kliatronic AUTO i EKON

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

danek.dmc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt lip 10, 2009 10:22
Lokalizacja: Wroc

kliatronic AUTO i EKON

Post autor: danek.dmc » ndz wrz 13, 2009 21:35

kliatronic AUTO i EKON mam pytanie co do tych dwóch funkcji.
czy jak jest funkcja AUTO włączona to wyświetla się coś na wyświetlaczu? (w instrukcji obsługi VW w opisie na zdjęciach pokazane jest "AUTO" tak jak by miało być to wyświetlane. a jak jest w funkcji EKON ? u mnie chyba wyświetla się zgięta strzałeczka (jak by obieg zamknięty) ktoś mówił ze chyba ma mały napis EKON a jeszcze ktoś ze nie ma nic... wiec jak jest u was?

i drugie pytanie:
jest tryb serwisowy w kliatronicu (ze wciskamy jakieś tam przyciski i wchodzimy w ten tryb) czy można sprawdzić w nim pojemność klimy tzn ile jest środka w nim np 20% albo coś takiego?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz wrz 13, 2009 21:40

Gdy jest włączona klimatyzacja w trybie automatycznym - napis AUTO;
Gdy jest włączona klimatyzacja ale my decydujemy o kierunku i sile nawiewu - brak żadnego napisu;
Gdy jest wyłączona - napis ECON.

I drugie pytanie: w ten sposób można wyświetlić kody wielu błędów (opisy na forum), jednak takiej diagnozy nawet Climatronic sobie nie przeprowadzi.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 13, 2009 21:58 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



danek.dmc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt lip 10, 2009 10:22
Lokalizacja: Wroc

Post autor: danek.dmc » ndz wrz 13, 2009 21:42

no to cos u mnie nie tak bo nigdy nie miałem napisu AUTO i EKON a sie bawiłem klimą i nawiewami



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Re: kliatronic AUTO i EKON

Post autor: tom17 » pn wrz 14, 2009 09:56

danek.dmc pisze:czy można sprawdzić w nim pojemność klimy tzn ile jest środka w nim np 20% albo coś takiego?
nie. ponieważ niezależnie od ilości czynnika w układzie w spoczynku będzie zawsze takie same ciśnienie (zależne wyłacznie od temperatury)


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości