Stukot zacisków hamulcowych,co można zrobić?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
el golfo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lis 02, 2005 19:15
Lokalizacja: Świdnica

Stukot zacisków hamulcowych,co można zrobić?

Post autor: el golfo » sob wrz 12, 2009 10:24

Witam.Od jakiegoś czasu w borze zauważyłem stuki metaliczne w lewym przednim kole,pojeżdziłem po mechanikach i okazało sie że to z zacisku hamulcowego,niedawno wymieniałem tarcze wraz z klockami TRW i prawda jest taka że po wciśnieciu pedału hamulca stukot ustaje,więc prośba do was co można z tym zrobić,oprócz tego że można sie tym nie przejmować,tak twierdzi mechanik,ale jeśli można coś z tym zrobić to poprosze o jakis pomysł,bo kiedy mam uchyloną szybe to troszke irytuje,jakbym jechał jakimś dezelem.Wielkie dzieki z góry za podpowiedz.


Życie jest piękne!

Awatar użytkownika
artur1902
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 08, 2008 19:28
Lokalizacja: RJS

Post autor: artur1902 » sob wrz 12, 2009 10:34



Old volkswagen's never die...

Awatar użytkownika
el golfo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lis 02, 2005 19:15
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: el golfo » sob wrz 12, 2009 10:45

artur1902 pisze:może to cie jakoś naprowadzi
http://vw2.info/vwforum/porady/html/blaszki.htm
To może byłoby pomocne kiedy klocki byłyby troszke wyeksploatowane,u mnie są prawie nowe,mają ledwo trzy tygodnie przejechane może 700 km,no chyba że te blaszki juz fabrycznie są nie za bardzo,kurcze jak sprawdzałem klocki po tym jak ten objaw sie pojawił to siedzą naprawde sztywno w jednym jak i w drugim kole ale dlaczego tylko w jednym są stuki?


Życie jest piękne!

Awatar użytkownika
artur1902
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 08, 2008 19:28
Lokalizacja: RJS

Post autor: artur1902 » sob wrz 12, 2009 10:52

może jednak warto przglądnąć te blaszki jeszcze raz może któraś nie trzyma


Old volkswagen's never die...

Awatar użytkownika
el golfo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lis 02, 2005 19:15
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: el golfo » sob wrz 12, 2009 11:08

artur1902 pisze:może jednak warto przglądnąć te blaszki jeszcze raz może któraś nie trzyma
Jeszcze raz je sprawdze,ale te blaszki to w ogóle dziwnie siedzą w przeciwieństwie do tego który wchodzi w tłoczek tam wchodzi w srodek i trzyma sie pewnie natomiast właśnie ten zewnterzny jakoś tak nie za bardzo układa sie w zacisku,poprostu powinny być ewidentne miejsca gdzie powinny znajdować sie te blaszki w zacisku a one poprostu zaskakują i siedzą niby sztywno ale czy to tak na 100% ma być,pierwszy raz zanim je sprawdzałem robił to mechanik,i założyłem je tak samo jak on bo poprostu inaczej sie nie da,
A sprawdzając w necie napotkałem sie z relacjami że to może być jarzmo,i co o tym sądzicie?
Ostatnio zmieniony sob wrz 12, 2009 11:53 przez el golfo, łącznie zmieniany 1 raz.


Życie jest piękne!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 430 gości