[audi]Termostat!!!Duzy klopot!!!!!!!!! : ((((

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 29, 2006 21:33

Ostrożnie z tym pośpiechem panowie. Najpierw posprawdzać wszystko dobrze. Na zawieszonym termostacie to temperatura będzie o wiele wyższa niż te 95 stopni. A termsotat Wahlera w Kraku ok 25 zł.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Post autor: SCRASH » ndz sty 29, 2006 21:38

giorgio pisze:jeżeli ci się przegrzewa silnik możesz spr jak się bedzie zachowywal bez termostatu,
spr czy nie jest walnięta uszczelka pod głowicą - jakiś tłuste plamy w płynie, spr odmę,
jeżeli jest dobre ciśnienie pompa jest okej jak nie proponuje wymianę- to że pły się przelewa nie oznacza jescze że pompa ma właściwą wydajność, kiedy wymieniałeś pompę??? może już czas, spr jakie są węże twarde czy miękkie???

U mnie gorny waz na goracym silniku twardawy a dolny miekki(jakby pusty). Jakies 1.5 miesiaca temu jak padl mi termostat to testowalem go bez termostatu i silnik w ogole sie nie chcial zagrzac a jak zaslonilem kartonami chlodnice to temperatura ledwo przekroczyla 2 kreske wiec sie nawet nie zagrzal do porzadku. To znaczy ze pompa ok ???



pajakgdynia
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt gru 30, 2005 14:15
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pajakgdynia » ndz sty 29, 2006 21:57

Z tego wynika.. że może jednak czujnik temperatury ci się powalił (podobno nagminne w starych autach). Klekot jest wtedy, gdy olej jest zimny (albo go nie ma..), oczywiście jak masz "klawisze" (głowicę) na "szklankach" (zawory hydrauliczne) (UWAGA! Olej rozgrzewa się dużo później niż woda!) Jak mechaniczne, to do mechanika i regulacja! Ew. jeszcze może być termostat na chłodnicy (ale jak dobrze pamiętam, to dolny zawsze miałeś zimny). Albo może zatkana chłodnica?
Jednak musisz gdzieś podłączyć termometr elektroniczny. Fajna sprawa i raczej nie oszukuje. Mam na wężu przed chłodnicą. Niedługo chyba jeszcze dodam sobie do oleju. Też warto wiedzieć jak tam to wygląda.



Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Post autor: SCRASH » ndz sty 29, 2006 22:07

Nie nie nie. Zapomnialem dodac ze 1.5 miesiaca temu jak mi sie silnik przegrzewal to kupilem termostat i dalem do mechanika zeby wymienil i ten czubek wprowadzil mnie w blad bo mi kazal kupic gdzies uzywana chlodnice bo stwierdzil ze jest zapchana.Tak sie zlozylo ze chlodnice kupilem nowke ze sklepu a termostat tez przedtem dalem mu nowy.Sprawdzilismy go i jak sie troche woda w garnuszku pogotowala to dopiero sie otworzyl.Powiedzial ze albo pompa albo uszczelka pod glowica skoro to nie chlodnica.Powiedzial mi jeszcze zebym pojezdzil bez termostatu i bylo tak jak pisalem wyzej.Wymienilem w tym samym sklepie na inny ale tez tej samej firmy czyli made in italia tylko nie na taki jak poprzedni 90 stopni tylko na 87 stopni. Minelo 1,5 miesiaca i sytuacja sie powtorzyla w sobote i do dzisiaj tak jest.Juz do tego czuba nie jade wiec pytam kolegow na forum.


Byl Golf MK1 1.6 B+G pozniej Golf MK1 1.6 diesel
teraz jest Vectra 1.8 B+G

pasiu23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 14:51
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: pasiu23 » ndz sty 29, 2006 22:13

Ja również mam problem z temperaturą silnika. Na trasie wskazówka temperatury wskazuje ... 0, nawet po przejechaniu kilkudziesięciu km! Dopiero w korku lub na postoju wskazówka płynnie przesuwa się do ok. 90 stopni i włącza się wentylator. Ruszam i na trasie wskazówka znowu spada do minimum. Mechanik wymienił mi termostat, ale nic się nie zmieniło. Nawet, jeżeli włożył mi od początku walnięty termostat to podczas jazdy wskazówka powinna chyba przesunąć się w prawo. Help! Mam Golfa 1.6 na benzynie.



Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Post autor: SCRASH » ndz sty 29, 2006 22:25

Co do czujnika temperatury to jak jest walniety to tylko zle na wskazniku pokazuje (za mala lub za duza temperature )???
Czy raczej ma on jeszcze z czyms zwiazek ?


