Jedno z typowych niedomagań - brak oświetlenia wnętrza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » czw lip 23, 2009 00:15

sadzę, że wielu osobom pomoże :)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3042063 :okej:
Ostatnio zmieniony czw lip 23, 2009 00:15 przez Fenomen89, łącznie zmieniany 1 raz.


ObrazekObrazek

Arthron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 21:22
Lokalizacja: krk

Post autor: Arthron » ndz wrz 06, 2009 22:11

pozwole sobie odswiezyc temat mianowice mam nastepujacy problem, posiadam VW golf4 3 drzwi

1. Nie zapala się lampka wewnątrz auta po otwarciu drzwi ( prawe lewe)
2. Nie swieci sie lampka w drzwiach kierowcy po ich otwarciu
3. Lamkpa w drzwiach od strony pasazera swieci sie caly czas nie gasnie wogole (trzeba wyciagac zarówke)
4. Nie działa swiatelko w bagażniku

gdzie szukać przyczyny, co nalezy wymienic, z tego co przeczytałem obstawiałbym mikroswitch, ale jestem laikiem i wole zasiegnac opini fachowcow, jesli wymiana calego zamka usunela by te usterki jestem sklonny go wymienic, pod warunkiem ze chodzi tylko o zakem od w drzwiach kierowcy ;p dwa zamki tobyłby juz spory wydatek :grrr:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz wrz 06, 2009 22:33

Arthron pisze:1. Nie zapala się lampka wewnątrz auta po otwarciu drzwi ( prawe lewe)
Może być że obydwa zamki nawalają ale proponuję sprawdzić samą lampkę, czyj jest sprawna.
Arthron pisze:2. Nie swieci sie lampka w drzwiach kierowcy po ich otwarciu
Też może sugerować że zamek, sprawdź czy jest napięcie na wtyczce.
3. Lamkpa w drzwiach od strony pasazera swieci sie caly czas nie gasnie wogole (trzeba wyciagac zarówke)
Jeżeli nie było dłubane to pewnie zamek, nie jestem pewny czy za światełko w drzwiach odpowiada ta sama krańcówka co za światełko w podsufitce. Jeżeli tak to światełko w podsufitce powinno się świecić cały czas (w takim przypadku coś nie halo z lampką). Masz central? Alarm? Alarm w tym przypadku powinien świrować.
4. Nie działa swiatelko w bagażniku
Sprawdź czy jest napięcie na wtyczce. Jak nie ma to rozbierz pokrywę bagażnika. Do zamka dochodzą trzy kabelki, środkowym (brązowy) dochodzi do niego masa, bocznymi (brązowe z paskami) wychodzi masa po otwarciu bagażnika, jeden kabelek idzie do lampki bagażnika, drugi na przód auta. Sprawdź czy na zewnętrznych kabelkach jest masa (przy otwartym zamku oczywiście). Jak nie będzie to zamek kaput. Czasami wystarczy porządnie wyczyścić ten zamek np. benzyną...na jakiś czas pomaga, ale nie zawsze.
Arthron pisze:jesli wymiana calego zamka usunela by te usterki jestem sklonny go wymienic, pod warunkiem ze chodzi tylko o zakem od w drzwiach kierowcy ;p dwa zamki tobyłby juz spory wydatek :grrr:
W najgorszym przypadku będą wszystkie trzy zamki do zrobienia...chyba że ktoś dłubał przy aucie i jest coś namieszane...



Arthron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 21:22
Lokalizacja: krk

Post autor: Arthron » pn wrz 07, 2009 18:54

samochód nie ma wogole elektryki, bez centralnego i bez alarmu (tylko climatronic z dodatkowego wyp.), z tego co pamietam to w lampce w suficie wogóle nie ma pradu wsadzałem tam dobra zarówke i swiatelko dalej nie swiecilo, to samo w drzwiach kierowcy, wsadzalem dobra zarowke ktora swieci, i tak samo nic, chcialbym zalozyc sobie centralny zamek ale najpierw musze uporac sie z tymi denerwujacymi swiatelkami, co do bagaznika to zauwazylem dzisiaj ze zarowka jest spalona, podmienie dobra i zobacze czy bedzie swiecic..

jesli ktos ma jakies porady, sugestie chetnie sie z nimi zapoznam ;p



lukjach
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr maja 27, 2009 16:58
Lokalizacja: Toruń

Post autor: lukjach » pn wrz 07, 2009 21:38

U mnie nie pali sie swiatelko drzwiowe, reszta hula tj brzeczyk czy osw. kabiny. Jak sprawdzic czy wszystko w porzadku jest wiec z kablem?/zarowka wyglada ok. Bede niedlugo rozbieral drzwi wiec mam okazje. Jestem laikiem nie elektyrkiem:D



robidid311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: czw mar 05, 2009 22:25
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

Post autor: robidid311 » wt wrz 08, 2009 21:34

..niestety,ten mikrostyk jest nie osiągalny:(w zasadzie nie tak sam pstryczek jak jego odpowiednie mocowanie.Roztaw plastikowych bolczykow jest inny niz posiadają rzekome odpowiedniki! Obrazek



Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » wt wrz 08, 2009 22:21

robidid311 pisze:..niestety,ten mikrostyk jest nie osiągalny:(w zasadzie nie tak sam pstryczek jak jego odpowiednie mocowanie.Roztaw plastikowych bolczykow jest inny niz posiadają rzekome odpowiedniki! [url=http://images37.fotosik.pl/191/3bc51648e8f9d048med.jpg]Obrazek[/URL]
wystarczy odpowiednio blaszke wyprofilowac, ewent. nawet kupic gotowa i po problemie
ja akurat taka miałem juz u siebie..

