Stabilizator tylnej osi.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mendrek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 17:42
Lokalizacja: Podlaskie bielsk podlaski

Stabilizator tylnej osi.

Post autor: mendrek » czw wrz 17, 2009 16:42

Witam jak wyglada ten stabilizator. autochodzi na boki. Mysle ze to juz skonczyly sie troche tulejki na belce, a auto siedzi na glebie 80/70.. Jakie polecacie twarde tulejki belki na tyl do mk2 oraz jak stabilizator ten wyglada zdjecia itp poprosze najlepiej lub jak moze ktos wytlumaczy co zrobic zeby auto nie bujalo sie na boki z tylu. W jezdzie tego nne czuc za bardzo ale na ostrych zakretach itp potrafi dupskiem zabujac. Co polecacie od czego zaczac.



DariuszK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pt maja 16, 2008 18:51
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: DariuszK » czw wrz 17, 2009 18:24

nigdy nie widzialem stabilizatora w mk2 z tyłu, zmien tuleje belki, sprawdz amortyzatory, sprezyny :)



Awatar użytkownika
$layer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 21:12
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: $layer » czw wrz 17, 2009 18:35

Tuleje tylnej belki masz zapewne do wymiany. Wymień i dokręć je na opuszczonym pojeżdzie.



Awatar użytkownika
mendrek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 17:42
Lokalizacja: Podlaskie bielsk podlaski

Post autor: mendrek » czw wrz 17, 2009 18:41

co do zawieszki to jest w100% sprawna bo wymieniana niedawno. Tlumi dobrzetylko sprezyny sa jekies takie mieksze. przód jest twardy jak skalaa tylmoge ugiac normalnie( springiod golfera), a ja mam jette mk2 wiec mozejest tego wina. Musze wstawic twardsze na tyl. Podjechalem na stacje diagnostyczna sprawdzictetulejki i sa dobretrzyma sztywno. JAka przyczyna. Mam rozpórke tylna.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 17, 2009 19:02

mendrek pisze:autochodzi na boki
dokładniej: podczas jazdy czy jak nim szarpiesz na postoju? Jak masz twarde z zawieszenie z przodu i zwykłe z tyłu to w życiu nie będzie się dobrze prowadzić, tym bardziej w jetce co ma 30 kilo więcej jak golf daleko za tylną osią. Tuleje wystarczą owe dobrej firmy, chyba że chcesz bardziej usportowić to montuj wszystkie czerwone poliuretanowe


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mendrek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 17:42
Lokalizacja: Podlaskie bielsk podlaski

Post autor: mendrek » czw wrz 17, 2009 19:18

mam caly kit mts technika. Tylko ze tyl do golfera jest przystosowany bo taki nabylem w promocyjnej cenie. A co do bujania to na postoju i jak np mijam zakret czy na prostej drodze to wszystko czuc ze auto np jade przez lub kolo studzienki cz jakiegos malego garbu i czujejak tylem zabuja lekko i sie szybko stabilisuje. Jak jezdze to ladnie sie trzyma drogi i jest wporzadku ale czuc czasami ze bujnie nim. Moze tylko tak mi sie zdaje bo to pierwsze auto na sportowej zawieszce. To ni pojade obejze co i jak na jakis warsztacik i sie okaze. Ale zawiecha na sztywno spieta i tylko belka lekko sie buja. Na postoju auto chodzi lekko na belce i na oponkach. Moze nie potrzebnie panikuje ze cos do wymiany.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 17, 2009 19:24

Takie uciekanie tyłu jest dość typowe dla zużytych tylnych amorków, no ale faktycznie trzeba się przyzwyczaić do sportowej zawiechy żeby wyczuć czy coś jest nie tak, albo poprosić kogoś obytego. Raczej kierowcę z podobnym autem niż mechanika, bo ten niuansów napewno ci nie wykryje


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: sob lis 24, 2007 12:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: wasiak » czw wrz 17, 2009 19:31

jezeli jezdzisz na twardej zwieszce
to niestety auto na nieruwnosciach bedzie nerwowe
poporstu troche przyczepnosc na dziurach gubi
przy tak niskim zawiasie i twardym rozporki przod tyl tto podstawa
teraz ci wiekszosc obciazen przenosi buda
uwierz na slowo dlugo tak nie pociagnie przy naszych drogach


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=190127 MOJE MK2 2E ZAPRASZAM

Awatar użytkownika
mendrek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 17:42
Lokalizacja: Podlaskie bielsk podlaski

Post autor: mendrek » czw wrz 17, 2009 20:45

rozpórki sa. W zawieszeniu wszystko ok spięte dobrze brak luzów. Tak jak wynikalo z ostatniej wizyty na stacji diagnostycznej (3 dni temu) to tylne tulejki ok amory sprawnosc dobra, z przodu brak luzów i widocznych oznak zużycia którejś czesci. Wiez na moje oko i zdanie diagnosty auto jak najlepie wporzadku brak zastrzezen itp.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości