Olej w lince prędkościomierza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
redrabbit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt sie 07, 2009 23:41
Lokalizacja: Gdańsk

Olej w lince prędkościomierza

Post autor: redrabbit » czw wrz 17, 2009 17:46

Witam,
wyciągałem dzisiaj liczniki i jak znalazłem się na etapie odpinania linki prędkościomierza to okazało się, że jest jakaś tłusta przez co ciężko ją było wyciągnąć. Licznik od tyłu też był tłusty. Czy to normalne, że linka jak się obraca to zasysa olej ze skrzyni? Może to ma być jej smarowanie, ktoś z was też tak ma? Czy komora skrzyni do której wkłada się jeden koniec linki powinna być sucha? Może mam jakąś nieszczelność, albo poprostu za dużo oleju do skrzyni wlałem, bo ostatnio właśnie ten olej wymieniałem.
Golf II 1.6D
Pzdr
Ostatnio zmieniony pt wrz 18, 2009 00:17 przez redrabbit, łącznie zmieniany 1 raz.



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » pt wrz 18, 2009 08:42

sama linka jest posmarowana jakims smarem w pancerzu itd co by na sucho nie chodzilo
ale tłusty licznik byc nie powinien. ...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 18, 2009 08:56

albo ktoś smarwał linkę od góry i za duzo napaprał albo wymień zębatkę w skrzyni bo jej uszczelniacz nie trzyma. Wzdłuz kręcącej się linki olej przejdzie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » pt wrz 18, 2009 09:19

tez tak moze byc jak pisze kolega Paweł Marek,
ta zebatka linki czy ślimak jak kto nazywa kosztuje pare złoty jesli on puszcza :)



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt wrz 18, 2009 13:33

Możesz mieć jeszcze odpowietrzenie skrzyni zasyfione - taki gumowy grzybek na górze skrzyni.



Awatar użytkownika
redrabbit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt sie 07, 2009 23:41
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: redrabbit » pt wrz 18, 2009 22:13

Dzięki za odpowiedzi, linka nie była przez kogoś smarowana, bo kupiłem nową 2 tyg temu i osobiście ją wkładałem, więc jak coś to fabrycznie ją pomazali. A o co chodzi z tą zębatką w skrzyni, to ta która jest na końcu linki taki podłużny plastik? Jeśli tak to nie przypominam sobie żeby jakiś uszczelniacz tam był poprostu wetknąłem to w linkę i włożyłem do skrzyni :otepienie: A czy to normalne że jak wyciągnę linkę ze skrzyni to przez ten otwór widoczny jest olej? Czy ta komora powinna być sucha? Co do tego odpowietrzenia to nie kumam jaki to może mieć wpływ, ale na wszelki wypadek jutro sprawdze :jezor:
Pzdr



Awatar użytkownika
Mieniu_69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 08:32
Lokalizacja: NY
Kontakt:

Post autor: Mieniu_69 » sob wrz 19, 2009 00:57

Lipek81 pisze:Możesz mieć jeszcze odpowietrzenie skrzyni zasyfione - taki gumowy grzybek na górze skrzyni.
dokladnie to bym sprawdzil a co do oleju, to masz go za duzo, napewno gdzies czytales ze wlewa sie przez naped licznika, byly takie pierwsze skrzynie ze nalewalo sie przez korek kontrolny az wyciekalo a potem sie wlewalo przez naped licznika 200g (czy jakos tak) ale potem zmodernizowali to i wystarczy lac przez korek kontrolny. mialem taki przypadek dawno temu ze linka wtlaczala mi olej ze skrzyni do licznika!



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » sob wrz 19, 2009 08:10

redrabbit pisze:Czy ta komora powinna być sucha?
nie powinna byc mokra, od oleju oczywiscie :)
faktycznie sprawdź stan oleju ale moze kupiłes jakas wadliwa linke...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 489 gości