przerobka kluczyka na otwieranie pilotem.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

shaut

przerobka kluczyka na otwieranie pilotem.

Post autor: shaut » ndz lis 20, 2005 22:47

Witam,wiec do rzeczy.Mam Golfa IV fabrycznie jest tam zamek centralny na kluczyk,ale ostatnio na Allegro kupilem sobie ten tzw "scyzoryk" na 3 przyciski.dorobilem grot pojechalem do elektronika go zakodowac i okazalo sie ze immobiliser zsychnronizowal ale co do otwierania/zamykania drzwi z poziomu pilota to sie nie da,poniewaz nie ma tej opcji w moim aucie w zamku centralnym.Powiedzial mi ze jest rozwiazanie,zeby zamowic u niego wlasnie taki alarm ze sterownikiem dzieki ktoremu bedzie to dzialalo.Wszystko byloby ok tylko,ze za taka przyjemnosc kazal sobie zaplacic 500zl :goof: ,poszukalem na Allegro i znalazlem te sterowniki o wiele taniej teraz tylko moje pytanie czy beda one dzialaly i czy jest taka mozliwosc,zeby pilota ktory dostaje z tym zestawem zsynchronizowac jakos tak z tym moim kluczem "scyzorykiem",ktory kupilem zebym mogl tym kluczykiem wlasnie otwierac drzwi??( co do zamku centralnego mam prawdopodobnie pneumatyczny,bo jak zamkne obojetnie ktore drzwi to zamykaja sie wszystkie).Wiec moglibyscie mi pokazac na Allegro,ktory sterownik bedzie najwlasciwszy???



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pn lis 21, 2005 08:49

Po pierwsze, dwa posty o tym samym temacie.
Po drugie, żaden zestaw z allegro nie rozwiąże twojego problemu.
Możesz kupić do swojego samochodu moduł komfortu z tą opcją i wtedy próbować wkodować oryginalnego pilota do centralki, rozwiązaniem jest tez zakup alarmu DOG który dopasowany jest właśnie do VW i będzie obsługiwany przez scyzoryk. Rozwiązaniem jest też zakup alarmu który pozwala na wkodowanie płytki pasującej rozmiarami do pilota (scyzoryka).
Znalazłem już producenta takiego alarmu, ale do póki sam nie zamontuje tego w swoim samochodzie, nie będę nic jeszcze mówił. jak sprawdzę to dam znać, tylko pewnie z montażęm wyjdzie też coś koło 500pln.



shaut

Post autor: shaut » pn lis 21, 2005 19:02

A czy wiesz gdzie moge kupic ten alarm DOG jest on moze na Allegro??



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt lis 22, 2005 08:43

Na Allegro to raczej nie znajdziesz takiego alarmu. Nie należy od do tanich więc na Allegro raczej trudno będzie znaleźć. Z tego co pamiętam to ich dystrybutorem w polsce jest firma dest www.dest.pl spróbuj skontaktować się z jednym z ich przedstawicieli regionalnych i daj znać jaki efekt.

Jeśli cena będzie za wysoka to napisz ile za to krzyczą to może już będę miał sprawdzony mój alarm i dam wam dokładną specyfikację i ceny.

Opis funkcji alarmu możecie znaleźć też na mojej stronie



duudii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 335
Rejestracja: pn paź 31, 2005 17:21
Lokalizacja: Mościska/Laski
Kontakt:

Post autor: duudii » wt lis 22, 2005 08:55

a może powiesz co ja mogę zrobić
mam MKII ze stacyjką MKIII z immobilizerem i z centralką (plus allarm) na pilota
Czy kupując scezoryk można wziąść to co jest w pilocie i wsadzić do scezoryka ?
Powiem ,że również klapę otwieram z pilota ( jeden pilot do centralki i do klapy )
Czy będzie problem to połączyć ??
pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt lis 22, 2005 09:06

Co do wsadzenia immo to musisz sprawdzić w kluczyku org. jak jest to rozwiązane. W fiacie np. jest to mała pestka którą można przełożyć do scyzoryka i nie trzeba nic kombinować.

