Ciezko wchodzą biegi czy to wybierak ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
amoralez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw sie 28, 2008 14:17
Lokalizacja: Gliwice

Ciezko wchodzą biegi czy to wybierak ?

Post autor: amoralez » pn wrz 14, 2009 00:29

Witam, od kiedy zakupiłem auto, mam problem z wrzucaniem biegów. Po roku sie juz co prawda przyzwyczaiłem, ale jest to usterka, ktorą wypadało by usunąć. Mianowicie teraz mam juz tylko problem z wrzuceniem 3 biegu. Zeby go wrzucić nie wystarcza popchać drążka w gore, musze go popchać w góre i czuje opór, wtedy styka lekko wygiąć gałkę w prawo i wchodzi OK. Głowne pytanie - czy to wybierak ? Od kupna samochodu nie wymieniałem oleju ani poduszki pod skrzynią. Pytam, bo akurat dość tania widze pare wybieraków na alledrogo o dziwo w rozsądnej cenie ;) Dodam ze mam luz na dźwigni, podczas wbitego biegu drązek sie buja z odchyleniem około 0,7 do 1 cm dookoła jakby był luźny. U kumpla w gIV biegi wchodziły łatwo i bez luzów... prosze o odpowiedz puki wybieraki są w tej chwili tanie ;P Pozdrawiam


Nawet jeśli nie jest to do końca prawdą, powtarzaj sobie "ech ... kobiety mnie pragną" :)

Awatar użytkownika
Danijel
youngtimer
youngtimer
Posty: 1170
Rejestracja: wt cze 03, 2008 10:21
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Danijel » pn wrz 14, 2009 00:30

Mysle ze to tylko kwestia wybieraków



Awatar użytkownika
amoralez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw sie 28, 2008 14:17
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: amoralez » pn wrz 14, 2009 01:40

Ja tez kolego Myśle ze to wybierak :) Ale sęk w tym, że myśleć sobie moge; ) Kupie, a potem wyjdzie faktyczna usterka ... prosił bym o więcej opinii :) Aczkolwiek Danijel, dziekuje za info ... bo utwierdzasz mnie w moim przekonaniu ze to tylko to. Pozdro


Nawet jeśli nie jest to do końca prawdą, powtarzaj sobie "ech ... kobiety mnie pragną" :)

Awatar użytkownika
Danijel
youngtimer
youngtimer
Posty: 1170
Rejestracja: wt cze 03, 2008 10:21
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Danijel » pn wrz 14, 2009 01:57

amoralez, to niema co czekac na opinie bo wiesz ze spekulować mozna do bólu. Kup i wymień wybieraki, jesli usterka nie ustąpi bedziesz szukał przyczyna dalej



Awatar użytkownika
amoralez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw sie 28, 2008 14:17
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: amoralez » śr paź 07, 2009 08:18

Wiesz co kolego ? Ja chyba zaryzykuje i poczekam na więcej możliwych powodów, bo nie chce sie zachowywać jak nieumiejętny mechanik który wymieniając cześć po części w końcu dojdzie do tego, co jest uszkodzone. Przecież w taki sposób mogę wymienić pół auta :) I chyba nie po to zakładałem temat, aby przeczytać - wymień to - jak to nie to to cos innego. Każda wymiana części to koszta, wymienie wybierak, a ktoś powie, że mogłem na start wymienić olej ... i to rozwiąże problem. Bardzo prosze o opinie fachowca bo jednak na dłuższą metę wymiana sprawnej części utwierdza mnie w przekonaniu, że za wiedzę warto zapłacić i nie pakować się w niepotrzebną pracę. Ewentualnie proszę o podanie namiarów na osobę, która sie na tym zna ( w sensie mechanik ) w śląskim jak dla mnie najlepiej gliwice zabrze katowice i wszystko po drodze :) Pozdrawiam


Nawet jeśli nie jest to do końca prawdą, powtarzaj sobie "ech ... kobiety mnie pragną" :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 254 gości