MKII przerywa po odpaleniu, ale po pewnym czasie wszystko ok

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Trawal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn sie 10, 2009 00:15
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

MKII przerywa po odpaleniu, ale po pewnym czasie wszystko ok

Post autor: Trawal » ndz wrz 13, 2009 21:57

Jak w temacie. Problem polega na tym że pewnego dnia jechałem w wielką ulewę i w pewnym momencie auto zaczęło tracić moc i zgasło. Odpaliłem go i na wolnych chodził dobrze, ale po dodaniu gazu słabł i gasł. Następnego dnia gdy trochę przeschło, przeczyściłem kopułkę, odpaliłem i było git. Jednak teraz gdy go odpalam, to po odpaleniu przerywa, dodaję gazu i go muli, przejadę tak z 200-500metrów i dopiero wskakuje na swoje obroty i jedzie normalnie. Co to może być? Kopułka raczej odpada bo wysuszyłem i przeczyściłem. Może to być wina świec albo kabli WN? Silnik to 1.3 , 4 biegowa skrzynia. Dzięki i pozdrawiam



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » pn wrz 14, 2009 08:07

kable swiece kopłka i palec to podstawa ! najpierw to musi byc na 100% sprawne wtedy mozesz szukać innej przyczyny jesli to nie bedzie nic tych rzeczy powyżej :)



Awatar użytkownika
Trawal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn sie 10, 2009 00:15
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Trawal » pn wrz 14, 2009 14:00

A w jaki sposób mam sprawdzić Kable WN czy są dobre? A może to też być wina uszkodzonej sondy-lambdy?



timon86lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr sie 22, 2007 22:39
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Post autor: timon86lbn » pn wrz 14, 2009 15:48

mozesz zobaczyc tak ze w nocy go zapal i podnies maske jak sa przebicia bedzie widac. ale moim zdaniem to wina przewodow WN
Ostatnio zmieniony pn wrz 14, 2009 15:49 przez timon86lbn, łącznie zmieniany 1 raz.



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » wt wrz 15, 2009 10:55

tak noca podnies mache i mozesz ewentualnie popryskac woda kable i odpal, powinno byc widac małe disco :D :bigok:



Awatar użytkownika
Trawal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn sie 10, 2009 00:15
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Trawal » śr wrz 16, 2009 22:55

Dobra problem rozwiązany, okazało się że jeden z wtrysków nie chodził. Można zamknąć:)

EDIT:

Kurczę, jednak problem się nie rozwiązał:(( dalej przerywa po odpaleniu, w pierwszym poście troszkę źle opisałem problem. Jest tak że jak go odpalę, to na wolnych chodzi ok, dodaje mu gazu i zachowuje się tak, jakby nie dostawał paliwa, potem jest taki strzał i nagle wszystko jest ok. Na 10 odpaleń, w 7 tak się dzieje. Co to może być? Mogłem zepsuć pompę paliwa jak go odpalałem gdy było mało, albo prawie wcale benzyny? Mógł zapowietrzyć się układ? Sorry że tak motam panowie ale jak możecie to rzućcie jakieś pomysły:) Wlałem pół litra denatu do baku, ale to nic nie dało:(

A może to też być wina sondy lambda? Przecież ona jest odpowiedzialna za początkową mieszankę co nie?
Ostatnio zmieniony śr wrz 16, 2009 23:15 przez Trawal, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 371 gości