[MK3][mechanika] wyciek oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mafia100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lip 23, 2009 16:30
Lokalizacja: woj.Warmińsko-Mazurskie

[MK3][mechanika] wyciek oleju

Post autor: Mafia100 » ndz sie 30, 2009 18:10

Problem polega na tym, że ciągle nie mogę się pozbyć wycieku oleju z pod uszczelki pokrywy klawiatury w moim golfie3 1,8 55kw. Po wymianie uszczelki na nową(a juz 4)problem wraca po około 2-3miesiącach. Do tego ciągle słyszę od kolejnych mechaników.."tak to standard w golfach3"
Musi być jakaś inna przyczyna tego, ze owa uszczelka nie jes w stanie dłużej spełniać swojego zadania. Może ma ktoś pomysł, gdzie indziej szukać przyczyny???? TYLKO NIE STANDARD!!!! z góry DZIĘKI



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz sie 30, 2009 18:14

sama pokrywa pogięta lub jakośc uszczelki ma wiele do rzyczenia.



Orange
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn mar 03, 2008 00:38
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Orange » ndz sie 30, 2009 18:18

może uszczelka jest marnej jakości? Zawsze kupujesz z tej samej firmy nową? Dociągałeś śruby od pokrywy po 1000km? czyścisz miejsca styku uszczelki z głowicą i pokrywą przed montażem? Sam ostatnio zmieniałem uszczelke pod pokrywą (REINZ) dociągłem po 1000km i zobaczymy ;)



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz sie 30, 2009 19:26

Pod śrubami od pokrywy powinna być też taki pasek blaszany - usztwywniający. W ogóle są też podobno takie uszczelki, które przystosowane są do wielorazowego użytku - koszt ok. 60zł - ale kumpel się chwalił ostatnio, ze ma i pokazywał. Różnica jest taka, ze trzeba szpilki z głowicy wykręcić i wstawić tam śruby, bo inaczej nie da rady tej uszczelki na szpilki założyć.



kenorb85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob sie 09, 2008 00:16
Lokalizacja: Kłosowo, Trójmiasto

Post autor: kenorb85 » ndz sie 30, 2009 23:34

Nie wiem jak to jest w tym silniku, ale u mnie (1.9TD AAZ) wystarczyło odmę wyczyścić i przestało lać olejem z pod pokrywy.



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » ndz sie 30, 2009 23:43

kup uszczelke elringa, albo goetze, ktoras z nich ma w komplecie szpilki. Wkrec te ktore są luźne, bo domyslam sie ze kilka sie pewnie juz zdarzylo ukrecic..

ja mialem krzywa pokrywe, tzn dalej mam, zalozylem uszczelke, nakitowalem na nia silikonu, pod uszczelke tez nakitowalem, wkrecilem swieze szpilki i nie ma prawa zeby kropelka oleju uleciala.. do poki nie bylo nowych szpilek, nie szlo dokrecic odpowiednio pokrywy i ciagle cieklo..



Tomek_Dx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pt sty 07, 2005 01:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomek_Dx » ndz sie 30, 2009 23:45

Oczywiście, że nie jest to standard w Golfach. Po pierwsze kup oryginalną uszczelkę w ASO. Jest gumowa z metalowymi wzmocnieniami w środku i stanowi całość 360stopni w przeciwieństwie do tych korkowych które składają się z 3 części i najczęściej na łączeniach cieknie. Guma ma tą przewagę że jest spreżysta czyli nie musisz mocno dociągać a sama guma pracuje pod wplywem zmiany temperatur silnika i zawsze jest szczelna. Po drugie własciwy i dokładny montaż, wszystko czyścisz z oleju szmatką nie strzępiącą się dokładnie układasz uszczelkę na całym obwodzie i zakładasz pokrywę. Wcześniej pokrywę delikatnie prostujesz szczegulnie miejsca gdzie są szpilki które pewnie z powodu zbyt mocnego dokręcania są wklęśnięte. Odpowiednio lekko doginasz blaszki dociskające pokrywę i przykręcasz nakrętki. Oczywiście radzę wcześniej pożyczyć lub kupić (na pewno się jeszcze przyda) klucz dynamometryczny z zakresem sił 5-25 Nm. Nakrętki dokręcasz siłą tylko 10 Nm i ewentualnie po przejechaniu 500-1000km jeśli nie przekracza to siły 10Nm dokręcasz lekko.
Po tych zabiegach ja od 2 lat mam spokuj a przejechałem z 55tys km i silniczek suchutki i nic nie cieknie.
Uszczelki z korka są do d..y a nie do pokrywy zaworów:) Korek nie jest sprężysty, kruszy się cieknie rownież na łaczeniach z elementami gumowymi a Ty dokręcasz ciągle pokrywę i ja wyginasz a niekiedy zrywasz gwinty na szpilkach. Pokrywę przykręca sie lekko!!! Powtórzę 10Nm.


Tomek Dx

Mafia100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lip 23, 2009 16:30
Lokalizacja: woj.Warmińsko-Mazurskie

Post autor: Mafia100 » ndz wrz 13, 2009 17:09

Lipek81 pisze:Pod śrubami od pokrywy powinna być też taki pasek blaszany - usztwywniający. W ogóle są też podobno takie uszczelki, które przystosowane są do wielorazowego użytku - koszt ok. 60zł - ale kumpel się chwalił ostatnio, ze ma i pokazywał. Różnica jest taka, ze trzeba szpilki z głowicy wykręcić i wstawić tam śruby, bo inaczej nie da rady tej uszczelki na szpilki założyć.
I to jest PRAWDA !!! Właśnie taka uszczelkę założyłem ostatnim razem (wcześniej uszczelki były z korka). I tak jak piszesz nie można jej było założyć na szpilki ponieważ w tej uszczelce są takie małe metalowe tulejki. I tutaj popełniłem błąd--ja te tulejki usunełem zamiast zastąpić szpilki śrubami. Jutro śmigam po nową uszczelkę(ostatnio płaciłem dokładnie 59zł) DZIĘKI ZA INFO I ZDROWIA ŻYCZĘ

[ Dodano: 13 Wrz 2009 17:37 ]
haps pisze:kup uszczelke elringa, albo goetze, ktoras z nich ma w komplecie szpilki. Wkrec te ktore są luźne, bo domyslam sie ze kilka sie pewnie juz zdarzylo ukrecic..

ja mialem krzywa pokrywe, tzn dalej mam, zalozylem uszczelke, nakitowalem na nia silikonu, pod uszczelke tez nakitowalem, wkrecilem swieze szpilki i nie ma prawa zeby kropelka oleju uleciala.. do poki nie bylo nowych szpilek, nie szlo dokrecic odpowiednio pokrywy i ciagle cieklo..
I owszem-ukręciłem szpilki(sztuk 2) No to wkręciłem je odwrotnie-tym razem z wyczuciem.
Co do pokrywy to może być krzywa bo uszczelki z korka po demontażu były na pewnym odcinku jakby przecięte przez pokrywę. DZIĘKI za radę



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 174 gości