podgrzewane lusterka - nie grzeją

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

podgrzewane lusterka - nie grzeją

Post autor: piertn » sob wrz 19, 2009 21:25

Witam kolegów. Mam pytanie może ktoś się już z tym męczył.
W moim golfie Mk3 są podgrzewane lusterka.
Od kupienia nie działały więc postanowiłem to naprawić. Rozebrałem lustra i na nowo podłączyłem zasilanie pod maty bo było tak zaśniedziałe iż sądziłem że to jest ta wina że nie grzeją. Niestety byłem w błędzie.

Sprawdziłem napięcie dochodzi nie duże ale ponad 11,5V jest na wyłączonym silniku więc jest ok
Maty grzewcze mają różne wyniki oporów. Jedna od strony kierowcy ma około 950omów a druga od strony pasażera około 1.6kOm ale obydwie nie grzeją.
Dzisiaj sprawdziłem zapaliłem autko ma 5 minut włączyłem ogrzewania tylnej szyby i patrzyłem na lusterka a jak na nich para była tak i jest do tej pory nic a nic nie odeszło co to może być?

Maty już są do wymiany czy co?


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Awatar użytkownika
przem_uc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 06, 2009 23:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: przem_uc » ndz wrz 20, 2009 08:05

Witam, miałem bardzo podobnie - prąd dochodził ale nie grzały. Koledzy podpowiadają, żeby sprawdzić, czy nie przerwały się te druciki, które przewodzą w środku maty. Ale moje były nienaruszone, a i tak nie grzały. Więc po prostu wymieniłem na nowe - niedroga sprawa, tylko trochę zabawy z odklejaniem i przyklejaniem.

[ Dodano: 20 Wrz 2009 08:06 ]
Aha, ja przykleiłem te maty do lusterek klejem do luster łazienkowych - trzyma bezbłędnie.



Awatar użytkownika
tomatol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 844
Rejestracja: pt lut 23, 2007 10:00
Lokalizacja: Wejherowo-Rumia
Kontakt:

Post autor: tomatol » ndz wrz 20, 2009 09:24

Sprawdz przejście czy jest w macie , jak nie ma to sprawa jasna



Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » ndz wrz 20, 2009 09:54

masz przepalone grzalki.
maty grzewcze maja zwykle 10-40 watow mocy wiec opor powinien byc kilka-kilkanascie ohmow.


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 20, 2009 10:45

piertn, jak koledzy napisali grzałki są poprzepalane. Teraz zależy jakie masz zdolności manualne i kasę albo kupujesz same maty i przyklejasz - jest trochę rzeżby z wypowadzeniem kabli z nich bo nie bardzo pasują w oryginalne otwory w plastyku lusterka, albo kupujesz całe podgrzewane szkła razem z podkładką plastykową, wszystko jest wsklepach.
Jedna uwaga z własnego doświadczenia. Jeśli będziesz kupwał samą matę to nie bierz dedykowanej do golfa III bo jest sporo za mała i po brzegach lustro nie grzeje. Weź sobie do sklepu czy na giełdę szkło lusterka i przymierzając dobierz większą z innego auta.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Post autor: piertn » ndz wrz 20, 2009 12:40

Dziękuję kolegom, już wszystko jasne czas poszukać od razu nowych szkieł niebieskich asferycznych plus nowe maty grzewcze. Podziękował punkty rozdane:)


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 391 gości