Jaki olej do 1.6 16V

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

peteer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 14:34
Lokalizacja: Bytom & Wrocław

Jaki olej do 1.6 16V

Post autor: peteer » czw wrz 17, 2009 19:51

Wymiana oleju mnie czeka, autko ma przejechane 85 000 km. Silnik to 1.6 16V BCB. Silniczek nie traci oleju, nie trzeba nic dolewać miedzy wymianami. Obecnie zalany jest Shell Helix Ultra 5w-40. Chciałbym wlać jakiś dobry olej, a nie mam zielonego pojęcia na ten temat. Wiadomo, każdy producent produkuje najlepszy olej według jego reklam.. Autko prowadzę raczej ekonomicznie, niż sportowo. Jaki olej możecie mi polecić? Jakie indeksy lepkości? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam ;)



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » czw wrz 17, 2009 20:13

Zalej silnik tak jak do tej pory olejem 5W40. Co do firmy to ile osób zapytasz tyle róznych opini usłyszysz :kac: Na tym forum najbardziej polecają motula i w sumie mają racje. To dobry olej. Podstawa to kupić olej z pewnego źródla bo w naszym chorym kraju wszystko się podrabia. Ja wychodzę z założenia że im firma mniej popularna tym większa szansa że olej nie jest podrabiany. do siebie teraz zalałem Valvoline. I shell wcale nie jest złym olejem :jezor:
Ostatnio zmieniony czw wrz 17, 2009 20:14 przez Kavior, łącznie zmieniany 1 raz.



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » pt wrz 18, 2009 08:34

Kavior pisze:Zalej silnik tak jak do tej pory olejem 5W40. Co do firmy to ile osób zapytasz tyle róznych opini usłyszysz :kac:
doładnie tak.
Najlepiej zalej silnik tym co masz czy shellem ultra 5w40. Shell to dobry olej. Skoro nie ubywa go ni nic to nie ma sensu zmieniac. Dobry filterek oleju (np. Mann, Bosch itp) i wio :) :bigok:
Ostatnio zmieniony pt wrz 18, 2009 08:34 przez kawowy19, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 248 gości