bajeczkę do RP-eków) ;-)

Ale wracając do sprawy, przychodzi mi jeszcze do głowy obsuniecie się paska rozrządu o jeden ząbek - wtedy znaki rozrządu tez wyglądają na zsynchronizowane,a silnik zachowuje się jakby spalał benzynkę pół na pół z olejem. Kiedy ostatnio był wymieniany pasek rozrzadu i napinacz?
Ostatnio zmieniony pn wrz 21, 2009 19:26 przez lebiega, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krxychu » pn wrz 21, 2009 20:49

lebiega pisze:Kiedy ostatnio był wymieniany pasek rozrzadu i napinacz?
Rozrząd jakieś 3 lata temu napisnacz wcale;/ jest stary



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn wrz 21, 2009 21:07

krxychu, sprzwdzenie czy rozrząd nie przeskoczył jest na prawdę bardzo proste. Jeżeli potrafisz samodzielnie wymieniec np. filtr powietrza to i będziesz potrafił sprawdzić, czy rozrząd jest ok. To na prawdę bardzo proste. Trzeba mieć tylko trochę siły do obrócenia wałem i jakąś szmatkę - tyle. Żadnych innych narzędzi. Chyba, że chcesz sobie ułatwić kręcenie wałem - to jeszcze klucz do świec.



Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krxychu » wt wrz 22, 2009 15:44

Lipek81, Jka jest to takie proste to na pewno dam rade
Tylko co mam zrobic zdjac osłone plastikową i ukaze mi sie pasek z 3 kółkami mam tym zakecić
Czym sie bedzie objawiał walniety rozrząd a co sie bedzie działo w momencie kiedy bedzie ok



Awatar użytkownika
Maślak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pn lip 24, 2006 15:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Maślak » wt wrz 22, 2009 16:06

w skrzyni od góry masz okrągły otwór zaspepiony zielona śrubą musisz ustawic na znaku a potem zobaczyc czy pokrywaja sie znaki na kółku wałka rozrzadu a na koniec sprawdzic aparat zapłonowy, zdejmujesz kopółke i palec ma byc mniej wiecej na wprost wycięcia w korpusie aparatu, w domu na kompie mam skan rozrzadu w RP jezeli bedzie Ci potrzebny to wkleje.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt wrz 22, 2009 21:22

krxychu pisze:Tylko co mam zrobic zdjac osłone plastikową i ukaze mi sie pasek z 3 kółkami mam tym zakecić
- czyli masz plastikową osłone? To jeszcze łatwiej :) . Sciągasz plastikową osłonę - przyglądasz się kołu rozrządu u góry - ma ono zaznaczone "OT" na obwodzie i kreskę. Z kolei na obudowie rozrządu, która zostala na pokrywie zaworów (takie półkoliste, plastikowe) masz strzałkę. Tak pokrec wałem silnika, żeby strzałka pokryła się z tym znaczkiem OT. Jak pokęcić? Biegi na luz i potem kręcisz kołem pasowym na wale, ja pomagałem sobie drugą ręką kręcąc za koło rozrządu (te górne). Można wykręcić świece, żeby lżej się kręciło. Szmatka jest właśnie po to, zeby chwycić te koła przez nią, bo inaczej odcisków sobie narobisz itp. Kiedy ustawisz już wał tak, że OT na rórnym kole pokryje sie ze strzałką popatrz na koło pasowe wału i dolną pokrywę rozrządu, która została w aucie. Na tej dolnej pokrywie masz strzałkę nad kolem pasowym wału. Na kole pasowym będzie nacięcie na krawędzi (pzypatrz się dokładnie) - jeżeli OT na górnym kole rozrządu jest ustawione, to i na dole ta strzałka powinna wskazywać na znak na kole pasowym. Może być leciutkie przesunięcie np. pół ząbka. Jest jeszcze możliwość, że znak na kole pasowym wału się nie pokryje i nie będzie go w ogóle widać - wtedy masz pecha i trzeba jeszcze obrócić wał o pół obrotu, ponieważ wał korbowy obraca się dwa razy szybciej niż kolo rozrządu górne - po prostu jesteś jakby w połowie cyklu. Jezeli znaki się pokrywają, to jest ok. Metoda ta nie sprawdza ustawienia zapłonu, bo do tego musiałbyś ściągnąć dolną pokrywę rozrządu, ale masz przynajmniej spokój, że rozrząd się nie przestawil i nie masz silnika do roboty z tego powodu. Sprawdzanie znaku na kole zamachowym jest zawodne - u mnie np. koło zamachowe jest źle przykecone i znak na kole zamachowym nie pokrywa się ze znakami na rozrządzie.



Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krxychu » pt paź 02, 2009 20:22

Rozrząd na 90 % dobry był kolega z forum u mnie i powiedział ze moze to byc Potencjometr
Czy walniety potencometr możer być przyczyna tego że ledwo chodzi



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 290 gości