[mk3]Tłumik W Dieslu ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

[mk3]Tłumik W Dieslu ?

Post autor: lawrai » śr lut 08, 2006 21:43

Witam , mam Trójke 1.9 tdi i mam pytanie , czy tłumiczki w dieslu beda tez buczeć jak w benzynie ? bo mam z niemczech tlumiczek cały Remusa i nic on nie daje ? czy diesla nie da sie zrobic zeby basowo chodził ? czy to wina mojego tłumiku , ktory teraz mam ?
Ostatnio zmieniony pt lut 10, 2006 13:53 przez lawrai, łącznie zmieniany 1 raz.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr lut 08, 2006 21:56

Witam nie wiem czego to wina ale chyba tlumika !! wg mnie bo ja mam Mk2 1.6 D i niedawno zalozylem sobie Tlumiczek Mktuning czy cos takiego i powiem panu ze buczy konkretnie (nie tak jak benzyna ale konkretnie) czasem to tak ze gdyby nie radio to jechac z zatkanymi uszami heh (bo zakladajac go wyrzucilem srodkowy przec co tez stal sie troche silniejszy :DD:)) ) a oto fotki mego Golfika sorry za jakosc ale noc robione komem itd ://


2 razy 100 cm :DD:)) wypas :D



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » śr lut 08, 2006 21:57

To zależy od wielu czynników, ja mam wydech który wydaje ładny dźwięk, ale mam małe turbo, zdarza się, że większe turbo samo w sobie działa jak niezły tłumik i wygłusza większość dźwięków.


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr lut 08, 2006 21:57

i druga fotaka :D



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr lut 08, 2006 22:06

zaprzal pisze:To zależy od wielu czynników, ja mam wydech który wydaje ładny dźwięk, ale mam małe turbo, zdarza się, że większe turbo samo w sobie działa jak niezły tłumik i wygłusza większość dźwięków.
Dokładnie, turbina wycisza prace wydechu, bo skraca falę akustyczną. A tłumiki Remusanależą do tłumików cichych, pod warunkiem, że są dedykowane do konkretnego modelu auta. Jak auto w niemczech miało założony ten tłumik to będzie on co najwyżej delikatnie mruczał i nic poza tym.



Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » śr lut 08, 2006 22:07

ładny tyl golfika :) jeszcze troche pracy i bedzie furka zajefajna :) . Co do mojego tłumika to coś w nim telepie jak stoje na luzie wyjde i słucham z tylu przy tłumiczku to słysze takie jakies lekkie telepotanie jakby mial ziarenka grochu w srodku , moze to katalizator ? a jak znów jade 120km\h to jest jakieś takie buuuuuuuuuczenie wkurzajace ze wysiedzieć nie idzie a brzmi to tak jakby z wysiłku ciagnąl za sobą tira ale to nie buczy tłumik bo auto chodzi normalnie jak diesel . Moze Ktoryś z Was wiedzialby co to jest ?

[ Dodano: Sro Lut 08, 2006 21:10 ]
to moze doradzicie jakis dobry tłumik który będzie fajnie buczał ? interesuje mnie tłumiczek podwójny ze z tylu po lewej stronie jedna rura a z prawej strony druga rurka .....

[ Dodano: Sro Lut 08, 2006 21:11 ]
to moze doradzicie jakis dobry tłumik który będzie fajnie buczał w mk3 1.9 tdi ? interesuje mnie tłumiczek podwójny ze z tylu po lewej stronie jedna rura a z prawej strony druga rurka .....



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr lut 08, 2006 22:11

Z tego co sie orientuje to katalizator to jest umieszczony przewaznie w srodkowym tlumiku (chyba) nie jestem pewien A jesli cos masz w tlumiku to powinno to wydmuchac po jakims czasie

A co do mojge samochodzika to staram sie :DDD dzieki :) Jak tylko mam kase to cos sobie kupuje wymieniam itd kiedys cos z niego bedzie konkretnego :DD

[ Dodano: Sro Lut 08, 2006 21:15 ]
Ohh taki tlumik cie interesuyje ?? hmm to takie podwojne to Ci od razu mowi ze to koszt zedu 400 min nawet jakies 500 zl taki porzadny np z Ultera !!!! Ulter sport to sa dobre i drogie tlumiki :)) moj brat ma taki w swoim BMW :) i chwali sobie go :) zreszta bylem z takim do mojgo golfika w sklepie firmowym (Wegierska Gorka - Slask) to za takie jak ja mam tzz oni mi proponowali 2 razy 80 cm w promocyjnej cenie kosztowal 310 zl !!!! i to byl uniwersalny jeszcze heh :)) Ci to sie cenia :///



Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » śr lut 08, 2006 22:18

To_mas, nagraj dzwiek tego wydechu na koma albo cos i wrzuc do zalacznika mp3 :D:D:D:D:D juz go slysze wyglada WYPAS !!!!

pozdrawiam



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » śr lut 08, 2006 22:21

U kolegi To_mas, sprawa ma sie nieco inaczej, bo nie ma turbiny, a zwykły diesel bez wydechu lub ze sportowym tłumikiem będzie zawsze głośniejszy niż TD lub TDI.

lawrai, ja bym nie robił zadnych cudow tylko wstawil przelot (chociaz w tdi i tak niewiele da) i koncowke zagieta do dolu, jak to w porządnym dieslu :>


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr lut 08, 2006 22:25

andrus, ok na jutro do poludnia Ci dam rade nagrac !!!! na 100 bedzie :)) teraz juz nic z tego ale postaram sie na juto do poludnia :DD jesli Cie to urzadza :)



Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » śr lut 08, 2006 22:26

no jak mam zmienic to tylko na taki :) teraz mam dwururke remusa zalożoną przez niemca i nie zabardzo ... jednak Polak to Polak ehehhe co zarobie to odrazu tez wkładam w auto ... studnia bez dna ale daje radość nie z tej ziemi ehehe . Myśle ze musze najpierw zajrzeć jak katalizator sie ma albo go całkowicie wyciągnać ... ale nie wiem czy zastąpić go strumienica czy założyc zwykły kawałek rury i nic wiecej nei robic ? bo chcialbym układem zwiększyć troche moc mojemu dieselkowi ... ciekawe co z tego wyjdzie ...


budujemy syncro :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2741405&sid=7934459afb85f7d17f39e6aedb9f6af7#2741405

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr lut 08, 2006 22:29

lawrai pisze:co zarobie to odrazu tez wkładam w auto ... studnia bez dna ale daje radość nie z tej ziemi
RACJA ale nic mnie tak nie cieszy jak cos co sobie kupie do mojego samochodziku !!!!!! nie ma mnic wspanialszego :))):DDD
A jesli chodzi o tego Td a zwyly D to to moze byc racje ze z Turbina pojdzie ciszej a Niemcy to sami dobrze wiecie ze przepisy maja ostrzejsze heh i tez to tak nie moze glosni chodzic u nic:)



Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » śr lut 08, 2006 22:29

zaprzal przelot tzn. jak ?


budujemy syncro :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2741405&sid=7934459afb85f7d17f39e6aedb9f6af7#2741405

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr lut 08, 2006 22:30

Z tego co lawrai napisał wynika, że akustyka zamiast na zewnątrz robi się w środku auta. A te niby ziarenka w środku to mogą być oberwane bebechy w tłumiku. Polecam tłumiki nierdzewne, nawet z bebechem nierdzewnym.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 343 gości