Co do wsadzania pilota w scyzoryk to nie każdy się tam po prostu zmieści, stąd trzeba dokupić alarm pod pilota.

jeśli chcesz się pobawić to na mojej stronie znajdziesz poradę na temat alarmu so scyzoryka i zdjęcia rozebranego kluczyka z wymiarami, porównaj ze swoim pilotem i będziesz wiedział czy pasuje.



duudii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 335
Rejestracja: pn paź 31, 2005 17:21
Lokalizacja: Mościska/Laski
Kontakt:

Post autor: duudii » wt lis 22, 2005 09:12

EDIT już przeczytałem to u ciebie na stronie :) :goof: pozdro dzięki



hryniew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt sie 16, 2005 12:41
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hryniew » śr lut 08, 2006 12:16

odgrzebuję temat. Rudzu wiesz może który z alarmów Desta obsługuje scyzoryki? Mam bodaj Doga 30 i nie wiem czy jest szansa wkomponować w to scyzoryk. Dest mi mówi że oni tylko sprzedają alarmy a nie przerabiają (śmiech na sali). Skoro alarmy te mogą działać z oryginalnym pilotem to znaczy że kod pilota i kod scyzoryka dają się zaprogramować w odbiorniku alarmu. Czy dobrze myślę?



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » śr lut 08, 2006 13:19

Z tym dogiem jest innaczej, mianowicei twój oryginalny pilot zamyka oryginalny centralny i dopiero zamykający się centralny daje sygnał do uzbrojenia alarmu.

Mam gdzieś w domu wszystkie opisy DOGA więc sprawdzę dokładnie czy dobrze mówię. Wiem że jeden model Doga miał sterowanie oryginalnym centralnym z pilota i jego pilot pasował do scyzoryka.

Jutro powinienem dać znać jak coś znajdę.



hryniew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt sie 16, 2005 12:41
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hryniew » śr lut 08, 2006 13:31

Widzisz - problem jest bardziej złożony. Ja nie mam fabrycznego centrala - założyli mi w serwisie przy kupnie autka uniwersalny zamek i alarm DOGa. Wszystko jest cacy ale mi się zamarzył scyzoryk. Próbowałem zmieścić płytkę ze swojego w tym pudełku od scyzoryka ale jest poprostu za duża. Nawet nie ma szans na zmniejszenie wielkości bo jest dość gęsto upchana. Nie uśmiecha mi się kupowanie tego Top Safea za 300 zł jak mam dość dobry alarm :) Poprostu myślałem że może uda się coś wyrzeźbić z tego co mam :(



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » śr lut 08, 2006 15:30

Całkiem zrozumiałe, skoro masz Doga to poco wsadzać coś "troszeczkę gorszego". Moim zdaniem Dog to naprawdę dobry alarm, jutro postaram się podesłać ci kilka informacji jak rozwiązać ten problem, musze tylko poskłądać komputer bo jestem właśnie w trakcie składania kilku w domu i nie mam czasu włączyć mojego :-)



hryniew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt sie 16, 2005 12:41
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hryniew » czw lut 09, 2006 16:05

Czy znalazłeć coś na temat tych Dogów? Przypominam się :)



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » czw lut 09, 2006 17:00

Poszukaj na forum. jeden gość sprzedawał alarmy, które zamiast pilota miały płytki . Wyciągałeś ze scyzoryka płytke i wkładałeś ta która dostałes z alarmem.

[ Dodano: Czw Lut 09, 2006 16:03 ]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=34320 w tym topicu gościu sprzedaje te alarmy.


Obrazek

hryniew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt sie 16, 2005 12:41
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hryniew » czw lut 09, 2006 23:45

Przeczytaj dwa posty powyżej - Rydzu wyraźnie napisał. Dog jest alarmem wyższej klasy niż te z płytkami do scyzoryków. Nie chcę zmieniać alarmu na gorszy tylko dopasować istniejące piloty :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 137 gości