Byl Golf MK1 1.6 B+G pozniej Golf MK1 1.6 diesel
teraz jest Vectra 1.8 B+G

pajakgdynia
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt gru 30, 2005 14:15
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pajakgdynia » ndz sty 29, 2006 22:57

Jak dobrze pamiętam, to do diesla lepiej mieć 83-85 (ale 87 też powinno być ok). Płyn gotuje się w 110. A zgodnie z książką termostat ZACZYNA otwierać się przy tej temperaturze (a kończy ~20* później) (czyli mechanik wprowadził mnie w błąd! a ja za nim wszystkich na forum!)
A w zbiorniczku płyn cały czas krąży. Im wyższe obroty tym lepiej "sika". Niezależnie od temperatury silnika (ale przy wysokiej temperaturze ostrożności nigdy nie za dużo).

Możesz jeszcze "nagrzać" go na maxa przed domem i zmierzyć temperaturę w zbiorniczku. Może czujnik się po prostu myli (ten "skok" mnie trochę zastanawia). Powinna być trochę niższa niż na wskaźniku (~95*), a wentylator powinien się włączyć.

Jutro zagadnę mechanika o co może chodzić.. Skoro będę go widział.. :(



GPwariat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: czw gru 09, 2004 11:38
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: GPwariat » pn sty 30, 2006 15:11

dzis zaloazylem moj stary termostat ; ) myslalem ze mnie rozerwie!!!!!najpierw zalozylem ten orginalny od kumpla z samochodu niestety na nim mi cieklo : ( przyjzalem sie mu i jest troche pokrzywiony : ((( choc u kumpla chodzil dobrze i niecieklo.Zalozylem stary na nowych uszczelkach odpowietrzylem ukl i posprawdzalem przewody z chodnicy jeden wymienilem,nowy co kupilem jest do bani :( 22zl w dupie!!!ale juz wiem czemu ma niedokonca tak dobre chlodzenie przez korek ; ) ze zbiorniczka jest uszkodzony nietrzymie cisnienia teraz zalatwiam ten korek i powinno byc OK! dzieki za wszelka POMOC pozdr!!


GPwariat

Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Post autor: SCRASH » pn sty 30, 2006 15:21

Powiem tak.Jeszcze nic nie grzebalem bo dopiero co wrocilem z roboty ale zauwazylem ze jak rano go odpalilem po 1,5 minuty ruszylem i jak dojechalem do roboty 3 km to temp byla juz w polowie na wskazniku ale dalej klekotal.Teraz to juz niewiem czy to termostat czy moze raczej czujnik.Chyba ze sie spieprzylo cos innego.


Byl Golf MK1 1.6 B+G pozniej Golf MK1 1.6 diesel
teraz jest Vectra 1.8 B+G

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » pn lut 06, 2006 15:29

eh dramat, ja mam to samo. top chyab jakas plaga. gorny cieply dony zimny, temperatura prawie 100, chlodnica drozna, korek trzyma, termostat wymieniony na Vartneta no i pompa daje cisnienie. ale co ciekawe to trzyma temperature prawie 100 stopni. raz jak jechalem to nawet czesc prawa chlodnicy sie troche nagrzala wiec moze tew termostaty maja za duza temperature otwarcia



GPwariat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: czw gru 09, 2004 11:38
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: GPwariat » pn lut 06, 2006 15:41

korek wymienilem i wode mi juz niewyzuca jest lepsze ogzewanie i troche lepsze chlodzenie ale i takmi przekracza 90stopni : ) takze czarna magia widocznie termostat nieotwiera tak jak ma i tyle!!pompa tez napewno sprawna itd moze czujnik zle pokazuje??? :grin:


GPwariat

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » pn lut 06, 2006 16:44

wlasnei sprawdzlame termostat Varneta, szok moj stary termostat dziala ksiazkowo. wszystk obyl osprawdzane z teromoetrem. O co chodzi??????????



PawelK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr gru 07, 2005 13:29
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: PawelK » czw lut 09, 2006 00:16

witam. Z tego co widze to ten problem ma sporo osób. Mój Golf byl ciagle niedogrzany(ciagle na dużym obiegu) zmieniłem termostat na jakiejs badziewnej firmy Made in France to sie zaczelo co kolega opisywał górny goracy,doly zimny i 100* na wskaźniku, wentylator nie włanczał sie. Wkurzyłem sie i kupiłem drugi Wahlera no i teraz jest lepiej acz nie idealnie.Temp. w drodze krąży miedzy 90 a 93 no a a wentyl włancza sie gdzies przy 98*. Tak ze spróbuj tej firmy. Choc i tak mysle ze cos jest nie tak no ale to chyba tak zostawie:) a jaka wreszcie powinna byc ta temperatura?



GPwariat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: czw gru 09, 2004 11:38
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: GPwariat » czw lut 09, 2006 03:26

hmmmmmmm! ja mysle ze ok90stopni choc niejestem pewny : (zawsze jak mi sie silnik rozgrzeje to tak trzyma ; ) potem przebija do ok 97stopni : ( jutro zaloze dokladniejszy wskaznik temp to sieokarze :)


GPwariat

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 292 gości