Zaciskające się przednie hamulce

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

A7x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 12:45
Lokalizacja: Wielkopolska

Zaciskające się przednie hamulce

Post autor: A7x » sob wrz 19, 2009 12:53

Witam wszystkich forumowiczów.
Próbowałem wyszukać podobnego tematu, jednak "szukajka" jakoś dziwnie tu działa.
Mam problem z golfem 3 TD 1994r (1.9). (bez ABS-u)
Podczas dłuższej jazdy, kiedy hamulce się rozgrzeją wydaje mi się, że auto muli, nie ma przyspieszenia. Kiedy puszczam pedał gazu auto zaczyna szarpać, zamiast płynnie powoli zwalniać. Po zatrzymaniu się z przodu felgi są niesamowicie rozgrzane. Przypuszczam, że blokują się szczęki i gdy puszczam hamulec się nie cofają. Dzieje się tak z przodu. Szczególnie lewa strona jest mocno nagrzana.
Nie wiem jak to naprawić. Bardzo bym prosił o jakieś sprawdzone rady, schematy i wszystko co będzie potrzebne aby daną usterkę naprawić.
Serdecznie dziękuję za udzielone rady. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony sob wrz 19, 2009 13:01 przez A7x, łącznie zmieniany 2 razy.



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » sob wrz 19, 2009 12:59

prawdopodobnie tłoczek nie odbija np. z powodu rdzy na nim musisz sciaganac zacisk delikatnie podwazyc gumke-oslonke i powinno byc widac
Ostatnio zmieniony sob wrz 19, 2009 13:00 przez kawowy19, łącznie zmieniany 1 raz.



A7x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 12:45
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: A7x » sob wrz 19, 2009 13:02

Jeśli chodzi o tył to tam na 100% jest wszystko ok.



metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Re: Zaciskające się przednie hamulce

Post autor: metalizer78 » sob wrz 19, 2009 13:05

A7x pisze:Witam wszystkich forumowiczów.
Próbowałem wyszukać podobnego tematu, jednak "szukajka" jakoś dziwnie tu działa.
Mam problem z golfem 3 TD 1994r (1.9). (bez ABS-u)
Podczas dłuższej jazdy, kiedy hamulce się rozgrzeją wydaje mi się, że auto muli, nie ma przyspieszenia. Kiedy puszczam pedał gazu auto zaczyna szarpać, zamiast płynnie powoli zwalniać. Po zatrzymaniu się z przodu felgi są niesamowicie rozgrzane. Przypuszczam, że blokują się szczęki i gdy puszczam hamulec się nie cofają. Nie wiem jak to naprawić. Bardzo bym prosił o jakieś sprawdzone rady, schematy i wszystko co będzie potrzebne aby daną usterkę naprawić.
Serdecznie dziękuję za udzielone rady. Pozdrawiam.
miałem podobną rzecz tylko był stuk przy hamowaniu zobacz czy nie masz rdzy na takim rowku jak wyciągniesz klocki wtedy przy hamowaniu może ci go chwytać bo sprężyna nie będzie miała siły go odbić mi tak się właśnie działo jak rozgrzały się hamulce tylko tak jak mówie u mnie był stuk taki mega głośny u ciebie może akurat mulić auto sprawdź sobie to.
Ostatnio zmieniony sob wrz 19, 2009 13:05 przez metalizer78, łącznie zmieniany 1 raz.



A7x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 12:45
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: A7x » sob wrz 19, 2009 13:18

Dziękuję za odp. Są jeszcze jakieś inne pomysły ? Nie wiem czy sam sobie z tym poradze, czy wizyta u mechanika okaże się konieczna...



metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Post autor: metalizer78 » sob wrz 19, 2009 14:06

A7x pisze:Dziękuję za odp. Są jeszcze jakieś inne pomysły ? Nie wiem czy sam sobie z tym poradze, czy wizyta u mechanika okaże się konieczna...
kolega miał tak samo okazało sie ze tarcze i klocki miał do wymiany ale u ciebie nie musi być to samo



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 482 gości