Kluczyk "scyzoryk"

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
shade_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt sty 28, 2005 16:17
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: shade_ » śr lut 08, 2006 18:37

jarek65w pisze:No właśnie cena kodowanie+transponder .Zna ktoś jakiś tańszy sposób, czy da się przekodowac transponder z innego kluczyka np. kupionego na szrocie.Bo przy tym cena samego scyzora to pestka.pozdro
zeby skopiowac transponder musisz miec do tego sprzet, ktory kosztuje niemale pieniadze, to nie "kabelek" ktory mozna kupic na allegro, te transpondery dzialaja na zasadzie indukcji. Dlatego najlepiej wyciagnac transponder ze swojego "starego" kluczyka


[b] - Alarmy i sterowniki do kluczyków scyzoryków - [/b]

jarek65w
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt lis 12, 2004 23:06
Lokalizacja: Łódż

Post autor: jarek65w » śr lut 08, 2006 18:50

Dlatego najlepiej wyciagnac transponder ze swojego "starego" kluczyka.
Jasne tylko mam niestety 1, fajnie miec ze dwa.Oczywiście że sam nie skopiuję tylko myślę - kluczyk ze szrotu+/- 10 zakodowanie max.50.To i tak daleko mniej niż 150,pozdro



Awatar użytkownika
shade_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt sty 28, 2005 16:17
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: shade_ » czw lut 09, 2006 14:28

jarek65w pisze:Dlatego najlepiej wyciagnac transponder ze swojego "starego" kluczyka.
Jasne tylko mam niestety 1, fajnie miec ze dwa.Oczywiście że sam nie skopiuję tylko myślę - kluczyk ze szrotu+/- 10 zakodowanie max.50.To i tak daleko mniej niż 150,pozdro
wszystko pieknie ladnie, tylko pamietaj o tym, ze musisz kupic taki transponder ktory rocznikowo bedzie sie zgadzal z Twoim, bo podobno bywalo kila rodzai tych transponderow, a na dodatek nie kazda taka uzywke podobno mozna na nowo zakodowac. Tego sie wlasnie dowiedzialem rozmawiajac ze slusarzem. Najpierw przejdz sie do kogos kto Ci bedzie ten transponder programowal i popytaj sie jego jakie sa mozliwosci.


[b] - Alarmy i sterowniki do kluczyków scyzoryków - [/b]

Awatar użytkownika
Reaper
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 15:45
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: Reaper » czw lut 09, 2006 14:51

rydzu: co do tlumaczenia, faktycznie, SPLINT to jest ten smiechowy bolec, dopiero teraz sie kapnalem. A jesli chodzi o ten "cieplyklej" :) to dokladnie to mialem na mysli :) Jesli chcecie to moge przetlumaczyc w wolnej chwili caly ten artykul.

PS. Tak, chwale sie ze ja to tlumaczylem :lol:

Pozdro


[img]http://img62.imageshack.us/img62/2937/sigexplo.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » czw lut 09, 2006 15:48

To lepiej się nie chwal bo dostaniesz zaraz do tłumaczenia 1 GB artykułów po niemiecku :-)

Teraz na bieżąco sam robię w wolnej chwili tłumaczenia,ale przyznam się, że chętnie skorzystam w przyszłości z pomocy.



jarek65w
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt lis 12, 2004 23:06
Lokalizacja: Łódż

Post autor: jarek65w » czw lut 09, 2006 18:57

shade_ żaden "fachman" mi tego nie powie.U nich sprawa jest prosta daj pan 160 to dorobię.A że ja z elektroniki to jestem :ass: ,pytam więc Szanownych kolegów.pozdro



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt lut 10, 2006 17:37

Reaper pisze:rydzu: co do tlumaczenia, faktycznie, SPLINT to jest ten smiechowy bolec, dopiero teraz sie kapnalem. A jesli chodzi o ten "cieplyklej" :) to dokladnie to mialem na mysli :) Jesli chcecie to moge przetlumaczyc w wolnej chwili caly ten artykul.

PS. Tak, chwale sie ze ja to tlumaczylem :lol:

Pozdro
tak tłumaczył to kolo z vw cult :chytry: :okej:



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » sob lut 11, 2006 03:19

Czytam i się zastanawiam , czy jest szanasa zrobienei scyzoryka do km 2 , i jaki jest tego koszt orientacyjny ?
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob lut 11, 2006 16:06

marceliii pisze:Czytam i się zastanawiam , czy jest szanasa zrobienei scyzoryka do km 2 , i jaki jest tego koszt orientacyjny ?
:)
jeśli zniszczysz oryginalny kluczyk i weźmiesz od niego grot to koszt za scyzoryk ok 50 zł. jeśli ta opcja nie wchodzi wgrę to jeszcze dodatkowo koszt dorobienia klucza ok 30 zł od którego weźmiesz grot.



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » sob lut 11, 2006 17:34

A co z alarmem który mam , idzie jego sterowanie jakos wkąponować w ten kluczyk ?
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pn lut 13, 2006 09:28

Temat poruszany wielokrotnie na forum i nie tylko. Pilot od alarmu możesz próbować wsadzić w scyzorym ale małoprawdopodobne że ci się to uda, zazwyczaj trzeba wykorzystać nowy alarm z płytką pod scyzoryk.



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » pn lut 13, 2006 13:15

rydzu pisze:Temat poruszany wielokrotnie na forum i nie tylko. Pilot od alarmu możesz próbować wsadzić w scyzorym ale małoprawdopodobne że ci się to uda, zazwyczaj trzeba wykorzystać nowy alarm z płytką pod scyzoryk.
Chyba ze ktos ma troche umiejetnosci z elektroniki to moze zrobic nowa plytke na wzor ze scyzoryka z elementami normalnego pilota, chyba sprobuje to zrobic ale narazie nie mam kasy na scyzoryk, koszta wsumie male bo trzeba miec laminat z folia miedziana ok 8 zł kawalek 30/20 cm, chlorek zelaza do wytrawienia plytki ok 5 zl, potem zaprojektowac ta plytke w programie i lutowac


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pn lut 13, 2006 13:49

Więc dalej, do dzieła, jak zrobisz taką płytkę to zobaczysz jak się posypią zamówienia. Problem tylko w tym, że każdy będzie chciał to do swojego alarmu a wiesz jak dużo różnych wynalazków ludzie kupili na Allegro?

:-)

W sumie jeśli ktoś porywa się z lutownicą na samodzielne wykonanie płytki do scyzoryka to chylę czoła i gratuluję. Full respect :pub:



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » pn lut 13, 2006 13:55

rydzu pisze:Więc dalej, do dzieła, jak zrobisz taką płytkę to zobaczysz jak się posypią zamówienia. Problem tylko w tym, że każdy będzie chciał to do swojego alarmu a wiesz jak dużo różnych wynalazków ludzie kupili na Allegro?

:-)

W sumie jeśli ktoś porywa się z lutownicą na samodzielne wykonanie płytki do scyzoryka to chylę czoła i gratuluję. Full respect :pub:
Dzieki Rydzu :pub: , najtrudniej w zasadzie bedzie zaprojektowac taka plytke na mniejszym kawalku niz orginalna, ale ja juz u siebie robilem takie pomiary i mysle ze sprobuje bo nie ma tam zbyt wiele elementow, narazie projekt zostaje w glowie i na kartce bo musze miec najpierw orginalna plytke ze scyzoryka, ale jak sie uda i ktos bedzie chetny to bedziemy dzialac


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości