Golf III GTI, problem z benzyną, auto na gazie pracuje OK.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pokrak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 22:43
Lokalizacja: Kutno

Golf III GTI, problem z benzyną, auto na gazie pracuje OK.

Post autor: Pokrak » czw lut 09, 2006 18:24

Witam wszystkich.
Mam taki problem. Wczoraj zatankowałem autko do pełna paliwkiem z BP. Było wszystko OK. Ale dzisiaj po pracy przegoniłem Golfine na benzynce i problemik się zrobił. Silnik zgasł nie wchodzi na obroty i nierówno pracuje. Na gazie jest wszystko OK. Może macie Panowie jakieś pomysły co do usterki? Bardzo proszę o porady.


Pokrak

rafalp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob sty 07, 2006 16:13
Lokalizacja: Białystok

Post autor: rafalp » czw lut 09, 2006 20:31

To zależy od kiedy jeździsz na gazie. Jesli niedawno założyłeś instalacje to może być tak, że założyli ci słabą elektronikę która źle "oszukuje" komputer silnika. Komputer myśli że dawka paliwa jest uboga i leje benzynę niemiłosiernie. Pomaga wymiana emulatora gazowego na droższy (bez kranu na przewodzie) lub założenie resetu kompa.
Jeśli instalcje masz długo to albo woda w zborniku albo paliwo do kitu. Zalej do zbiornika "dynksu" (denaturat 0,5 szklanki) i pomoże.



Awatar użytkownika
Pokrak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 22:43
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Pokrak » czw lut 09, 2006 22:31

Panie "rafalp" instalacja w moim pojeżdzie jest od dawna, wcześniej nie było takiego problemu , autko mam od listopada 2005 c do tej pory było OK. Jeżeli to wina paliwa to już nigdy nie zatankuję się na BP nawet oni oszykują. A jeszcze jedno. Może to zawór pochłaniacza par paliwa? Przedtem było go słychać nawet całkiem głośno a teraz jakby troszkę umilkł. CZy może być to ten zawór jeśli ktoś ma jakiś pomysł prosżę o pomoc. A może filtr paliwa? Jutro chyba wymienię.


Pokrak

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 351 gości