mk3GTI-nie wywalajcie katalizatorow!-moj błąd

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

mk3GTI-nie wywalajcie katalizatorow!-moj błąd

Post autor: piotr1979 » śr lut 08, 2006 16:59

zawsze wszyscy mowili na forum ,ze jak wywalimy kata to nic sie nie bedzie dzialo wszystko bedzie chodzilo cacy i wogole.jakies 2 tyg. temu mialem problem z samochodem nie chcial mi chodzic na wolnych obrotach.pojechalem na vaga i go chlop zresetowal i tydzien chodzil jak ta lala.po tygodniu to samo.nie ma wolnych obrotow!!!se mysle albo znowu 60 zl w plecy albo zajrzymy glebiej.no i zajrzelismy.odlaczyli mi impuls TPS ktory odpowiada za przelaczanie z pb na lpg i samochod zacząl chodzic.chodzil ale dalej cos nie tak bo przy wrzucaniu na luz ze 100km/h silnik jakby chcial zgasnac.se mysle co jest ku......a?!.jade do gazownika podlaczamy do kompa i wyszlo na to ,ze po wywaleniu kata nie ma tego cisnienia w ukladzie wydechowym jakie powinno byc.przez moja glupote chcąc zyskac 5 koni zalatwilem sobie sonde w pol roku.a najgorsze jest to ze oprocz tego ze sonda do wymiany trzeba jeszcze wstawic katalizator zeby wszystko bylo jak nalezy-bo instalacja gaz. tego wymaga.z tego wszystkiego kompy w aucie zaczely swirowac glownie przez sonde.nie musze juz chyba pisac jaki jestem zły,ale chcialem sie dowiedziec ile kosztuje sonda lambda -nowa (taka zeby byla dobra nie wiem czy ma byc orginalna czy nie).niech wypowiedza sie ci ktorzy maja gaz w gofrach i nie maja kata jak jest u nich.mieliscie juz cos takiego?czy to tylko u mnie tak sie stalo?napiszcie co sadzicie o moim przypadku moze to kogos zainteresuje i ktos czegos sie dowie jeszcze o katach.bo z tego co widze to sondy padaja po wywaleniu kata i silniki z gazem potem zaczynaja wariowac.

a teraz cos od siebie.gaz jest fajny i zajebiscie sie tanio jezdzi,ale nastepnym razem wybieram TDI


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » śr lut 08, 2006 17:08

piotr marzec pisze:bo z tego co widze to sondy padaja po wywaleniu kata i silniki z gazem potem zaczynaja wariowac.
Inaczej sondy i katy padaja po zalozeniu gazu moj gofer po zalozeniu LPG to juz nie ten gofer co kiedys nawet na benzynie szaleje szarpie raz sie dusi a raz chodzi w miare dobrze ale juz nigdy tak jak kiedys i nikt nie wie czemu.
Rozbicie porcelanowej wkladki w kacie pomaga jesli wszystko juz zawodzi ale wtedy kompy szaleja.

piotr marzec pisze:ale nastepnym razem wybieram TDI
Dokładnie ja tez teraz mysle tylko o TDI porownywalne koszty z LPG a nie trzeba w nic ingerowac i co wlejesz to jezdzi :D :D :D

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr lut 08, 2006 17:28

A gdzie w twoim silniku jest lambda, przy samym kacie, czy przy kolektorze ?? Bo chodzi o to, że sondy przy kolektorze nie mają problemów z ciśnieniem, a raczxej temperaturą spalin, a te w kacie mają swoją temperaturę jak kat jest bo jak wiadomo ceramika się nagrzewa i dopala, a jak jej nie ma to chłodniejsze spaliny idą przez układ.



fibolek

Post autor: fibolek » śr lut 08, 2006 17:45

Ja u siebie wywaliłem kata ale nie mam żadnych sond.Z tymi sondami to trochę pochopne wywalić tak sobie i już katalizator.Przecież jeżeli ktoś ma katalizator a przy nim lub teraz już za nim sonde i jeszcze jedną na kolektorze.To komputer powariuje.Jeżeli podobno jest lambda tylko przy kolektorze to można grzebać(ale ja podchodzę do tematu ze spokojem bo różnie to bywa).
Panowie a z TDI to jest super jak jest super a jak ktoś lał kupę do baku to nie wiem czy tak dobrze jak się taka fura trafi.



Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » śr lut 08, 2006 17:45

Ja nie mam kata i nic się nie dzieje już go nie było jak go kupiłem 4 lata mijają i jest ok, ale ja mam sondę zaraz za kolektorem. Co do gazu to zawsze wiedziałem że jest dobry ale do kuchenek :grin: Mój Gofer pali z dotyku nie dymi nie smarka olejem poprostu jest ok. A nad przerobieniem go na kuchenkę będe się zastanawiał jak kupię VR6 tylko nie wiem ile palników na dachu zamontować :grin: :rotfl:



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » śr lut 08, 2006 18:19

taz pisze:A gdzie w twoim silniku jest lambda, przy samym kacie, czy przy kolektorze ?? Bo chodzi o to, że sondy przy kolektorze nie mają problemów z ciśnieniem, a raczxej temperaturą spalin, a te w kacie mają swoją temperaturę jak kat jest bo jak wiadomo ceramika się nagrzewa i dopala, a jak jej nie ma to chłodniejsze spaliny idą przez układ.
własnie w tym silniku, a jest to ADY sonda lambda jest w kacie



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr lut 08, 2006 18:23

No to niuc dziwnego, że motor zgłupiał. Takie triki jak wywalanie jest dobre jak sonda jest przy kolektorze.



piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: piotr1979 » śr lut 08, 2006 19:07

sonda jest jakiws pol metra przed katem

[ Dodano: Sro Lut 08, 2006 18:09 ]
polak madry po szkodzie.we wszystkich postach bylo napisane na forum ze jak jest prze3d katem to mozna go wywalic a tu sie okazuje ze lipa.a tyle o tym bylo.trudno poszukam kata i wstawie


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » śr lut 08, 2006 22:17

piotr marzec pisze:sonda jest jakiws pol metra przed katem

[ Dodano: Sro Lut 08, 2006 18:09 ]
polak madry po szkodzie.we wszystkich postach bylo napisane na forum ze jak jest prze3d katem to mozna go wywalic a tu sie okazuje ze lipa.a tyle o tym bylo.trudno poszukam kata i wstawie
pól metra napewno nie. dzisiaj robiłem u mnie cały wydech i napewno jest mniej.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr lut 08, 2006 22:34

Innym sposobem na zniszczenie doległiwości jest dotoczenie tulejki z gwintem na sondę i wspawanie jej jak najbliżej kolektora dla sprawdzenia. Tylko korek też trzeba zrobić, żeby wkręcić w wolne miejsce przy kacie, albo starą sondę wkręcić. Znajomy coś tak kombinował jak auto sprzedawał i nawet udało mu się na pierwszym wyjeździe na giełdę. A miał ten sam problem.



Awatar użytkownika
fuks
GTi Edition
GTi Edition
Posty: 248
Rejestracja: pt lis 12, 2004 21:39
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: fuks » śr lut 08, 2006 22:55

piotr marzec, mi cos takiego zaczelo sie robic jak zalozylem gaz. A mam tez GTi tylko silnik 2E. Nie wiem jak tam jest z sonda i katem ale chyba okej bo ostatnio podpinalem pod kompa i nic nie wykazal. Ale mi tez jakos nie chce sie trzymac niskich obrotow. A moze przeplowomierz albo regulator niskich obrotow ???

pozdro :pub:


[img]http://img407.imageshack.us/img407/351/gtifu1.jpg[/img]
48% mlodziezy jest szczesliwa, reszta nie ma na narkotyki

Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » śr lut 08, 2006 23:26

Ja mam 1.4 ABD sonde przed katem (juz go nie mam chyba 6 miwsiecy) i troche problemow mialem z tym autem, ale dzisiaj byl na kompie na analizatorze i na kompie od gazu i wszystko oki, sonda pracuje jak nalezy w zaleznosci od dawki gazu lub benzyny nawet przeglad przejdzie bo sie miesci w granicach na analizatorze spalin bez kata. Co do sondy to masz pewnie 4 przewodowa, ja wymienilem u siebie na Boscha i dalem 350 zł (nie znajdziesz taniej za Boscha), chyba tez sa za 320 zł ale bez wtyczki, wiec trza sie podpiac pod ta stara, tansze sondy sa NGK i podobno lepsze


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr lut 08, 2006 23:44

Bosch ostatnio strasznie dziadostwem śmierdzi.



Awatar użytkownika
sadek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pt kwie 08, 2005 13:50
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: sadek » czw lut 09, 2006 09:48

Witam, ja wycinajac w swoim GTI tez liczylem na troche lepsze osiagi, okazało sie ze poprawy nie ma, a wydech chodzi jak w maluchu tzn. wydobywaja sie jakies dziwne dzwieki na celej długosci układu, myslalem wpierw ze to tłumik środkowy, wymieniłem, potem myslalem ze moze koncowy, tez wymieniłem i dalej to samo. Ostatnio przeczytałem jeden artykuł motoryzacyjny w którym było napisane: "Wycinając sam katalizator i wstawiając rurkę – najprawdopodobniej nienaturalnie pogłosi się układ wydechowy lub zacznie brzęczęć środkowy tłumik – efekt rozprężania się spalin, co miało miejsce w katalizatorze." Mysle ze to ten problem co mnie dotknał, słyszałem tez ze niektore strumienice działaja podobnie jak katalizator i powoduja ze spaliny sie nie rozprezaja, znalazłem jedna nawet na allegro:) zobaczymy czy jak zajebie strum. pozbede sie tego brzydkiego dzwieku z pod auta bo juz mnie to troche *#cenzura#*... Pozdro.


katowanie na śniadanie:)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 198 gości