Wspomaganie kierownicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mageno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt sie 04, 2009 15:04
Lokalizacja: Śląsk

Wspomaganie kierownicy

Post autor: mageno » czw wrz 17, 2009 21:33

Witam fanów i fanki golfa :]

Ten sam post znajduje się kat. grupa Śląsk, liczę, że uzyskam większy odzew :)

Mam do Was takie pytanie, czy ktoś uczestniczył lub montował wspomaganie kierownicy do golfa III? Jak po takiej "operacji" sprawuje się samochód?

Mam golfa III 1,4 na gaz, ale bez wspomagania i jeździ mi się nim jak czołgiem(dziwne porównanie, ale jestem kobietą, więc zrozumcie ;>). Mogę kupić kompletne wspomaganie za fajną cenę, a z montażem także nie byłoby problemu. Tyle tylko, że spotkałam się z opiniami, że do 1,4 nie warto tego zakładać, że lepiej sprzedać obecne 15' z oponami i kupić 13' ;/, że potem z tym wspomaganiem mogą być problemy, i ogólnie że to jest bez sensu etc.

I w tej chwili jestem trochę sfrustrowana, bo nie po to ewentualnie wydam tyle kasy, żeby golfik padł. Sprzedaż i kupno innego golfa nie wchodzi w grę, oprócz tego jednego mankamentu jest świetny :) . Doradźcie mi coś, proszę.



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Post autor: roger18sx » czw wrz 17, 2009 23:19

wiekrze i szersze koła to wieksze opory toczenia i co za tym idzie spalanie. a ze 1,4 na lpg to raczej nie ma za duzo mocy.według mnie jak fajna cena to warto zamontowac wspomaganie ,poprostu lepszy komfort jazdy a szczególnie jest lzej krecac w miejscu


VW NA ZAWSZE

rajkru
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn maja 11, 2009 22:47
Lokalizacja: ustrzyki dolne/krakow/dublin

Post autor: rajkru » pt wrz 18, 2009 01:00

dasz rade dziewczyno, kwestia przyzwyczajenia...1.4 to maly silnik i lekki dlatego nie montowali tam wspomagania...15" troche to komplikuje, wiem cos o tym bo mam 1.9D ze wspomaganiem ale tez 15" i do tego mala kierownice wiec troche daje to po d...ale zdarzylo mi sie jezdzic moim wczesniejszym Mk3 GT i Fordem Transitem bez wspomagania(roz..bane pompy) i dalo rady...niestety bedziesz musiala uzywac obie rece i nie krecic w miejscu...buzka


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c3614195659c33e8.html][img]http://images41.fotosik.pl/271/c3614195659c33e8m.jpg[/img][/url]

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » pt wrz 18, 2009 08:21

Ja przeprowadzałem taki zabieg u siebie w Mk2 wtedy jeszcze miałem 1.6 benzynke
opony 195 /R 15' i w kazdym razie niczego nie żałuje. Nie ma porównania w kreceniu w miejscu-spora róznica. Więc myśle ze warto sobie założyć wspome, pomocna bedzie na parkingach itp :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 437 gości