Nie ma lewego tyłu i przedniego lewego pozycyjnego.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Nie ma lewego tyłu i przedniego lewego pozycyjnego.

Post autor: twardy » sob wrz 12, 2009 07:07

Witam
Pany czasem nie mam światła lewego z tyłu i pozycyjnego z przodu (w tym samym czasie).
Wiem że sa one ze sobą w szeregu i gdzieś mi to nie łączy bo jak jadę to raz sa a za kilka km nie ma. Proszę o jakiś schemat żeby nie grzebać po kablach , od czego zacząć szukanie?
Szukajka nie gryzie ale ja teraz mało siędzię na forum , brak czasu mi na to nie pozwala tak że wybaczcie.
pozdr. :pub:

[ Dodano: Sob Wrz 12, 2009 23:07 ]
Co to schematu nikt nie ma , czy żle napisałem :chytry:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » ndz wrz 13, 2009 20:44

W szeregu to one chyba za bardzo nie są, bo gdyby były to wyjęcie jednej żarówki (w sprawnej instalacji) powodowałoby, że automatycznie gaśnie druga (przerwanie obwodu - jak w lampkach choinkowych).
Chodzi raczej o to że są one zasilane zawsze razem, jakby z "jednego źródła", więc awaria musi mieć miejsce w elemencie wspólnym dla obu odbiorników.

Schematu niestety nie mam, ale ja bym zaczął sprawdzanie od włącznika świateł i przełącznika kierunkowskazów, który jak wiadomo przy wyłączonej stacyjce odpowiada za światłą postojowe właśnie tylko po jednej stronie (zależnie od pozycji). Najlepiej byłoby podmienić dany element i obserwować.
Warto też przyjrzeć się bezpiecznikowi nr 8, który odpowiada za te właśnie dwie lewe lampy. Spotkałem się w jednej skrzynce z pękniętą blaszką trzymającą bezpiecznik, tą wewnątrz skrzynki elektrycznej. Na oko nic nie było widać, ale bezpiecznik za lekko wchodził i wychodził i też raz łączyło a raz nie.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz wrz 13, 2009 21:05

Wyłacznik swiateł siada.



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » wt wrz 15, 2009 20:23

Dzięki serdeczne koledzy sprawdzę włącznik świateł i włącznik kierunków , no i bezpiecznik nr8 , napisze jak znajdę usterke .
Dziwne jest że lampy raz świeca a raz nie :crazy:
pozdr

[ Dodano: Sro Wrz 16, 2009 19:32 ]
bezpiecznik jest OK ,zostało dalej grzebać :crazy:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 393 gości