Obrazek

Obrazek


ObrazekObrazek

robidid311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: czw mar 05, 2009 22:25
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

Post autor: robidid311 » pn wrz 14, 2009 22:05

Fenomen89 pisze:
robidid311 pisze:..niestety,ten mikrostyk jest nie osiągalny:(w zasadzie nie tak sam pstryczek jak jego odpowiednie mocowanie.Roztaw plastikowych bolczykow jest inny niz posiadają rzekome odpowiedniki! [url=http://images37.fotosik.pl/191/3bc51648e8f9d048med.jpg]Obrazek[/URL]
wystarczy odpowiednio blaszke wyprofilowac, ewent. nawet kupic gotowa i po problemie
ja akurat taka miałem juz u siebie..

Obrazek

Obrazek
Powiem CI szczerze ze ktos mial inwencje tworcze,bo takiej raczej sie nie dokupi :rotfl: No ale fajne ze cos takiego pokazałes na fotkach...to jest jakis tor:)



Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » wt wrz 15, 2009 02:17

robidid311 pisze:
Fenomen89 pisze:
robidid311 pisze:..niestety,ten mikrostyk jest nie osiągalny:(w zasadzie nie tak sam pstryczek jak jego odpowiednie mocowanie.Roztaw plastikowych bolczykow jest inny niz posiadają rzekome odpowiedniki! [url=http://images37.fotosik.pl/191/3bc51648e8f9d048med.jpg]Obrazek[/URL]
wystarczy odpowiednio blaszke wyprofilowac, ewent. nawet kupic gotowa i po problemie
ja akurat taka miałem juz u siebie..

Obrazek

Obrazek
Powiem CI szczerze ze ktos mial inwencje tworcze,bo takiej raczej sie nie dokupi :rotfl: No ale fajne ze cos takiego pokazałes na fotkach...to jest jakis tor:)
nie wiem czy inwencja twórcza, ale takie coś mialem w nowym zamku (z Skodexim'u), który musialem kupić bo bylo wytarte na tym plastiku, dokladnie taka blaszke :P


ObrazekObrazek

Mariusz Hajduk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mariusz Hajduk » wt wrz 15, 2009 16:30

mam ten sam problem, w MK 4 sprawdziłem już wszystko i zgłupiałem , nawet alarm zaczoł od tego szwankować. Sprawdzane były,dioda w dzwiach, zamek jest ok, praktycznie wszystko jest ok, a światełko jak się nie świeci tak się nie świeci :grrr:


Mariusz

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » wt wrz 15, 2009 19:46

U mnie od jakiegoś czasu mikrostyk w drzwiach kierowcy działa z opóźnieniem. tzn. lampka zapala się czasami dopiero po kilku sekundach, (ale zapala sie zawsze). Najczęściej po dłuższej przerwie np. rano, gdy wchodze do auta to lampka zapala się dopiero po 3 -5 sek. a potem jest już ok., chociaż sporadycznie też nie zawsze od razu załapie.
czy to zapowiedz padającej krancowki?
Ostatnio zmieniony wt wrz 15, 2009 19:48 przez kiss, łącznie zmieniany 1 raz.



robidid311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: czw mar 05, 2009 22:25
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

Post autor: robidid311 » sob wrz 19, 2009 22:22

kiss pisze:U mnie od jakiegoś czasu mikrostyk w drzwiach kierowcy działa z opóźnieniem. tzn. lampka zapala się czasami dopiero po kilku sekundach, (ale zapala sie zawsze). Najczęściej po dłuższej przerwie np. rano, gdy wchodze do auta to lampka zapala się dopiero po 3 -5 sek. a potem jest już ok., chociaż sporadycznie też nie zawsze od razu załapie.
czy to zapowiedz padającej krancowki?
..napewno masz problem z koncowką ale na początek proponował bym przeczyszcznie hebelka w zamku..no i oczywiscie ocena wizualna samego pstryczka elektryczka.



Awatar użytkownika
kamzi96
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr wrz 16, 2009 17:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: kamzi96 » wt wrz 22, 2009 16:46

Witam a w moim golfie 4 wszystkie oswietlenia sa ok brzeczyk i centralny tez smiga ale nie zapala mi sie kontrolka otwarcia drzwi i klapy.Co moze byc tego przyczyna prosze o wskazowki



Wojciech_d78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 18:15
Lokalizacja: LKS/WJ
Kontakt:

Post autor: Wojciech_d78 » wt wrz 22, 2009 17:01

U mnie jest podobnie - dwa przednie zamki już naprawiłem, został mi jeden z tyłu (drugi działa narazie) ale kontrolka otwarcia drzwi zapala się jedynie w momencie otwarcia drzwi kierowcy.
W sumie rysuneczek na kontrolce to otwarte jedne drzwi więc może to taki zamiar aby tylko sygnalizować otwarcie drzwi kierowcy? Powiem szczerze, że czasami załamuje mnie polityka VW jeśli chodzi o dziwne oszczędności - pod tym względem skoda bardziej mi się podoba :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 432 gości