[mk2]Silnik 1,6 PILNE!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

giegie2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt cze 21, 2005 23:19
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

[mk2]Silnik 1,6 PILNE!!

Post autor: giegie2 » śr lut 08, 2006 22:07

Mam mały problem. Podczas przyspieszania samochodem zaczyna szarpac silnikiem. Jak przeredukuje na nizszy bieg to szarpanie znika ale jak chce znowu wrzucic z 2 na 3 zas zaczyna szarpac. Czy moze to byc wina kabli swiece mam nowe kable mają zrobione około 40 tys.
Ostatnio zmieniony pt lut 10, 2006 13:49 przez giegie2, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » śr lut 08, 2006 22:20

hm....moze sie filterek benzynki przytkal,nie wyjezdzales ostatnio do konca zawartosci baku ?
Jak na wolnych parska i pryka Ci wydech to kable moga byc juz nie ten tego moze byly jakies gorszej jakosci

pozdrawiam :D



giegie2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt cze 21, 2005 23:19
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: giegie2 » śr lut 08, 2006 22:27

własnie o to chodzi ze ja jezdze na gazie. A tak samo sie zachowuje na gazie jak i na benzynie.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » śr lut 08, 2006 22:29

A co to za silnik, co za auto???


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

giegie2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt cze 21, 2005 23:19
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: giegie2 » śr lut 08, 2006 22:33

Jest to silnik 1,6 na gazniku oznaczenie silnika PN autko vw golf 2



Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » śr lut 08, 2006 22:39

to trzeba odrazu mowic takie rzeczy ze lpg:D :D
Na gazie wskazywaloby na to ze masz zbyt przykrecony register ale jesli dzieje sie tak na benzynie tez to moze byc cos zupelnie innego.
Moze zaczyna ciagnac gdzies powietrze i sie przydusza.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw lut 09, 2006 17:41 przez andrus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Reaper
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 15:45
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: Reaper » czw lut 09, 2006 15:03

U mnie pomoglo przeczyszczenie kabli WN oraz kopulki. Objawy u mnie byly takie ze sie dlawil jak mu dalem lyche (troche mocniej gaz mu dalem), zupelnie tak jakby nie dostawal gazu - zaplon niebardzo trafiony byl po prostu. Przyczyna tego byly kaluze, od dolu przez ta wielka "dziure" w "podlodze" wlewala mi sie az na gore silnika. Widac to mozna bylo po osadzie z soli.

Pozdro :)


[img]http://img62.imageshack.us/img62/2937/sigexplo.jpg[/img]

Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » czw lut 09, 2006 16:53

witam.
no 40tyś. to i tak pasowałoby zmienić kable świece i kopułke z palcem.
sprawdz jeszcze ten niby przepływomież czy jak to ustrojstwo się nazywa, czy te wszystkie wężyki podciśnieniowe są podłączone, w nim jest klapka co reguluje przpływ powietrza, ja to wywaliłem i wszystko jest oki.
pozdro.



Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Rafał G2 » czw lut 09, 2006 17:18

andrus pisze:hm....moze sie filterek benzynki przytkal,nie wyjezdzales ostatnio do konca zawartosci baku ?
Jak na wolnych parska i pryka Ci wydech to kable moga byc juz nie ten tego moze byly jakies gorszej jakosci

pozdrawiam :D
Czemu filterek paliwa ??, Wydaje mi się że gaźnik ma w sobie zbiornik paliwa, więc z baku benzyna idzie przez filter, pompę, do zbiornika gaźnika w którym jest umieszczony pływak, wiec filtr nie ma nic do rzeczy, nawet kiedy jest bardzo brudny...



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw lut 09, 2006 21:54

Rafał G2 pisze:Wydaje mi się że gaźnik ma w sobie zbiornik paliwa, więc z baku benzyna idzie przez filter, pompę, do zbiornika gaźnika w którym jest umieszczony pływak
Tu masz racje ale tu :
wiec filtr nie ma nic do rzeczy, nawet kiedy jest bardzo brudny...
nie masz zupełnie racji - zatkany filtr działa jak dobry zawór - nie przepuszcza benzyny - jak nie przepuszcza to ona nie dochodzi do gaźnika, jak nie dochodzi do gaźnika to i nie dochodzi do cylindrów i co się dzieje??? Nic - a to źle bo ma być spalanie.
To takie wyjaśnienie na marginesie bo nie sądzę aby to w tym przypadku był filtr, ale wymienić zawsze warto.


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Rafał G2 » pt lut 10, 2006 13:10

Adamtd pisze:
Rafał G2 pisze:Wydaje mi się że gaźnik ma w sobie zbiornik paliwa, więc z baku benzyna idzie przez filter, pompę, do zbiornika gaźnika w którym jest umieszczony pływak
Tu masz racje ale tu :
wiec filtr nie ma nic do rzeczy, nawet kiedy jest bardzo brudny...
nie masz zupełnie racji - zatkany filtr działa jak dobry zawór - nie przepuszcza benzyny - jak nie przepuszcza to ona nie dochodzi do gaźnika, jak nie dochodzi do gaźnika to i nie dochodzi do cylindrów i co się dzieje??? Nic - a to źle bo ma być spalanie.
To takie wyjaśnienie na marginesie bo nie sądzę aby to w tym przypadku był filtr, ale wymienić zawsze warto.
Masz rację, jesli filtr brudny to bardzo wolno będzie przepuszczał paliwo...Pozdrawiam



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt lut 10, 2006 13:19

sprawdz jeszcze przerywacz na aparacie czy nie ma juz wypalonych styków i czy dobra przerwa jest na nim, powinna nieć 0.4 mm


:-k ...

mamix4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: pn lut 28, 2005 11:38
Lokalizacja: Miliszewy,Toruń

Post autor: mamix4 » pt lut 10, 2006 13:35

Ja mam to samo.Przyszły roztopy ,silnik zalał się wodą i na kablach WN miałem dyskoteke,a na stykach w kopułce zielony nalot.Uwaga na gazie może nieprzepalić i wystrzelić.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 525 gości